Skocz do zawartości
drcnk

Znikający płyn B6 TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Przeszukałem forum i nie znalazłem objawów podobnych do moich dla passat b6 2.0 TDI 140KM(3CZ) (rok prod. 11.2005). Otóż ucieka mi płyn chłodzący. Byłem w ASO stwierdzili że to może być głowica i że nie zauważyli żadnych zewnętrznych wycieków. Sprawa jest o tyle dziwna że znaczne ubytki widać przy jeździe na dłuższych trasach (powyżej 200km). Samochód rano (jak jest powyżej 6 stopni) nie dymi, płyn chłodzący jest czysty, olej też. Dziwne jest to że na około pojemniczka jest sporo kropek jakby od wywalonego płynu.

 

Ubywa mniej więcej od kreski max do min na przestrzeni 700 - 800 przejechanych kilometrów. Pojemniczek ma dziwny kolor ścianek jakby przyciemniony. Mechanik go wymył i teraz jest lepiej, ale wcześniej to nawet płyn słabo widać. Jednakże płyn jest czysty różowy nie widać na nim plam oleju ani nic takiego. Jak samochód chodzi na wolnych obrotach to w pojemniczku nie widać żadnych pęcherzy powietrza. Jak się do odkręca to jest psyknięcie ale nie jakieś szczególne.

 

Samochód ma przejechane 140 tys. km.

 

Czy to mogą być mikropęknięcia głowicy?? Możliwe jest żeby ktoś jeździł tyle czasu i tego nie zrobił na gwarancji jeśli to wada konstrukcyjna?? A może sama uszczelka.. Wymiana głowicy na nową to koszt ok. 4500 zł... wolałbym sprawdzić inne opcje zanim wydam tyle kasy. Znalazłem też inne możliwości na forum ale dotyczyły B5, więc nie wiem czy to może być i u mnie:

- kruciec plastikowy od wody przy silniku,

- kruciec od nagrzewnicy,

- kruciec przy chłodnicy,

- gdzie blok łączy się z plastykowymi króćcami od płynu lub też przy czujniku temperatury,tam lubi uciekać i do tego szybko paruje,

- wyrzucony płyn chłodniczy poprzez korek,

- zaślepka czujnika,która znajduje się powyżej dolnego węża za obudową wętylatorów,

- spust w zbiorniczku wyrównawczym.

 

Czy coś powinienem jeszcze sprawdzić?? Zanim wymienię głowicę...:dolamam

Edytowane przez rainman777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

 

Przeszukałem forum i nie znalazłem objawów podobnych do moich dla passat b6 2.0 TDI 140KM(3CZ) (rok prod. 11.2005). Otóż ucieka mi płyn chłodzący. Byłem w ASO stwierdzili że to może być głowica i że nie zauważyli żadnych zewnętrznych wycieków. Sprawa jest o tyle dziwna że znaczne ubytki widać przy jeździe na dłuższych trasach (powyżej 200km). Samochód rano (jak jest powyżej 6 stopni) nie dymi, płyn chłodzący jest czysty, olej też. Dziwne jest to że na około pojemniczka jest sporo kropek jakby od wywalonego płynu.

 

Ubywa mniej więcej od kreski max do min na przestrzeni 700 - 800 przejechanych kilometrów. Pojemniczek ma dziwny kolor ścianek jakby przyciemniony. Mechanik go wymył i teraz jest lepiej, ale wcześniej to nawet płyn słabo widać. Jednakże płyn jest czysty różowy nie widać na nim plam oleju ani nic takiego. Jak samochód chodzi na wolnych obrotach to w pojemniczku nie widać żadnych pęcherzy powietrza. Jak się do odkręca to jest psyknięcie ale nie jakieś szczególne.

 

Samochód ma przejechane 140 tys. km.

 

Czy to mogą być mikropęknięcia głowicy?? Możliwe jest żeby ktoś jeździł tyle czasu i tego nie zrobił na gwarancji jeśli to wada konstrukcyjna?? A może sama uszczelka.. Wymiana głowicy na nową to koszt ok. 4500 zł... wolałbym sprawdzić inne opcje zanim wydam tyle kasy. Znalazłem też inne możliwości na forum ale dotyczyły B5, więc nie wiem czy to może być i u mnie:

- kruciec plastikowy od wody przy silniku,

- kruciec od nagrzewnicy,

- kruciec przy chłodnicy,

- gdzie blok łączy się z plastykowymi króćcami od płynu lub też przy czujniku temperatury,tam lubi uciekać i do tego szybko paruje,

- wyrzucony płyn chłodniczy poprzez korek,

- zaślepka czujnika,która znajduje się powyżej dolnego węża za obudową wętylatorów,

- spust w zbiorniczku wyrównawczym.

 

Czy coś powinienem jeszcze sprawdzić?? Zanim wymienię głowicę...:dolamam

 

podpinam sie pod pytanie!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Samochód ma przejechane 140 tys. km.

 

Czy to mogą być mikropęknięcia głowicy?? Możliwe jest żeby ktoś jeździł tyle czasu i tego nie zrobił na gwarancji jeśli to wada konstrukcyjna??

Jesteś pewien tego przebiegu?Masz to udokumentowane ? Jeśli masz książkę serwisową to możesz sprawdzić czy były robione akcje serwisowe.Ta diagnoza o mikropęknięciach może być jak najbardziej trafna,niestety....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesteś pewien tego przebiegu?Masz to udokumentowane ? Jeśli masz książkę serwisową to możesz sprawdzić czy były robione akcje serwisowe.Ta diagnoza o mikropęknięciach może być jak najbardziej trafna,niestety....

 

a byly jakies akcje na glowice?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Panowie wczoraj wymieniałem pompę wody i rozrząd a dziś rano po odpaleniu samochodu nagle wyskakuje kontrolka z informacją o poziomie/temperaturze cieczy chłodzącej. Wczoraj miałem maks zalane borygo a dziś rano nagle zostało minimum! Mogło to mieć jakiś związek z wczorajszą wymianą rozrządu i pompy? Strasznie dziś się rano zdziwiłem po podniesieniu maski, że nie ma nic płynu chłodniczego w moim B6 1.9tdi 05r. Nadmieniam, że nie zauważyłem żadnego wycieku a przed tą wymianą wszystko było wporządku. Nie byłbym szczęsliwy gdyby nagle okazało się, że u mnie do roboty będzie jakaś głowica :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie wczoraj wymieniałem pompę wody i rozrząd a dziś rano po odpaleniu samochodu nagle wyskakuje kontrolka z informacją o poziomie/temperaturze cieczy chłodzącej. Wczoraj miałem maks zalane borygo a dziś rano nagle zostało minimum! Mogło to mieć jakiś związek z wczorajszą wymianą rozrządu i pompy? Strasznie dziś się rano zdziwiłem po podniesieniu maski, że nie ma nic płynu chłodniczego w moim B6 1.9tdi 05r. Nadmieniam, że nie zauważyłem żadnego wycieku a przed tą wymianą wszystko było wporządku. Nie byłbym szczęsliwy gdyby nagle okazało się, że u mnie do roboty będzie jakaś głowica
Skoro nie ma wycieków to dolej i zobacz co będzie dalej,może układ się nie odpowietrzył dobrze jak zalewałeś płyn.Wiesz że silnik trzeba nagrzać żeby puścił termostat i ogrzewanie otwarte by poszło tez do nagrzewnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

 

Panowie wczoraj wymieniałem pompę wody i rozrząd a dziś rano po odpaleniu samochodu nagle wyskakuje kontrolka z informacją o poziomie/temperaturze cieczy chłodzącej. Wczoraj miałem maks zalane borygo a dziś rano nagle zostało minimum! Mogło to mieć jakiś związek z wczorajszą wymianą rozrządu i pompy? Strasznie dziś się rano zdziwiłem po podniesieniu maski, że nie ma nic płynu chłodniczego w moim B6 1.9tdi 05r. Nadmieniam, że nie zauważyłem żadnego wycieku a przed tą wymianą wszystko było wporządku. Nie byłbym szczęsliwy gdyby nagle okazało się, że u mnie do roboty będzie jakaś głowica

 

Kto leje Borygo w dzisiejszych czasach?

Ten środek wyżera chłodnice od środka, koncentrat G12 1,5litra kosztuje 35 zł czy to aż tak duży wydatek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najdziwniejsze jest to że też mi się to stało po wymianie rozrządu i pompy wody. Dokładnie taki sam objaw rano odpalam samochód a tam wrzask że mało płynu. Dolałem i obserwowałem co się dzieje.. no i ucieka. Samochód kupiłem i zrobiłem wymianę rozrządu więc nie mam porównania jak było wcześniej. Sprawdzę w ASO czy głowicę ktoś wymieniał na gwarancji...

 

---------- Post added at 08:53 ---------- Previous post was at 08:51 ----------

 

Podobno są urządzenia do sprawdzania szczelności układu pod ciśnieniem... Czy sprawdzenie takim urządzeniem wskaże miejsce ewentualnego wycieku lub czy to mikropęknięcia??

 

---------- Post added at 10:29 ---------- Previous post was at 08:53 ----------

 

Sprawdzałem w ASO. Robiona były tylko uszczelka.. :zeco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem tak sprawdzane w ASO szczelność układu i wyszło ze na dole chłodnicy ucieka bo tez z rana jak kupiłem auto następnego dnia było na min poziom Ale ktoś z forum mówił mi ze tez tak miał i żeby chłodnicy nie wymieniać od razu tylko obserwować i dolałem raz albo dwa ok 0,2l i do dziś już nic nie zeszło i wszystko ok (po przejechaniu 8kkm)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega ma octavie od 3 miesiący z tym samym silnikiem co wiekszośc z was, dolewa non stop olej i płyn chłodniczy, cos ewidentnie jest nie tak, sprawdzaliście juz kiedyś czy to nie korek od zbiorniczka? ja w b5 miałem podobny motyw, kosztowalo mnie to 7zł.... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem wynika że większość użytkowników B6 2.0tdi dolewa płynu. Pytanie tylko jaka jest norma. Ja dolałem w przeciągu roku 0,5 litra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ miałem dokładnie taki sam problem, może przydadzą się moje doświadczenia (chociaż na tym forum temat był opisywany wielokrotnie):

1. Niewielki ubytek płynu (dolewka 1-2 razy do roku po np. 100 ml) jest całkowicie normalny - płyn jednak trochę paruje.

2. Jeżeli ubywa więcej (i coraz więcej z czasem) to może być ubytek zewnętrzny lub wewnętrzny.

3. Zewnętrzny można sprawdzić w warsztacie - ciśnienie do układu chłodzenia i drobiazgowa kontrola (chłodnica, węże itp).

3. Jeżeli nie ubywa na zewnątrz, to pozostaje ubytek wewnętrzny (LOGICZNE PRAWDA?) :kwiatek

4. W tym silniku są 3 typowe źródła ubytków wewnętrznych: mikropęknięcia głowicy (szczególnie we wczesnych seriach, powód: zły materiał głowicy), uszczelka (zwykle przy większych przebiegach, od 200 tys.) albo chłodnica EGR (raczej rzadko).

5. Pęknięcia głowicy nie da się stwierdzić metodami warszatowymi innymi niż demontaż głowicy (CO2 w płynie chłodniczym lub zabrudzenia oleju wskazuje co najwyżej na totalnie zniszczoną uszczelkę).

6. Wskazywanie jako przyczyny ubytków korka od zbiorniczka można potraktować jako dowcip...

 

drnck - moim zdaniem objawy u ciebie to głowica, niestety jedynym środkiem na sprawdzenie jest demontaż. Na pociechę dodam, że te zamienne są lepsze (moja po wymianie trzyma się już dłuższy czas), można też naprawiać (spawać), ale tutaj zdania są podzielone. Możesz najpierw sprawdzić chłodnicę EGR, ale to dodatkowe koszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po sprawdzeniu samochodu specjalnym przyrządem do kontroli ciśnienia w układzie okazało się że nie ma żadnych zewnętrznych wycieków (potwierdziłem to w innym źródle). Zostaje więc wymiana głowicy.... niestety. :wsciekly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie próba ciśnieniowa pomogła :)

przegryziony wąż przez jakiegos gryzonia...

uff.

kamien z serca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jednak, wąż wymieniony, ale teraz znowu po dość dynamicznej trasie ubyło płynu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mi również znikł płyn. Zawsze miałem duże ciśnienie w układzie, po odkręceniu korka przybywało 1/3 zbiornika. Dziś wymieniłem korek, ciśnienia brak. Przypuszczam, że właśnie to było przyczyną, ale za wcześnie na jakieś wnioski. Pojeżdżę, obczaję i napiszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mi również znikł płyn. Zawsze miałem duże ciśnienie w układzie, po odkręceniu korka przybywało 1/3 zbiornika. Dziś wymieniłem korek, ciśnienia brak. Przypuszczam, że właśnie to było przyczyną, ale za wcześnie na jakieś wnioski. Pojeżdżę, obczaję i napiszę.

 

jak odkrecam korek to rowniez przybywa.

ale tak to chyba powinno byc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak odkrecam korek to rowniez przybywa.

ale tak to chyba powinno byc...

Może... tylko dlaczego na nowym korku tak nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może... tylko dlaczego na nowym korku tak nie jest.

 

rozumiem, ze jak zmieniles korek, to plynu przestalu ubywac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PyzoZrobiłem dopiero 50 km, wiec nie wiem. Dodam, że ja nigdy płynu nie dolewałem, zawsze miałem jednakowy poziom. Płyn mi znikł nagle. Po dolaniu przestał ubywać (300km) ,trzyma stały poziom. Dziś wymieniłem korek i mam nadzieje, że będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności