Skocz do zawartości
monry

Rozwiązanie problemu z 6-biegową skrzynią dla silnika 130KM AVF

Rekomendowane odpowiedzi

Skrzynia 6 FRK, jak już wcześniej pisałem.

Koszt skrzyni- 1400 z przesyłką w obie strony ( moją uszkodzoną musiałem zwrócić ).

Naprawa - 730 PLN połączona z przeglądem 215 000km ( demontaż/ montaż skrzyni, olej skrzyni, jakaś reparaturaka, olej silnika, filtr oleju, filtr powietrza).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ledziutki

a gdzie robiłeś może sam bym wysłał za takie pieniądze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam właśnie wymieniłem nieszczęsną skrzynie frk szumiące łożyska które jak rozbiorę to porobię zdjęcia i wkleję bo będę ją robił , skrzynia którą wymieniłem zakupiona z allegro (obaczym jak będzie latać ) A więc sama wymiana upirdliwa strasznie dla zainteresowanych 11 chyba śrub łączących skrzynie z silnikiem marne dojście do kilku , trza odkręcić tłumnik przy silniku no półosie normalne , wyjąć wysprzęglik nie odkręcać od przewodu na szkrzyni odkręcić cięgna od wybieraka w sumie trzy śruby poduszki i łapy (próbowałem z łapami wyciągnąć **** nie idzie w końcu odkręciłem tylko lewą ale lepiej obydwie odkręcić bez kombinacji się obejdzie a jeszcze jedno między wysprzęglikiem a łapą jest taki mały wodzik nie zgubić go czas pracy myślę że w dwójkę z 8 godzin , a i trza wywalić filtr powietrza i zbiorniczek wyrównawczy coby u góry można dojść do śrub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak sobie poradziles ze srubami na samym dole przymisce ? podobno trzeba dol rozpinac i opuszczac zeby sie do nich dostac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro Ci powiem bo dolne odkręcał kolega ja u góry się gimnastykowałem ja troszkę poszedłem łatwiejszą drogą pdniosłem mocno skrzynie jak była jeszcze przykręcona i dostęp się do tych śrub polepszył poluzował je i skrzynie popuściłem ale wiem że się pieprzył długo z nimi w przyszłości bym raczej rozpinał dół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lubicie sobie zycie utrudniac, całą skrzynie odkreca sie z kanału długimi przeduzkami. Do dolnych srub trzeba lekko podlewarowac skrzynie i wszystko sie ładnie wykreca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mierzyłem czasu mechanikowi, ale jak wymieniał skrzynię to uwinął się z tym całkiem szybko (ja stałem obok). Robota na podnośniku warsztatowym i dostęp do wszystkich potrzebnych narzędzi, tak jak kolega powyżej pisał skrzynię sobie podpierał, natomiast zupełnie nie pamiętam aby dotykał wydechu. Myślę że cała robota z wymianą sprzęgła trwała nie dłużej niż 3-4 godziny, przy czym widać było że robotę zna na pamięć... Pomocników wołał jedynie przy wyciąganiu i wkładaniu skrzyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo jak się trzaska robotę w dużych ilościach to wszystko jest łatwe , bo wiesz co gdzie i jak. Ale robiąc to samemu w garażu przydomowym już nie jest tak kolorowo ... dlatego zawsze jest lepiej dopytać, popytać itd ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne, dlatego napisałem też, że było to w warunkach warsztatowych (ASO) gdzie był dostęp do sporej ilości narzędzi. W warunkach domowych w kanale to raczej upierdliwa robota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upierdliwa to delikatnie powiedziana :D

Lubię grzebać przy samochodzie , większość rzeczy robię sam przy paszczaku i powiem szczerze to strasznie mnie ciekawi wyjęcie skrzyni. Ale niestety samemu ciężko taką robotę ogarnąć , szczególnie pierwszy raz i bez żadnego podnośnika co by skrzynie podtrzymał :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak jest z tymi łozyskami przy przegubach wewnetrznych - da sie je wymienic z zewnatrz czy trzeba rozbierac cala skrzynie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem tylko dopisać (bo skrzynkę z passata zdejmowałem x razy) to bynajmniej dla mnie jest łatwiej wyjąć z całym wybierakiem biegów niż odkręcać cięgna przy skrzyni (tylko skrzynie 6-ki). Do tego obydwie łapy (te aluminiowe - nie chodzi mi o poduszki) i skrzynia schodzi w godzinę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolne śruby można odkręcić podnosząc skrzynię do góry a tłumik musiałem odkręcić bo łapa przeszkadzała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie może ktoś z was rozkręcał skrzynię FRK zdjąłem dekielek ten z tyłu i zatrzymałem się jak odkręcić tą śrubę co zablokować żeby ją ugryźć no iczy lewy czy prawy gwint.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, jestm juz po kompletnej wymianie skrzyni frk na dqs, jest troche z tym zabawy, nam we dwóch zajelo ok 11 godzin, ale jak sie robie pierwszy raz samemu to ma prawo to tyle zajac. przy okazji zmienilem dwumas i sprzeglo na luk, oczywiscie 240mm. z dociskiem mialem jaja bo ktos na poprzedniej wymianie sprzegla zjechal gwint w srubie imbusowej na docisku i trzeba bylo ciac. ale nie ma tego zlego, wkoncu mialem nowy dwumas wiec mi nie zalezalo na starym. po wymianie skrzyni oczywiscie pozytywne wrazenia bo 5 i 6 dluzsze i obroty mniejsze silnika. sprzeglo lapie juz od podlogi :D. a jeszcze jedna rzecz, jak nie musicie to nie odkrecajcie tej nakretki aluminiowej miedzy wysprzeglikiem a przewodem hudraulicznym. ja wykrecilem i przy montarzu za mocno wkrecalem przewod, oczywiscie nakretka pekla a jest nie do znalezienia nowa. o uzywke ciezko. na aledrogo byla tylko jedna sztuka za 90 zl...wrrr. koszty to skrzynia za 800 zl dwumas, docisk, tarcza i lozysko, zestaw luka za 1700 plus lacznik hydrauliczny za 90 zl i troche czasu. przy demontazu i montazu proponuje wykrecic lapy skrzyni bo bez nich jest o wiele latwiej sciagnac i zalozyc skrzynie. pozdrawiam i polecam skrzynie dqs, nawet jak auto nie ma wirusa i jest na fabrycznych 131km. pozniej sprawdze jak bedzie sucho jak to jedzie na maxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co z dwumasem i sprzęgłem w przypadku zmiany skrzyni na DQS ? zostaje fabryczny czy trzeba coś kombinować? oczywiście Passat 96Kw AVF z 6 biegami

Edytowane przez maximus15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maximus15 Wtedy tylko zamieniasz skrzynie. Sprzęgło pasuje ori.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki bardzo za odpowiedz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
maximus15 Wtedy tylko zamieniasz skrzynie. Sprzęgło pasuje ori.

 

A nie potrzeba stosowac dystansu miedzy skrzynia a silnikiem? bo nie którzy pisali ze trzeba.

 

Nr 01E103551B

11052012531.jpg

 

Mam avf i przymierzam sie do wymiana frk na dqs bo frk zaczeła wyc.

 

Cos potrzeba jeszcze do wymina z FRK na DQS czy pasuje bez problemu do 1.9 AVF?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dystans trzeba stosować tylko i wyłącznie wtedy gdy zakładamy sprzęgło 240mm. A więc w przypadku gdy chcemy zamienić trafną FRK (dystans już tam jest) to przy montażu DQS trzeba ten dystans wsadzić spowrotem (zostawić :P ).

 

 

Mam avf i przymierzam sie do wymiana frk na dqs bo frk zaczeła wyc

 

Najlepsza decyzja jaką można podjąć.

 

 

Cos potrzeba jeszcze do wymina z FRK na DQS czy pasuje bez problemu do 1.9 AVF?

 

Wszystko będzie pasowało. Jedyny problem może stworzyć sam wybierak który trzeba będzie wyregulować/ coś poprawić. Koledzy gdzieś na forum już opisywali ten problem. coś mi się kojarzy że w temacie o zmianie 5 biegów na 6 ;) poszukaj sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności