Skocz do zawartości
drcnk

Znikający płyn B6 TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie to sprawdziles, ale obadaj pompe cieczy chlodzacej. Moze gdzies puszcza , druga sprawa to oczwiscie chlodnica, moze dostala gdzies kamykiem.

Widzialem kiedys cos takiego , ze wlasnie w chlodnicy byla mala dzuirka, ubytek cos jak u Ciebie. Golym okiem niezauwazalny, wiec trudno bylo to zdiagnozowac. Dopiero po nocy i podlaczeniu pompki cisnieniowej do ukladu znalezniono wyciek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podlaczenie pompki nic nie daje... zero wyciekow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To znowu ja.

Pacjent ten sam.

Passat, silnik BMR...

Chlodnica spalin wymieniona, korek oleju czysty, test CO2 wyszedl ok, test ciesnienia nie wykazal zadnych wyciekow...

A jednak plyn znika...

Czy padnieta uszczelka badz glowica zawsze daje biala maz na korku oleju?

Mozecie polecic kogos w Krakowie, kto zdejmie glowice i zalozy uszczelke za w miare rozsadne pieniadze?

Pozdrawiam

 

Witam, ja też miałem minimalne wycieki. Ostatecznie przegoniłem auto i okazało się że zbiornik delikatnie puszcza. Wymieniłem zbiornik z korkiem i po sprawie. Co do uszczelki, jeśli puszcza, to w miejscu wycieku tworzy się biały kożuszek (coś jakby pleśń). Jak puszcza do środka, to na zimnym silniku po odpaleniu dymi na biało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega ma 07r zapewne z DPF i nie będzie widać białego lub czarnego dymu :taksobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolega ma 07r zapewne z DPF i nie będzie widać białego lub czarnego dymu

Na postoju, płyn pod wpływem ciśnienia w układzie przedostaje się do komory spalania i po odpaleniu widać chmurkę oparów, ponoć. Tak mi to mechanizator przedstawił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli się przedostaje płyn do komory spalania to znaczy ze masz uwaloną uszczelkę pod głowicą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Pyzo!

Mam passta ale również vw t4 1,9 td.Miałem w busie taki przypadek,że przez ok. 3 miesiące ubywał mi płyn.Nie był to duży ubytek ale jednak...Sprawdziłem wszystko kilkakrotnie,żadnych objawów typu biały nalot,olej w płynie(lub odwrotnie),ciśnienie w zbiorniku,wycieki,dymienie itd.Byłem u kilku mechaniorów,sam też mam trochę pojęcia a samo auto niebite w idealnym stanie 150 000 przebiegu.A prawdziwej przyczyny jak nie było tak nie ma...Już się pogodziłem z faktem,że muszę co kilka dni dolewać aż nagle zapaliła się kontrolka poziomu płynu.Zaczęło z busa kapać dość mocno więc się nawet ucieszłem,że to wąż lub pompa.No i się zaczęło!Najpierw pompa,potem zaślepka wbloku i wiele innych.Bez rezultatu.Na koniec po 3 dniach szukania zdecydowałem się na ostateczny krok czyli zdjęcie głowicy.Okazało się,że jednak uszczelka pod głowicą.Wyciek był na zewnątrz w miejscu gdzie jest pompa wtryskowa więc był zupełnie niewidoczny.To co wyciekło zaraz odparowało.

Mam nadzieję,że Ciebie to nie spotkało i radzę obserwować niż rozbierać pół samochodu.Czasem takie zagadki rozwiązują się same!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem ten sam problem przed wymiana paska rozrzadu i popmpy wody.po wyminie pompy przestalo mi ubywac ze zbiornika stan od zalania bez zmian wiec sugerowal bym sprawdzic pompe wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowy na forum i potrzebuję pomocy ws. Passata B6 140km 2.0 tdi. W ostatnie upały podczas jazdy miejskiej, zaczęła mrugać kontrolka płynu chłodniczego. Po zatrzymaniu i sprawdzeniu tego, okazało się że płyn jest dużo poniżej poziomu MIN. Po delikatnym odkręceniu korka, płyn powraca i zatrzymuje się (dużo) powyżej poziomu MAX! W zbiorniczku pł. chłodniczego pojawia się czarny nalot. Przy odpalaniu nie pojawia się żaden biały dym (jak to opisywano wcześniej na postach), przebieg: 155 tys. Mam jeszcze pytanie ws średniego spalania: na zimnym silniku, przy tym samym odcinku trasy zużycie paliwa bardzo się różni, od 7l/100km do nawet 12l/100km !! Nie mam pojęcia co się dzieje i jakie są tego przyczyny, proszę o pomoc. Będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi, pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, jestem nowy na forum i potrzebuję pomocy ws. Passata B6 140km 2.0 tdi. W ostatnie upały podczas jazdy miejskiej, zaczęła mrugać kontrolka płynu chłodniczego. Po zatrzymaniu i sprawdzeniu tego, okazało się że płyn jest dużo poniżej poziomu MIN. Po delikatnym odkręceniu korka, płyn powraca i zatrzymuje się (dużo) powyżej poziomu MAX! W zbiorniczku pł. chłodniczego pojawia się czarny nalot. Przy odpalaniu nie pojawia się żaden biały dym (jak to opisywano wcześniej na postach), przebieg: 155 tys. Mam jeszcze pytanie ws średniego spalania: na zimnym silniku, przy tym samym odcinku trasy zużycie paliwa bardzo się różni, od 7l/100km do nawet 12l/100km !! Nie mam pojęcia co się dzieje i jakie są tego przyczyny, proszę o pomoc. Będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi, pozdro.
Marcin mogę się mylić, ale to wygląda na uszczelkę pod głowicą.Sprawdz jeszcze czy jest duże ciśnienie w zbiorniczku wyrównawczym po odkręceniu korka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem -ciśnienie jest małe. Za parę dni oddaję go do mechanika, ale już właśnie na wstępie mi powiedział, że to może być pęknięcie albo uszczelka pod głowicą :/ Tylko nie mogę zrozumieć skąd ten płyn powraca, skoro jest jakieś pęknięcie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdziłem -ciśnienie jest małe. Za parę dni oddaję go do mechanika, ale już właśnie na wstępie mi powiedział, że to może być pęknięcie albo uszczelka pod głowicą :/ Tylko nie mogę zrozumieć skąd ten płyn powraca, skoro jest jakieś pęknięcie ?
Tak się dzieje ponieważ w układzie chłodniczym są gazy (spaliny).Wtedy dzieją się właśnie takie "cuda",choć nie ma na to reguły.Kiedyś miałem fiata 125 z uszkodzoną uszczelką pod głowicą.W zbiorniczku nie było już płynu a po otwarciu korka chłodnicy płyn dosłownie "wystrzelił" i mnie poparzył.Momentalnie w zbiorniczku był poziom płynu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

/////////////// po otwarciu korka chłodnicy płyn dosłownie "wystrzelił" i mnie poparzył. Momentalnie w zbiorniczku był poziom płynu! //////////////

 

 

gdzie koledzy chodzili do szkoły, kończyli kurs prawa jazdy itp. ?????????

 

kto odkręca korek na rozgrzanym silniku, zlitujcie się bo będzie tak j/w napisał kolega, poziom sprawdza się na zimnym silniku lub na rozgrzanym popatrzeć na poziom ale zawsze będzie go więcej a zwłaszcza gdy układ jest zapowietrzony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To by dużo wyjaśniało, dzięki za info! pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
/////////////// po otwarciu korka chłodnicy płyn dosłownie "wystrzelił" i mnie poparzył. Momentalnie w zbiorniczku był poziom płynu! //////////////

 

 

gdzie koledzy chodzili do szkoły, kończyli kurs prawa jazdy itp. ?????????

 

kto odkręca korek na rozgrzanym silniku, zlitujcie się bo będzie tak j/w napisał kolega, poziom sprawdza się na zimnym silniku lub na rozgrzanym popatrzeć na poziom ale zawsze będzie go więcej a zwłaszcza gdy układ jest zapowietrzony

Kolego mylisz pojęcia!Rzeczywiście normalne jest po odkręceniu korka na gorącym silniku delikatne "psss" i nawet jak kilka kropli płynu wypłynie ze zbiornika.Ale ja mówię o takim ciśnieniu,że dosłownie korek wyrywa z rąk a z otworu płyn wystrzeliwuje pół metra do góry!Najpierw dokładnie przeczytaj a potem sil się na swoje "mądrości"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo mi przykro że kolega sprawdza poziom na rozgrzanym silniku :dolamam

 

nie moja rola by kogoś uczyć podstaw motoryzacji i praw fizyki,

wspomnę o budowie układu chłodzenia - jaką rolę spełnia pompa wody,

termostat, nagrzewnica kabiny, chłodnica wody i wentylator chłodnicy ????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem rozwiązany...

 

Rozszczelnił się zbiornik wyrównawczy...

 

koszt naprawy 45 zł :)

 

kamien z serca.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozszczelnił się zbiornik wyrównawczy...

Chyba za bardzo szukasz usterek w swoim pasku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba za bardzo szukasz usterek w swoim pasku :)

 

jakbys dolewal litr plynu na 1000 km to nie byloby to dla Ciebie dziwne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem jak koledzy też ubywa płynu nie ma żadnych śladów wycieków, problem narasta na dlugich trasach. Dodam ze moj passat ma ponad 200tys przebiegu, rozrzad był zmieniony pompa wody też...Jadę w tygodniu do serwisu i niech sprawdzą o co się rozchodzi. Mam tylko nadzieje, że nie będzie trzeba wyciągać silnika :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności