Skocz do zawartości
Rogeros

Jak zdycha xenon lub przetwornica ?

Rekomendowane odpowiedzi

sprawdzone i naprawione, przelutowanie stykow w przetwornicy pomoglo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcąc zakładać nowego wątku mam jedno pytanie. Po zakupie auta wkurzało mnie, że moje lampy (bi-ksenony) po zmroku świecą krótko mówiąc do kitu... W porównaniu do innych aut wyposażonych w takie lampy naprawdę wypada to fatalnie. Wymieniłem więc palniki i tak naprawdę nic się nie zmieniło. Teraz pytanie, czy przyczyną tego może być np padająca przetwornica? Jeżeli tak, to czy jest możliwa podmiana jej na jakiś zamiennik z zestawu HID'a? Tak się składa, że po poprzednim aucie został mi taki zestaw i sobie leżakuje bezużyteczny w szufladzie. Jeżeli miałoby to poprawić widoczność i oczywiście bezpieczeństwo fajnie by było to jakoś spasować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie chcąc zakładać nowego wątku mam jedno pytanie. Po zakupie auta wkurzało mnie, że moje lampy (bi-ksenony) po zmroku świecą krótko mówiąc do kitu... W porównaniu do innych aut wyposażonych w takie lampy naprawdę wypada to fatalnie. Wymieniłem więc palniki i tak naprawdę nic się nie zmieniło. Teraz pytanie, czy przyczyną tego może być np padająca przetwornica? Jeżeli tak, to czy jest możliwa podmiana jej na jakiś zamiennik z zestawu HID'a? Tak się składa, że po poprzednim aucie został mi taki zestaw i sobie leżakuje bezużyteczny w szufladzie. Jeżeli miałoby to poprawić widoczność i oczywiście bezpieczeństwo fajnie by było to jakoś spasować...

Twój problem ze światłem wynika pewnie z tego że masz wyplone odbłyśniki,przetwornice nie mają z tym nic wspólnego raczej na 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Twój problem ze światłem wynika pewnie z tego że masz wyplone odbłyśniki,przetwornice nie mają z tym nic wspólnego raczej na 100%

Też byłem o tym właśnie przekonany, ale poczytałem trochę na forum i wypowiedzi innych zaczęły sugerować mi, że może to być wina przetwornic. Zarówno przed i po wymianie lewy reflektor świeci jakby bardziej żółtym światłem. Wniosek taki, że to na pewno nie wina żarników. Rzeczywiście albo to wypalone już odbłyśniki, albo właśnie te przetwornice... I teraz zastanawiam się, czy czeka mnie regeneracja, czy tylko podmianka tych przetwornic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem w trakcie wymiany żarników ...

to co wcześniej było to tragedia ... zapewne nie u jednej osoby na postojówkach świeciło lepiej niz u mnie na xenonach. Na szczęście padł żarnik więc wymiana. Zakupiłem oryginalna philipsa. Metodą prób i błędów czego wina było że tak słabo świeciło doszedłem do do takich wniosków :

- polerka lamp (delikatne zmatowienie , zamglenie )

- czyszczenie soczewki !!!

- odbłyśniki przypalone (do regeneracji)

Po tych czynnościach mogę zapomnieć o światłach "długich" . Piękne białe światło i oświetlona cała droga ....

 

Przetwornice to ostateczność , rzadko padają .... wystarcz delikatne pielęgnacja i wszystko świeci i błyska :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to przetwornice zostaw w spokoju

Jesli chcesz to mam dwa odbłyśniki w zapasie ale do regeneracji u Huberta Cugiera zrobisz to praktycznie od ręki ale po 80,00 za sztuke

Polerka lamp rzeczywiście daje trochen światła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Według mnie to przetwornice zostaw w spokoju

Jesli chcesz to mam dwa odbłyśniki w zapasie ale do regeneracji u Huberta Cugiera zrobisz to praktycznie od ręki ale po 80,00 za sztuke

Polerka lamp rzeczywiście daje trochen światła

Witam,w istocie w aucie kilkuletnim przyczyną słabego świecenia prawie na pewno będzie wypalony odbłyśnik ;ja tak miałem w aucie swoim i po regeneracji u polecanego fachowca wszystko gra,pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jednogłośnie wszyscy mówią to samo, to pewnie i tak jest ;)

W takim razie trzeba obrać drogę regeneracji staruszków...

 

@skwaru wysyłam Ci PW, bo mam kilka pytań odnośnie Twoich odbłyśników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie w prawym bixie nie działa przesłona. Nie wiem jak było wcześniej bo podłączyłem je dopiero po regeneracji. Da radę jakoś to domowym sposobem naprawić? Lewy cyka aż miło, w prawym cisza :/

 

Fakt, że żarniki nie zaskakują i tak jak piszecie kilkukrotne szybkie przekręcenie włącznika je ostatecznie załącza, raczej nie ma związku.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Edit: znalazłem, pobawię się http://forum.vw-passat.pl/threads/120187-Biksenon-w-b5-fl-awaria-przys%C5%82ony-%C5%9Bwiate%C5%82-d%C5%82ugich :ok

 

 

Edit: 08.11.2016: zaśniedziała wtyczka przy żarniku. I nie ma kłopotu z przesłoną.

Edytowane przez Krzych_MetFuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności