Skocz do zawartości
Gość kb24

brak ogrzewania

Rekomendowane odpowiedzi

ja odpowietrzylem nagrzewnice inaczej tymi przewodami co do niej idą na jednym jest dziurka wystarczy delikatnie zsunąć przewód i po jakims czasie sie odpowietrzy.

Tylko ze to nie pomogło. Zauważyłem tez ze plyn leci z niskim cisnieniem, dopiero po wcisnieciu gazu zaczyna leciec wiekszym cisnieniem.

A jeszcze takie pytanko, tylko zeby sie upewnic.

Jak stoje przed samochodemi mam otwartą maske to widze dwa przewody do nagrzewnicy u mnie jest tak ze tym z prawej dochodzi płyn a tym z lewej wychodzi.Czy nie powinno być na odwrót???

 

 

 

tak powinno być :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. W moim passacie pojawił się problem, mianowicie po wymianie termostatu i płynu chłodzącego przestało działać ogrzewanie. Silnik nagrzewa się normalnie, włączają się wentylatory, najpierw górny a później dolny wąż (od chłodnicy) robi gorący. Prawy wąż (ten, który idzie do nagrzewnicy) jest po jakimś czasie ciepły ale ten lewy jest cały czas zimny. Nie mam pojęcia co mogło się stać bo przed wymianą ogrzewanie było super. Może ktoś mi coś poradzi, czyżby nagrzewnicę trafił szlag? Pozdrawiam.

 

 

_scalone

Edytowane przez Łysy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamulona nagrzewnica albo jeszcze siedzi w niej korek powietrza. Na pewno odpowietrzony? Mi całkowicie puścił dopiero jak go przegoniłem autostradą, niby wcześniej było ok ale jednak jak dostał po zaworach to przepchnął powietrze do końca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mam pojęcia co mogło się stać bo przed wymianą ogrzewanie było super

korek powietrzny,przegoń paska żeby dobrze się rozgrzał jak radzi Daniel:

Mi całkowicie puścił dopiero jak go przegoniłem autostradą, niby wcześniej było ok ale jednak jak dostał po zaworach to przepchnął powietrze do końca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybkie odpowiedzi. Dzisiaj go troszkę próbowałem rozruszać ale bez efektu (z ogrzewaniem). Spróbuję jeszcze raz jutro. Dolałem jeszcze z litr płynu, może się uda. pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich. Nic z tego. Poziom płynu jest ok, przegoniłem go i dalej nic, chyba zapchana nagrzewnica. Spróbóję jeszcze ją jakoś przedmuchać ale chyba be zrozbierania deski się nie obędzie. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij przewód z jej zasilania, podłącz węża i spróbuj ją przepłukać na aucie. Jak nic nie pomoże to wymiana, sama nagrzewnica nie jest droga, tyle że ta wymiana... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poradę. Spróbóję dzisiaj tak zrobić oby się udało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Udało sie pojeździłem troszkę i odpowietrzyła się. Grzeje jak dawniej. Dziękuję za porady i pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam co do ogrzewania pisałeś ze bez rozbierania deski sie nie obędzie czy ją rozbierales bo mam ten sam problem (brak ogrzewania) sprawdziłem termostat, zmienilem płyn i przedmuchalem nagrzewnice sprężonym powietrzem i dalej nic, jak na chwile zamkne obieg powietrza i otworze to przez sekunde jest a potem znowy zimne powietrze. Z góry dziękuje za podpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam co do ogrzewania pisałeś ze bez rozbierania deski sie nie obędzie
Używaj szukajki!

Tu masz temat o wymianie nagrzewnic:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=38825

Przed zmianą termostatu też nie grzał?

Edytowane przez kajaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do tematu:

Co sadzicie na temat tego typu dmuchaw?

http://www.allegro.pl/item814645357_dmuchawa_wentylator_grzejniczek_samochodowy_12v.html

Nie mam w aucie webasta a szyby, gdy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera - parują jak szalone. Nim nagrzeje się silnik upływa ponad 10 minut...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem w poldku coś takiego na tylną szybę i powiem szczerze że się nie sprawdziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krysio

Witam chcę podpiąć się pod wątek i bardzo podziękować za pomoc z problemem braku ogrzewania mnie pomogło przepłukanie nagrzewnicy,innym życze równie łatwego rozwiązania problemu,dzięki pozdro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomocy.Posiadam passata b3 1.8+LPG.Wymieniłem termostat no i teraz mam kompletny brak ogrzewania.Odpowietrzać próbowałem na wszystkie sposoby podawane na tym forum.Czyżbym słabo odpowietrzył?Wąż doprowadzający do nagrzewnicy gorący ale powrót zimny.Nawet jak ściągnąłem powrót na pracującym silniku to płyn leciał ale bardzo słabo.Lepiej zaczął lecieć kiedy odkręciłem korek od zbiorniczka wyrównawczego.Mechanik(nie zawodowy ale trochę się zna)stwierdził,że nie grzeje mi auto bo uszczelka pod głowicą gdzieś poszła.Oleju w płynie nie ma.Poziom oleju w misce ten sam.2 osoby powiedziały mi,że uszczelka pod głowicą ma niewiele wspólnego z ogrzewaniem w aucie.Mój numer gg 4418606.Proszę niech mi ktoś wyjaśni co robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo masz nagrzewnice rąbniętą albo zatkana albo linki od ustawienia ciepło zimno się wyczepiły - urwały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagrzewnice plukałem bez wyciągania oczywiście a linki chodzą bo zaglądałem od spodu po wykreceniu osłon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a odpowietrzyłeś układ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności