Skocz do zawartości
monry

Rozwiązanie problemu z 6-biegową skrzynią dla silnika 130KM AVF

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam skrzynie 5-biegową i mam tą samą przypadłość.

Myślałem, że to łożyska kół ale to jednak skrzynia.

Przebieg oryginał 160 tys.

Także możecie sobie odpuścić zamianę skrzyń.

 

W przyadku piątki bez zastanowienia pchałbym się w używkę, są tanie, ogólno dostępne i raczej bezawaryjne w przeciwieństwie do szóstek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2000 PLN, ale skrzynka z małym defektem - ukruszony kawałek krawędzi w tylnym deklu skrzyni (pewnie gdzieś w transporcie). Naprawa 160 PLN, ale nawet nie spodziewałem się że wyjdzie to tak profesjonalnie, trafiłem na naprawde dobrego fachowca (spawacza). Niestety nie mam fotek. Mimo że ze starą skrzynką było wszystko ok, to stwierdziłem że drugi raz taka okazja może sie nie trafić, a że samochodu nie myślę sprzedawać więc wyszło jak wyszło . Sam fakt że miałem "grzebaną" skrzynię troche mnie dręczył.

 

Kolego czy ty przypadkiem nie byłeś u Tadeusza Kolano z Lublina. Jeżeli tak to ja tę skrzynię widziałem;) bałem się ją wziąć z tym ukruszonym końcem....bo w sumie nie wiadomo z jakiej wysokości spadła;) Ja wziąłem GBA z Audi A4...też w podobnej cenie i też niby fabrycznie nowa... okazało się, że rzeczywiście jest nowa ale na pewno chociaż raz była zamontowana albo w samochodzie albo w fabryce na testach... i tez miała drobną wadę bo jakaś uszczelka nie trzymała i ciut olej przekładniowy leciał, ale jest już ok - pasowała uszczelka od Superba;)

 

No ale wracając do tych okazji......to z rezerwą kolego....bo nigdy nie wiadomo na co trafiłeś....pamiętaj, że kupiłeś od Polaka - mistrza kitu i oszustwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ale wracając do tych okazji......to z rezerwą kolego....bo nigdy nie wiadomo na co trafiłeś....pamiętaj, że kupiłeś od Polaka - mistrza kitu i oszustwa.

 

Tak, chodzi o te skrzynię. Jak ja byłem to już niestety innych nie było. Też trochę się bałem ale zaryzykowałem. Dekiel został ściągnięty, spawacz z tokarzem zrobił to tak że przeszło to moje oczekiwania (niestety nie mam fotek, ale naprawde profesjonalna robota). Jak narazie żadnych wad nie widzę, nic nie cieknie, nic nie haczy, wszystko chodzi idealnie. Na mojej nie było najmniejsztch śladów montażu, szczególnie zwracałem na to uwagę (wątpie aby ktoś frezował obudowę), jak i żadne śruby też nie były ruszane. Uszkodzenie było na tyle fajne że nic nie miało prawa wpaść do środka, bo miałem takie obawy ale konstrukcja dekla jest taka że to nie było możliwe. Cena nowego dekla w ASO to ok 900PLN ;). Po zdjęciu dekla nóweczka bez śladów jakiejkolwiek pracy na trybach czy łożyskach. Na wtyczkach elektrycznych fabryczne zaślepki chroniące przed zabrudzeniem, jedynie troche poobijana na zewntątrz. Jak narazie jestem mega zadowolony z zakupu i ani trochę go nie żałuje. Przez pierwsze km po montażu chodziła trochę sztywno, ale mechanik mnie o tym ostrzegł jeszcze przed montażem. Zalałem oczywiście nowym olejem z ASO.

 

PS. Jak się potem okazało tu na forum zgadałem się z kolegą który też miał ją brać ;)

 

pzdr

Edytowane przez dtambor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT

Tadeusza Kolano z Lublina.
pamiętaj, że kupiłeś od Polaka - mistrza kitu i oszustwa.

co jak co ale silniki czy skrzynie, śmiało można od niego brać - fakt faktem ceni się, ale wie co sprzedaje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co jak co ale silniki czy skrzynie, śmiało można od niego brać - fakt faktem ceni się, ale wie co sprzedaje

 

Wkurzyłem się na gościa, który zapewnia że jest wszystko ok, a tak nie było do końca. Trochę się strachu najadłem jak 2 miesiące po wymianie skrzyni mechanik mówi mi że jest nieszczelna.....a kasę i to nie małą "Kolano" wziął, bez gwarancji, bez żadnego kwita.

OK..... chyba wszystko skończy się dobrze bo chyba ją uszczelniłem....no ale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za odgrzewanie tematu. Ale jestem w sytuacji kiedy moja skrzynia leży na stole i nie moge nic więcej zrobić. Wyciągałem wszystko zgodnie z instrukcjami w ElsaWin. Kiedy przyszło do ściągania tylnej obudowy doszedłem do wniosku ze trudno będzię to zrobić bez specjalnego sciągacza. W serwisach skrzynie wysyła się do Poznania, nikt nawet nie posiada takiego sprzętu. Problem polega na tym, że w moim pasku 1.9 AVF 6biegów FRK 2004. Skrzynia szumi niezaleznie od tego czy jade na luzie lub na biegu, ze sprzęgłem lub bez. Szumy zaczynają się od 50 kmh. Wymyśliłem, że wymienie łożyska półosi i te z wałka atakującego. Dlatego moje pytanie czy ktoś kto to rozbierał ma jakiś sposób na wyciągnięcie tylnej obudowy bez sciągacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie do tych którzy sami wymieniali te łożyska. Jak poradziliście sobie z regulacją wałka atakującego względem koła talerzowego aby miec pewność, że będzie dobrze działać. Jest na to jakaś recepta?

I jeszcze jedno, u siebie zacyznam słyszeć od prędkości około 80km/h lekkie odgłosy. Moja żona niczego nie słyszy. Ich poziom rosnie wraz z prędkościa. Przypuszczam, że to te nieszczesne łozyska wałka atakującego. Ile jeszcze dam rade zrobić km zamin będę musiał naprawiać skrzynie? Jest na to jakaś recepta?

Passat AVF, skrzynia FRK

I czy jest jakiś sprawdzony mechanik we wrocławiu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy moglby ktos powiedziec jakim olejem zalac skrzynie 6-biegowa FRK??. Skrzynia jest po remoncie i zostalo tylko zalanie olejem.

Bylbym wdzieczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Czy moglby ktos powiedziec jakim olejem zalac skrzynie 6-biegowa FRK??. Skrzynia jest po remoncie i zostalo tylko zalanie olejem.

Bylbym wdzieczny za pomoc.

 

Proponowałbym tylko oryginał o nr G052911A1 / G052911A2 (0,5L/1L), cena wysoka ale warto jak chcesz mieć problem z głowy. Inny wybór i tak prawdopodobnie skończy się powrotem do oryginału ;), ale zrobisz jak uważasz. Cena niestety ~300PLN.

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jesli zdecydowałbym się na jakąś tańszą wersje to jaki olej byscie polecili??

Syntetyk-polsyntetyk ?? 75w90/75w80??

I ile tego oleju wejdzie do skrzyni ??

 

A swoja droga co do G 052 911 A2

 

http://allegro.pl/olej-przekladniowy-vw-g052911a2-zamiennik-i1688800733.html moze byc ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj produktów spełniających normę VW 501 50, możesz rozważyć również zakup CASTROL SYNTRANS TRANSAXLE (kiedyś był to CASTROL TAF-X), chociaż w sprawie oleju do skrzynki obstaje przy swoim ;), ale to juz nie mój problem.

 

oleju wchodzi jak dobrze pamiętam 2,4L

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomas12

u mnie buczy tylko na biegach jak wcisne sprzęgło to jest cicho i na luzie też , tylko jak hamuje silnikiem to strasznie buczy ... czy to to samo co powyżej ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jak padło łożysko na wałku atakującym to rzęcholiło jak wiertarka zarówno na biegach jak i na luzie, więc jak na luzie nie rzęcholi to chyba raczej nie te łożyska, ale to tylko moja opinia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tomas12 u mnie bylo to samo. "Wylo" przy hamowaniu silnikiem, szczegolnie gdy schodzilo z predkosci 70-80km/h. Poszukaj skrzyni na allegro, moze cos wynajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc powoli przymierzam się do naprawy skrzyni. Znalazłem zakład we Wrocławiu który wzbudził moje zaufanie. Pytanie tylko czy się nie mylę. Kto z Was wie coś na jego temat?

http://www.skrzynie-biegow.wroclaw.pl/

MECHANIK

ul. Rakowa 40a

51-421 Wrocław

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. To moje pierwsze pytanie, zwykle posty forumowiczów mi wystarczały. Mam 1,9 TDI 130 KM - AVF+ skrzynia 6-ciobiegowa FRK. Pojawiła się głośniejsza praca skrzyni na biegach 5 i 6, ale tylko przy wciśniętym gazie - po zdjęciu nogi z gazu i na luzie skrzynia milknie. Sprawdziłem olej - lekko metaliczna barwa i opiłki chyba alu. Jestem laikiem i proszę o poradę: dać regenerować czy wymienić? Jeśli regenerować to czy możecie polecić kogoś z okolic Cieszyna, Bielska-Białej. Pozdrawiam. Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego u mnie od momentu zakupu również zauważyłem dziwny odgłos wycia na 5 i 6 biegu ale tylko w przedziale od ok 110 do 130 km/h i podobnie jak u Ciebie tylko przy przyspieszeniu (jestem wyczulony na takie rzeczy więc to słyszę, żona obok nic nie słyszy). Przy hamowaniu biegami i poza tym zakresem nic nie słychać. Póki co zrobiłem już ok 80 kkm i żadnych zmian. Tak naprawdę to nie wiem czy to pochodzi ze skrzyni a może z czegoś innego. Ktoś sugerował przeguby wewnętrzne. Jeśli chodzi o mnie to będę jeździł dopóki nie zacznie bardziej hałasować.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie wyła skrzynka w AVFie oznaczenie standard FRK..poczytalem na forum i zdecydowale sie na wymiane na inna uzywke...dorwalem za 500zl najlepsza skrzynie pod sloncem dla PASSATOW:) oznaczenie DQS..jako ze jest to najdluzsza skrzynia spalanie na trasie zeszlo do 5-6l z klima przy predkosci 140-160 km/h na od korka do sucha na autobanie (trasa gdańsk-stuttgart) takze wiarygodne..reasumujac teraz po przeprowadzeniu modyfikacji ze skrzynia (pasuje PnP zamiast FRK - tylko dekielek na 3 sruby trzeba z FRK wstawic do tej DQS) i modyfikacji softu w TUNE-UP u Roberta jest zajebi.... polecam tego typu modyfikacje jesli ktos lata w trasy a ma mozliwosc wyszarpac skrzynke DQS..:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś zna jakiś dobry zakład w obrębie województwa pomorskiego, który zajmuje się naprawami skrzyń biegów ?? (skrzynia 6-cio biegowa) Nigdzie nie moge dorwać żadnego kontaktu. Będę naprawdę wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moglibyście rzucić okiem na ten post bo wydaje mi się, że również tyczy się tego tematu?

http://forum.vw-passat.pl/threads/46220-Skrzynia-biegow-czy-kolo-dwumasowe?p=1572134&viewfull=1#post1572134

 

Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności