Skocz do zawartości
Gość christoa

Filtr powietrza sportowy K&N

Rekomendowane odpowiedzi

Gość christoa

Witam. Zastanawiam się nad wymianą standardowego filtra powietrza na filtr sportowy firmy k&n. Passat silnik 1,8 20v bez turba. Chciałbym zyskać trochę na przyspieszeniu bo auto jest mułowate. Zaznaczam że nie chodzi mi o jakies poważne tuningi. auto chce zostawić seryjne chodzi mi tylko o troche lepsze przyspieszenie. Mysle tez ewentualnie nad innym chipem ale to juz moze kiedys i inny temat. Czy jak wymienię sam wklad na K&N poprawi się przyspieszenie? Wiem że plus takiego filtra to napewno że mogę go używać kilka razy, są specjalne płyny do mycia go. A co oprócz tego? Prosiłbym o wasze opinie

 

Dziękuję za pierwszą odpowiedź, więc mam jeszcze takie pytanka. Skoro nic nie pomoże w przyspieszeniu? dlaczego nazywa się sportowy ? tylko dlatego że będzie głosniej chodził? Ewentualnie co mógłbys mi polecić zeby poprawić przyspieszenie? P.S. Temat który podałeś czytałem, myslę nad tym i chyba włożę taki chip, nie chodzi mi konkretnie o to żeby mi się taka robota zwróciła, tylko o porawę komfortu jazdy :] a zawsze coś zmieni. A jak bym zamontował stożkowy? co o tym sądzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jak wymienię sam wklad na K&N poprawi się przyspieszenie?

Nie

Wiem że plus takiego filtra to napewno że mogę go używać kilka razy, są specjalne płyny do mycia go

Tak

A co oprócz tego?

Więcej hałasu na wyższych obrotach

Mysle tez ewentualnie nad innym chipem ale to juz moze kiedys i inny temat

http://www.forum.vw-passat.pl/topics7/chip-w-18-20v-bez-turbiny-vt8147.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie jak napisal poprzednik nie odczujesz kompletnie nic po zamontowaniu innego filtra powietrza... no moze bedzie troche glosniej....

poza tym ODRADZAM montowanie mokrych filtrów powietrza. Po czyszczeniu filtra oliwą bardzo czesto zle jest wysuszony filtr i oliwa osiada na przepływce... po czym musisz wymieniac przeplywke....

btw znam kilka 1.8T pod 300km jezdzacych na seryjnym filtrze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przypomnialo mi sie... AEM ma suchy filtr powietrza w swojej ofercie, wiec wyjscie jest siakes 900pln pewnie :)

chcesz lepszych osiagów wrzuc 1.8T. najtaniej i najprosciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość barti_go

filterek ten kosztuje 250-300zł mam takowy i jest różnica między zwykłym,lepsze spalanie,jest długowieczny i daje takie efekty jak stożek lecz bez pomruku.Tak więc nie wszyscy się znają i się wypowiadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość balin

christoa,

Witam.Tez mam paska 1.8 20v.Zamontowałem wkład filtru K&N-220zl w firmie tuningowej.Dodało to troche elastycznosci w okolicach 2000 tyś obrotów a na chamowni 2% mocy czyli ok 2.5 KM,zmieniłem teraz cały wydech na ULTER sportowy,dedykowany do tego silnika,ma to dac ok 8% mocy ale jeszcze niesprawdzałem-po tej modyfikacji auto wydaje sie lżejsze i sprawniejsze,jeszcze tylko chip ktora ma dac ok 12KM-po tych wszystkich zmianach powinno juz byc całkiem niezle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość balin

barti_go,

Jaki masz silnik? Coś jeszcze zminiałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ balin do tej pory wydawalo mi sie ze filtry "sportowe" daja gore a nie dół....

moze po prostu poprzedni miales usyfiony.......

2km to granica błędu hamowni.... nie biorac pod uwage ewentualnych zmian tmp....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość balin

Piotrunio,

Tez słyszałem ze filtr pomaga w gornym zakresie obrotow ale w moim przypadku pomogl w dolnym a filtr zwykły miałem swiezo wymieniony.Z tym przeklamaniem mozesz miec racje ale mam zamiar zmiezyc moc po wszystkich zmianach.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hamownia prawde Ci powie:) tylko teraz jest rozkminka ktora jest lepsza i bardziej wiarygodna.... maha czy inercja?? :)

prwada jest taka ze generalnie jestem pesymistycznie i podejrzliwie (jak niektórzy wiedza) nastawiony do wszelkich osiagniec typu filtr daje mi 2% mocy, wydech 8% czip 8-10%........ tym bardziej w wolnossaku.... sumujac jesli masz aktualnie 125 km

to po zmianach bedziesz mial 125+2.5+10+12,5=150km.... IMHO mało realne.... ale oczywiscie zyczę Ci jak najwiecej koni i przyjemnosci z jazdy.

 

tylko nie mow ze jezdzisz na 225/47/17....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odświeżam temat :-)

 

co myślicie o filtrze K&N do Diesla??

Edytowane przez Pablo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzies widzialem testy,pobnoc moment spada,poprostu nie warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma sensu kompletnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrhenio_2005

do diesla jest bezsensu, olejek ma duże większe szanse uszkodzić przepływomierz. W benzynie jak najbardziej. Mój K&N po założeniu dał odczuć niewielką różnicę porównywalną z tym o czym pisali poprzednicy. Filtr powietrza u mnie jest szczególnie ważny bo mam doładowany silnik kompresorem i jeśli filtr się zapcha to go kompresor wciąga ku sobie.

Aha i swój filtr NOWY! (folia) K&N kupiłem za 30 zł, zamiast 180 w allegro, jak ktoś chce to mogę tanio nówki zapodać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heyka,

 

Odswieze troche temat. Calkiem nie dawno rowniez zamontowalem filter K&N, pomogl troszke w gornym zakresie i ladnie sie jezdzi ale mam jedno pytanie, za kazdym razem po odjeciu nogi z gazu i zmianie biegu wydaje taki glosny strzelajacy dzwiek 'tututututu' jakby jakis blow-off, ktorego nie mam ! (im wyzsze rpm tym glosniejszy) Nie wiem czy tak powinno byc, dajcie znac jak tam wasze filterki chichocza.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzony DV. Powietrze nie wraca przez niego do airboxa tylko pakuje się w wirnik turbo. Radzę wymienić jak najszybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey, a wiec tak: wymienilen DV na nowy oryginalny + zaworek odpowietrzajacy znajdujacy sie na trojniku zaraz za metalowa rura(ta przylaczona do dv) oraz wyczyscilem cale syfy a troche ich bylo.... autko zrobilo sie zywsze ale wciaz strzela z filtra.

 

Co jeszcze moze byc przyczyna?

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli jest to dzwiek w stylu "psss" to tak ma być. To naturalne przy filtrze stożkowym. Odkryta konstrukcja filtra powoduje, że wszystko bardziej słychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to dzwiek w stylu tutututu jakby przejezdzajacy harley :) przyjemny.

Zamowie jeszcze 2 zaworki zwrotne jednoprzelotowe(takie malutkie pcv?) znajdujace sie wezach odchodzacych od pompki ssacej (etka-ezektor) i dam znac czy pomoglo.

Chodzi o to ze mam jednoroczna turbinke i nie chce jej za szybko przekrecic.

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaworki posprawdzane i wszystkie sa ok jednak wciaz strzela, bede musial zainwestowac w 2tloczkowego blow-offa i zobaczyc czy to pomoze.

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności