Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witka.

Chcę. MUSZĘ wymienić je z tyłu.

Myslę o gaz/olej KAYABA ew. SACHS.

Co myślicie o moim wyborze?

 

Może zrobić ankietę?

 

Bilstein

Sachs

Monroe

Febi

Kayaba

NK-SBS

 

Czytałem trochę postów o amortyzatorach i stwierdzam, że lekką przewagę na "TAK" odebrałem przy KYB.

 

A Wasze opinie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja obstawiam za bilsteinem B4 za 120 pln za sztukę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio wymienialem u siebie kpl 4 szt i zakladalem wlasnie bilsteiny, cena cos jak napisal kuczlaw w okolicach 120 zl (ale chyba 105 ale dokladnie nie pamietam)

a z tego co slyszalem to KYB to raczej bym nie polecal ;)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek kombi

Przód Magneti Marelli

Tył Sachs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

Mam z przodu Sachsa i nie narzekam.Z tyłu nie wiem jakie mam bo nie zmieniałem.Ale jak się zużyją to też założe sachsa + nowe sprężyny bo klapnięty jest mocno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość saint99

czy wymiana amorków i sprężyn tylnich w b3 jest skomplikowana ?? mechanikiem nie jestem ale cos dłubie przy aucie... dam sobie z tym rade czy musze jechać do mechanika ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bigkamil

napewno dasz sobie rade to nie jest takie trudne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kulahop

JA zamontowałem KYB z tyłu + nowe sprężyny - muszę powiedzieć ,że jest ok.

 

Wybrałem Kayabę z powodu dobrych opinii na ich temat.

 

To mój drugi pasek i znowu miałem pęknięte sprężyny - czy ten typ tak ma??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

saint99, jak masz sedana to pestka.Jak masz kombika to jest strasznie wkurzająca robota bo trzeba odkręcić wszystkie plastiki w bagażniku :evil: Sam demontaż kolumny jest prosty pod warunkiem że masz ściągacze do sprężyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zulus_25

Ja niemam ściągacza i tez sobie radze. Zanim rozkrece całą kolumne, to zkręcam sobie pare zwoi sprężyny stalowym drutem :kwasny: , a reszta juz potem idzie prosto :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

zulus_25, ryzykant z Ciebie ;) to już lepiej zciągnąć je dwoma pasami do mocowania ładunku (takie z trajkotką)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też planuję wymianę (kiedyś) i mam jedno wątpliwość. Czy amorki z tyłu mogą być bez kielichów, jak np te:

http://moto.allegro.pl/item136372474_amortyzatory_vw_passat_tyl_88_96_kayaba_najtaniej.html ?

Tylko na czym wtedy sprężynę oprzeć. A może kielichy sie przekłada ze starych. Jak to jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też planuję wymianę (kiedyś) i mam jedno wątpliwość. Czy amorki z tyłu mogą być bez kielichów, jak np te:

http://moto.allegro.pl/item136372474_amortyzatory_vw_passat_tyl_88_96_kayaba_najtaniej.html ?

Tylko na czym wtedy sprężynę oprzeć. A może kielichy sie przekłada ze starych. Jak to jest ?

 

Dokładnie tak. Kielich na którym siedzi sprężyna to oddzielny element który bez problemu sie ściąga. Opiera sie tylko na zgrubieniu amorka. To zgrubienie widać na zdjęciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy wymiana amorków i sprężyn tylnich w b3 jest skomplikowana ?? mechanikiem nie jestem ale cos dłubie przy aucie... dam sobie z tym rade czy musze jechać do mechanika ?

 

Nie jest trudna, ale w kombi trzeba rozbebeszyć cały tył w bagażniku włącznie z pasami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj zamówiłem Bilsteiny B4 Gas po 133 na tył i 172 na przód i dodatkowo kpl odboi i osłon Bilsteina za 127 pln :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

Jeśli już o tym mowa to chciałem spytać które amortyzatory są lepsze?Gazowe czy olejowe?Które są trwalsze itd.Bo może na tył do swojego założe gazowe :065:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
które amortyzatory są lepsze

Olejowe=lepszy komfort

Gazowo-olejowe(gazowych nie ma) = twardsze zawieszenie aczkolwiek też komfortowe

Które są trwalsze

I te i te. Jak ostro przyglebisz to z olejak będzie ciekł a z gazówki ucieknie gaz i olej też będzie ciekł :kwasny: Ogólnie przyjmuje się że olejaki są wytrzymalsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość saint99

dzięki za pomoc na szczescie mam sedana... kiedyś załowałem, bo kombi bardziej mi sie podoba ale teraz go polubiłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hk48m

A testował ktoś amorki tańszych firm?

 

Np. takie:

http://moto.allegro.pl/item139223485_amortyzatory_nk_vw_passat_b3_i_b4_tyl_3lat.html

 

Cena jest atrakcyjna ale zastanawiam się czy ktoś je używał :).

Czeka mnie wymiana 4 amortyzatorów i 4 sprężyn. Do tego naturalnie komplot osłon i odboi. Trochę kasy będzie i boję się, że przeinwestuje mojego passka.

 

Jeżdże dużo i szybko. W wakacje z dużym obciażeniem. Myślałem nad jakimiś olejowymi. Tylko nie wiem jakie ? :(.

 

Najchętniej Bilsteiny ale to trochę drogo... można jakoś przyoszczędzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności