Skocz do zawartości
drcnk

Znikający płyn B6 TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Widze po opisie ze juz masz nowszy typ silnika, raczej ta wade wyeliminowali jak pekajaca glowica, a moze chlodnica spali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedynie po odkręceniu korka uchodzi duże ciśnienie i bulgocze

 

Jesli robisz to na rozgrzanym motorze to raczej nic dziwnego w tym nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesli robisz to na rozgrzanym motorze to raczej nic dziwnego w tym nie ma.

 

Porównując to do sprawnego motoru, to w sprawnym jest psyknięcie a w moim jak podczas erupcji wulkanu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
simono
czy twardnieją Ci węże układu chłodzenia po jeździe lub przygazowaniu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Porównując to do sprawnego motoru, to w sprawnym jest psyknięcie a w moim jak podczas erupcji wulkanu :)

 

Nie wiem, ja sie nie znam. Ale jakbys mial za duze cisnienie to przeciez by ci wyrzucalo plyn przez korek. Teraz jak wymieniles korek to sprawdz czy dalej wyrzuca plyn jak tak to wiadomo jak nie to widocznie takie cisnienie jest dopuszczalne.

 

czy twardnieją Ci węże układu chłodzenia po jeździe lub przygazowaniu??

 

Twardniec to zawsze bede bo gdzies to nadcisnienie sie musi podziac, pytanie czy nie puchna lub tez czy nie sa tak twarde ze nie da rady scisnac.

Edytowane przez kuebk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Porównując to do sprawnego motoru, to w sprawnym jest psyknięcie a w moim jak podczas erupcji wulkanu :)

 

No i jak sie sprawa zakonczyla?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się nie zakończyła, bo chwilowo nie mam dostępnego zapasowego auta żebym mógł zostawić paszczaka u mechanika. Dodatkowo od tamtej pory nie ubyło ani milimetra w zbiorniczku bo jeździłem delikatnie i temperatury otoczenia trochę niższe były. Może w przyszłym tygodniu odstawie do naprawy, to dam znać czy chłodniczka, uszczelka czy cos gorszego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie w ubiegłym miesiącu kupiłem b7 z 2010 roku 2.0 tdi common rail. Od razu po zakupie uzupełniłem płyn chłodniczy który był poniżej kreski min, a dzisiaj znowu pojawił się komunikat o braku płynu , czyli w ciągu 3 tyg poziom płynu spadł z max do min.

Pod silnikiem plamy nie widać. Czy w passatach b7 wyeliminowano problem pęknięć głowicy? Czy nadal padają uszczelki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzupelniles do max? Na zimnym, po odkreceniu korka plyn wraca do jakiegos sensownego poziomu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety możliwe że to moja wina, bo po kupnie auta z przyzwyczajenia uzupełniłem płyn borygo zamiast g12... Głupi ja.

 

Kuebk dzisiaj daleje g12 i zobaczymy co będzie się działo. Chciałem tylko wiedzieć czy mam czego się bać jeśli chodzi o problemy passatow b6 z glowicami i uszczelka...

 

Przeglądając internet znalazłem tylko 1 przypadek uciekajego płynu w b7 i problem wyeliminowano w aso wymieniając korek zbiorniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno byc zalane G13. Co do pekajacych glowic to nie natknalem sie na taki problem, natomiast jesli chodzi o walnieta uszczelke to na tym forum bylo juz kilka takich przypadkow - kojarze ze co u niektorych nawet dwukrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często pompa wody puszcza, u mnie to było. Wiem, że trochę rozbierania ale warto zajrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Często pompa wody puszcza, u mnie to było. Wiem, że trochę rozbierania ale warto zajrzeć.

 

Jeśli chodzi o pompę wody to zgadza się, że przepuszcza. Wtedy jest widoczny wyciek w dolnej części obudowy rozrządu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o pompę wody to zgadza się, że przepuszcza. Wtedy jest widoczny wyciek w dolnej części obudowy rozrządu.

 

dokładnie

pompę radzę sprawdzić - wyciek nie wygląda imponująco bo jest tam temperatura - co wiadomo płyn odparuje i ruch powietrza od paska i rolek - szybko schnie.

Mój przykład na fotce.

 

pompa.jpg

Edytowane przez mruku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za podpowiedzi. Dużo mi pomogły. Szczęście w nieszczęściu, że dokładnie za 2 tyg jestem umówiony na wymianę rozrządu, to poproszę żeby mi zerknęli na pompę od razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 tyg jestem umówiony na wymianę rozrządu, to poproszę żeby mi zerknęli na pompę od razu.

 

Lepiej od razu wymień pompę przy wymianie rozrządu niż za jakiś czas ponownie do tego tematu powracać. Zaoszczędzisz czas i pieniądze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lepiej od razu wymień pompę przy wymianie rozrządu niż za jakiś czas ponownie do tego tematu powracać. Zaoszczędzisz czas i pieniądze ;)

 

A jeśli nie będzie wykazywała żądnych wad czy oznak zużycia? Warto mimo to wymieniać? Podpowiedzcie proszę świeżemu koledze :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet jest bardzo zalecane wymienić pompę wraz z paskiem i rolkami :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki :-) W takim razie wiem już co robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności