Skocz do zawartości
monry

Rozwiązanie problemu z 6-biegową skrzynią dla silnika 130KM AVF

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich,podepne sie do tematu mam skrzynie od afna een i mam pytanko czy ma ktos jakies obrazki zeby udalo sie rozebrac skrzynie i potem zlozyc?starsznie glosno chodzi ,rzezi na wolnych obrotach jak wcisne sprzeglo robi sie cisza,podczas przyspieszania slychac cos takiego jak kosiarka...prosze o jakas pomoc w tym temacie.
[attach]45961[/attach]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z kolei jest wszystko ok ze skrzynia do momentu gdy nie wrzucę 5 biegu. Gdy wrzucam 5 bieg słychać, nie wiem jak to opisac takie delikatne grzechotanie. Gdy przechodze na 6 bieg jest cicho. Owe grzechotanie dotyczy tylko i wyłącznie 5 biegu. Nie jest to dokuczliwe i głośne. Nie mniej jednak wczesniej tego nie było. Jak jade na 5 biegu i przyspieszam słychać to grzechotanie, a jak zdejmę noge z gazu to robi sie cicho. Co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie z kolei jest wszystko ok ze skrzynia do momentu gdy nie wrzucę 5 biegu. Gdy wrzucam 5 bieg słychać, nie wiem jak to opisac takie delikatne grzechotanie. Gdy przechodze na 6 bieg jest cicho. Owe grzechotanie dotyczy tylko i wyłącznie 5 biegu. Nie jest to dokuczliwe i głośne. Nie mniej jednak wczesniej tego nie było. Jak jade na 5 biegu i przyspieszam słychać to grzechotanie, a jak zdejmę noge z gazu to robi sie cicho. Co to może być?
uszkodzone koło zębate 5 biegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też mam AVF silnik i problem ze skrzynia, przy czym u mnie jest jeszcze wał

mianowicie jak wrzucę 6 to dochodzą odgłosy spod auta jakby leciał bombowiec b 52

w mirę prędkości zanika ten dzwięk ale moim zdaniem wynika to z amplitudy

czyli coś jest z 6 biegiem

kilka miesięcy temu wrzuciłem auto na podnośnik u zanjomego w warsztacie i po wrzuceniu 6 - tragedia

podobno to łożysko 6 biegu i nie opłaca sie tego naprawiać tylko kupić używkę

czy miał ktoś coś podobnego????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja też mam AVF silnik i problem ze skrzynia, przy czym u mnie jest jeszcze wał

mianowicie jak wrzucę 6 to dochodzą odgłosy spod auta jakby leciał bombowiec b 52

w mirę prędkości zanika ten dzwięk ale moim zdaniem wynika to z amplitudy

czyli coś jest z 6 biegiem

kilka miesięcy temu wrzuciłem auto na podnośnik u zanjomego w warsztacie i po wrzuceniu 6 - tragedia

podobno to łożysko 6 biegu i nie opłaca sie tego naprawiać tylko kupić używkę

czy miał ktoś coś podobnego????

po 1 biegi nie mają łożysk a synchronizatory

po 2 u ciebie to raczej koło zębate lub luz na wale napędowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mielke a opcja 2 czyli kolo zębate to tragedia dla mojej kieszeni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mielke a opcja 2 czyli kolo zębate to tragedia dla mojej kieszeni?
nie wiem jak z ceną części ale za sam demontaż i montaż to coś koło 600zł spokojnie możesz liczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszkodzone koło zębate 5 biegu

 

 

mielke Dzis podczas jazdy do pracy wsłuchiwałem sie dalej w ten dziwny dzwięk. Okazuje sie że na 6 biegu też ten dzwięk wystepuje. Jadąc na 6-tece przy predkości 65km/h, wtedy silinik jest bradzo cicho i przy lekkim dodaniu gazu (nie mówie o przyspieszaniu bo na 6 biegu przy 65km/h nie ma mowy o gwałtownym przyspieszaniu) owe grzechotanie też wystepuje. Na niższych biegach jest ok. Dodam, że nie jest to głośny dzwięk. I praktycznie nie przeszkadza w noramlej jeździe. Czy to bedzie się nasilać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel
uszkodzone koło zębate 5 biegu

 

A mi się wydaje ze może to puszcza wyrypator od terkotnicy na wspólnym walku od kopsztyfikatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mi się wydaje ze może to puszcza wyrypator od terkotnicy na wspólnym walku od kopsztyfikatora.

Tak, masz rację. A na dodatek to spodziewam się że zaraz przeczytamy; no to i zębatka od 6 biegu też uszkodzona. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze tez mam 6 skrzynie ale jak narazie odpukac wszystko ok tylko sie zastanawiam czy jak wala sie te skrzynie czy nie ,lepiej wstawic 5 biegowej ?? było by taniej wiecej ich na rynku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kurcze tez mam 6 skrzynie ale jak narazie odpukac wszystko ok tylko sie zastanawiam czy jak wala sie te skrzynie czy nie ,lepiej wstawic 5 biegowej ?? było by taniej wiecej ich na rynku

 

Myślę że nie spasuje koło dwumasowe, sprzęgło i rozrusznik. Inne jest mocowanie skrzyni i inny wybierak. Gdyby pasowało to p&p to wtedy jak najbardziej. Ja myślę że swój problem ze skrzynią zażegnałem na dobre - od kilku dni jeździ w moim samochodzie fabrycznie nowa FRK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
od kilku dni jeździ w moim samochodzie fabrycznie nowa FRK

To tylko pogratulować. :) Z ciekawości spytam ile $$$ dałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To tylko pogratulować. Z ciekawości spytam ile $$$ dałeś?

 

2000 PLN, ale skrzynka z małym defektem - ukruszony kawałek krawędzi w tylnym deklu skrzyni (pewnie gdzieś w transporcie). Naprawa 160 PLN, ale nawet nie spodziewałem się że wyjdzie to tak profesjonalnie, trafiłem na naprawde dobrego fachowca (spawacza). Niestety nie mam fotek. Mimo że ze starą skrzynką było wszystko ok, to stwierdziłem że drugi raz taka okazja może sie nie trafić, a że samochodu nie myślę sprzedawać więc wyszło jak wyszło :). Sam fakt że miałem "grzebaną" skrzynię troche mnie dręczył.

Edytowane przez dtambor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2000 PLN,

No to powiem że dostałeś ją za darmo, biorąc pod uwagę że nowa jak oddasz swoją kosztuje w ASO 13,5 koła, a jak nie oddasz swojej na wymianę to prawie 20 tysi. Taka okazja trafia się raz w życiu. :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Taka okazja trafia się raz w życiu.

 

Też tak stwierdziłem. Do tego w skrzyni podczepione było jeszcze oryginalne łożysko wyciskowe sprzęgła, którego koszt w ASO to ok. 200PLN. Ale to zobaczyłem dopiero w domu.

 

pzdr

Edytowane przez dtambor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze jak piatka skrzynia nie podejdzie to masakra , ale za cene 20000 zł to ja mam całego passata albo z uk od szwagra całego paska za 6 tys pln wole zciagnac niz tyle płacic za nowa galop kaste maskra na sama mysl to juz mniej sie ciesze ze mam ten szósty bieg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel
no to i zębatka od 6 biegu też uszkodzona.

 

To wiadome od poczatku,czekałem tylko kiedy napisze który to dokładnie ząb na tej zębatce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kurcze jak piatka skrzynia nie podejdzie to masakra

do AVF na pewno nie podejdzie chyba że sprzęgło zmienisz na mniejsze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Posiadam skrzynie 5-biegową i mam tą samą przypadłość.

Myślałem, że to łożyska kół ale to jednak skrzynia.

Przebieg oryginał 160 tys.

Także możecie sobie odpuścić zamianę skrzyń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności