Skocz do zawartości
Gość tarko

Bixenon B6 nie działa przesłona

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tarko

Witam

Potrzebuję rady czy istnieje inna możliwość naprawy poza wymianą reflektora przy niedziałającej przesłonie długich świateł w Passacie B6.

 

Bixenon skrętny.

dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche po czasie odgrzeje temat.

jak sobie z tym poradziles?

 

u mnie niedawno przestaly dzialac dlugie z prawej strony, a vag zglosil:

 

1 Fault Found:
02499 - Right Low Beam Reflector Motor (V295) 
           012 - Electrical Fault in Circuit

 

i nie wiem czy zamowic prawy reflektor bez osprzetu (na allegro mozna juz od 200zl trafic). czy najpierw rozbierac przod i probowac cos kombinowac.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki problem miał znajomy w Mietku. Świecił mu non stop długi bi xenon, okazało się ze reflektor jest nie rozkręcalny i musiał kupić nowy. Nowy w aso 5000zł allegro kupił za 1500zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Poznaniu jest firma, która rozbiera ksenony na czynniki pierwsze i naprawia.

Robili mi właśnie przesłonę, co prawda jeszcze w B5 FL...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do poznania to troche mam daleko, wiec raczej musze liczyc na siebie. problem w tym, ze wiem ile jest zabawy z demontowaniem przodu (przerabialem to przy wymianie zarowek) ... no i probuje znalezc najbardziej optymalny i najtanszy sposob na diagnoze+naprawe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie?

jak ta przesłona nie działa to co sie dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obie lampy zapalone (swiatla mijania), wlaczam dlugie, ale zapala sie tylko lewa strona i po chwili gasnie i zapala sie kontrolka (zolta zarowka z wykrzyknikiem). po takim zabiegu pojawia sie wpis w logu (podany w pierwszym poscie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jakie masz spalanie, ale i tak powinno wyjść taniej niż nowa lampa.

A demontaż przodu... obcykałem w domu, wkrętarka ze sobą i w 10 min zrobione.

Aż się ksenonowcy zdziwili :lol

 

A zapytanie zupełnie nic nie kosztuje.

Chłopaki są w tym dobrzy.

http://www.xenony.auto.pl

Edytowane przez pikopiko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za namiary. z ciekawosci sprobuje sie z nimi jutro skontaktowac. moze cos poradza, albo moze jednak jakos polacze swiateczny wyjazd z wycieczka do poznania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz podać + na przewód żółto-biały w złączu lampy chyba 11 pin. Jeżeli zadziała to problem ze sterownikiem centralnej elektryki jeżeli nie to problem w lampie. Można rozebrać i naprawić ceweczkę od przesłony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaq napisz jaką diagnozę Ci wystawili... Mam identyczny problem u siebie, z góry dzięki.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odświeżę temat bo nikt konkretów nie podał

czy ktoś ma na to sposób czy niestety wymiana lampy?

jeśli jest sposób to jaki i jakie koszta?

mi świeci w prawym cały czas długie i nie opada przesłona - komputer nie daje żadnego błędu

Edytowane przez nexxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do firmy, o której pisałem kilka postów wyżej i wszystkiego się dowiesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem tj. nie otwierała się przesłona na długie w prawym reflektorze. Jak załączałem długie światła to tylko lewa działała i po 5sek. gasła wywalając błąd spalonej żarówki. Kupiłem goły reflektor na allegro i po przełożeniu działa tak jak sie należy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem, u mnie nie działa przesłonka lewej lampy,

lecz nie wywala mi błędu i nie zapala się żadna kontrolka

co tu z tym począć ?

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przysłoną zapewne steruje jakiś silniczek i pozostaje go sprawdzić, jeden z kolegów kiedyś mi wspominał że naprawił lecz szczegółów nie pamiętam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam chcę odświeżyć temat mam następujący problem na zegarze świeci się żółta żarówka.Nie działa w jednej lampie długie światło a w drugiej zapala się na jakieś parę sekund i gaśnie. Jeżeli padła przesłona to czy jest możliwa naprawa albo jest inna usterka. Jeżeli ktoś miał podobny problem proszę o pomoc z góry dzienkuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to masz dokladnie taki sam problem jak ja (a co najmniej objawy sa identyczne). na szczescie dlugich praktycznie nie uzywam, wiec nawet nie zauwazam ich braku i jeszcze sie za rozwiazywanie problemu nie zabieralem, bo czekam na wiosne :) jak sie zrobi cieplej, to wymontuje ten reflektor i bede kombinowal co z nim zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już trochę jeżdżę z tym problem i nie ukrywam zaczyna mnie to denerwować pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sie za to zabiore i do czegos dojde, to na pewno opisze.

 

pogoda dzisiaj dopisala, wiec sie zabralem za reflektor. za bardzo nie mam co opisywac, bo po wyjeciu reflektora i dokladnych ogledzinach okazalo sie, ze wtyczka od przyslony wypadla (taka mala w okolicach zarowki). wsadzilem ja na miejsce i dlugie zaczely dzialac :)

Edytowane przez zaq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności