Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie również spotkał przypadek pojawiającej się informacji o otwartych przednich prawych drzwiach. Pojawiał się sygnał dźwiękowy, włączało się światło w środku oraz pojawiała się informacja na MFA. Nie udało mi się dotrzeć do samego zamka ale (stan na wczoraj wieczór ;) ) problem został usunięty. Trzeba było wymontować moduł na silniczku wycieraczek i polutować wszystkie piny wciśnięte w płytkę (cóż taniej jest po prostu wcisnąć piny niż puszczać płytkę przez fale lutowniczą - lutowanie rozpływowe w tym przypadku się nie sprawdzi). Noa koniec nim wymontowałem moduł do lutowania potraktowałem styki preparatem Kontakt 60 (i tak musiałbym moduł wymontować bo preparat dostał się pod obudowę modułu). Mam nadzieję, że moje spotkanie z "duszkiem" w samochodzie się skończyła ;)

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie przod pasazera nie pokazuje otwartych drzwi i nie zapala się światło w kabinie ,stawiam na mikrostyk czy ktoś wymieniał ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak dobrać się do nitów na tej obudowie z blachy po sciągnięciu boczka drzwi ? rozwiercić je czy co ? chcę wymienić cięgno bowdena i mam kłopot aby tą blaszaną obudowe zdjąć , wszystko przez te nity które jak rozumiem z waszych opini trzymają to wszystko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam, że wystarczy kupić zamiennik zamka do drzwi i z niego przełożyć mikrostyk do starego zamka. Zrobiłem tak w innym aucie marki VW, gdzie był problem z otwarciem drzwi od zewnątrz i nie paliły się światełka w drzwiach. Wymiana zamka nic nie dała bo zamienniki są beznadziejne, ale przełożenie mikrostyku z zamiennika do oryginalnego zamka naprawiła usterkę i wszystko działa już ponad rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj zamiennik co fakt w b5fl działa juz ponad rok bez zarzutu. Jedyna roznica ze dzwiek zamykania drzwi jest lekko inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w nowym roku.

Odświeżam temat co jakiś czas w moim pasku włącza się alarm ( przy zgaszonym silniku) lub pojawia się komunikat otwartych drzwi pasażera trwa to dosłownie kilka sekund (podczas jazdy). Przy okazji  w około 2-3 dni bez używania auta jest po akumulatorze. Nie wiem czy może to być przyczyną wyładowania czy to jakiś osobny problem. Zalecono mi wymianę zamka co oczywiście zrobiłem (zamek oryginał) , niestety nic to nie dało, jadąc od mechanika do domu sygnał otwartych drzwi się zapalił więc zawróciłem , mechanik rozebrał co trzeba aby mieć dostęp do kabli i wtyczek , zamknął zamek trochę poruszał wtykami oraz kablami żeby sprawdzić czy nie one są przyczyną niestety nie dało to żadnego komunikatu   , wyciągnął też wspominaną w poprzednich postach płytkę i coś tam lutował lecz i to nie pomogło .

Czy ma ktoś jakiś pomysł co dalej ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności