Skocz do zawartości
Rogeros

Jak zdycha xenon lub przetwornica ?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj mi się trafiła gazetka z akcesoriami VW, którą to mi przysyłają (na lipiec), palnik D2S jest w cenie 239 zł, D1S- 299 zł. Za pewność, że to oryginał (Osram), chyba warto dołożyć. Chyba nawet volkswagen przestaje wypalać ceny z kosmosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj mi się trafiła gazetka z akcesoriami VW, którą to mi przysyłają (na lipiec), palnik D2S jest w cenie 239 zł, D1S- 299 zł. Za pewność, że to oryginał (Osram), chyba warto dołożyć. Chyba nawet volkswagen przestaje wypalać ceny z kosmosu.

No kolego za palnik D2S wydac 239zl to nadal gruba przesada. Ja zakupilem na allegro oryginaly Philipsa 4300K za 80 zl za sztuke i swieca tak samo jak te poprzednie ktore byly u mnie od nowosci. Po prostu zakup oryginala Philips. Nie przeplacaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No kolego za palnik D2S wydac 239zl to nadal gruba przesada. Ja zakupilem na allegro oryginaly Philipsa 4300K za 80 zl za sztuke i swieca tak samo jak te poprzednie ktore byly u mnie od nowosci. Po prostu zakup oryginala Philips. Nie przeplacaj.

 

mnie "oryginalny" philips 4300K kosztował 139zl i watpie czy to oryginał. Coś widzę, ze te oryginały coraz tańsze, teraz 80zł. Za chwile nonamy będą droższe :)

 

Tak nawiasem mówiąc ta aukcja: http://allegro.pl/item1077250224_nowe_zarniki_philips_d2s_ksenon_xenon_oryginal_fv.html

 

od tego allegrowicza:

http://allegro.pl/show_user.php?uid=2583223

 

Pudełko w którym dostałem moje palniki nie mają nic wspólnego z tymi na zdjęciu. To co ja dostałem to jakaś porażka, jakościowa. Mnie to daje do myślenia. I jeśli sprzedawca mi tego nie wyjaśni w jakiś absolutnie wiarygodny sposób dostanie negatyw, ku przestrodze. Sam ostrzega przed oszustami a to co ja dostałem budzi moje pełne wątpliwości.

 

Roger

 

---------- Post added at 18:47 ---------- Previous post was at 18:38 ----------

 

wysłałem sprzedającemu obszerny list z zapytaniem, zobaczymy jak sie ustosunkują...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No kolego za palnik D2S wydac 239zl to nadal gruba przesada.

Gruba przesada to kolego było wydawać 700-800 za palnik, a takie ceny nieraz w aso różnych marek sobie wystawiali.

 

wysłałem sprzedającemu obszerny list z zapytaniem, zobaczymy jak sie ustosunkują...

Koniecznie napisz na forum co odpowiedzą. Pewnie powiedzą, że pochodzą ze zbiorczego opakowania i dlatego dostałeś w zwykłym kartonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koniecznie napisz na forum co odpowiedzą. Pewnie powiedzą, że pochodzą ze zbiorczego opakowania i dlatego dostałeś w zwykłym kartonie.

 

cóż właśnie tak napisali... reszta wydaje się być wiarygodna. Sam już nie wiem. Zawsze ktoś mógłby to w Warszawie zweryfikować na własne oczy...

 

cytuję:

 

"Witam Pana

 

Dostał Pan w pełni legalny towar marki Philips. Opakowany był w kartonik naszej firmy ponieważ żarówki kupujemy od producenta czy to Osrama czy Philipsa w zbiorczych opakowaniach po 42sztu pakowane na palecie. Stąd żarówka nie przychodzi w jednostkowym opakowania producenta a w opakowaniu zastępczym w tym przypadku naszej firmy. Podobnie czynią wszystkie autoryzowane stacje obsługi BMW,MERCEDES,AUDI itp. Kupując u nich żarówki nie dostanie Pan w opakowaniu producenta a w opakowaniu poszczególnych marek (MERCEDES, AUDI, itp.)

 

Jeżeli po przeczytaniu moich wyjaśnień dalej ma pan wątpliwości co to zakupionego towaru może Pan sprawdzić pochodzenie oraz partie produkcji żarówki z numerów seryjnych które są umieszczone na samym dole pod nr 85122.

 

Paragon jest 12 miesięczną gwarancją.

 

Mam nadzieje że rozwiałem Pana wątpliwości.

 

Zawsze może Pan przyjechać do nas do sklepu na ul Bartyckiej 10 w warszawie gdzie jesteśmy w stanie przedstawić Panu certyfikaty oryginalności sprzedawanych przez nas towarów.

 

Pozdrawiam

 

Megalamp Artur Kurowski

"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale palnik tez budzi twoje wątpliwości czy tylko pudełeczko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwazam ze sa w porzadku ,mialem kiedys A3 z xenoanmi i tez dostalem palniki wlasnie w takich nieciekawych pudeleczkach. Swiecily pare lat, do momentu kiedy sprzedalem auto bylo z nimi wszytsko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale palnik tez budzi twoje wątpliwości czy tylko pudełeczko?

 

nie, tylko pudełko. Niestety nie mam do porównania 100% oryginału ale gość wypadł dla mnie wiarygodnie IMO. Zaraz kupie drugi palnik bo stary z nowym rozjechały mi się o jakieś 1500K :( fuck. Z poczciwymi żarówkami niema tyle problemów :)

 

Roger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tych philipsów one muszą mieć troszkę czasu aby sie rozświetlić pózniej świecą ładnie na biało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko pudełko.

W aukcjach ma napisane iż jest to wersja OEM, więc w tym wypadku sprzedawca nie oszukuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zaraz kupie drugi palnik bo stary z nowym rozjechały mi się o jakieś 1500K

 

ZAWSZE kupuje sie parami - zeby wlasnie tego uniknac - nawet jesli ten drugi jeszcze swieci.

 

---------- Post added at 13:03 ---------- Previous post was at 13:02 ----------

 

Co do tych philipsów one muszą mieć troszkę czasu aby sie rozświetlić pózniej świecą ładnie na biało

 

Nie tylko philipsy, ogolnie palniki ksenonowe tak dzialaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak poważnie? eeee no co Ty :) Napisałem konkretnie do tych które ma kolega żeby mógł spać spokojnie w nocy z myślą że żarniki się rozświetlą :P (żart)

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koladzy tak do przestrogi są philipsy i philipsy na allegro ,bo ja sie juz nadziałem ,szkoda ze dopiero potem znalazłem too ... hmm nie wiem czy moge to tu wkleić ale zaryzykuje ;)http://www.motonews.pl/forum/?op=fvt&t=223141&c=0&f=9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak wiadomo orginalne palniki robia tylko dwie firmy na swiecie Philips oraz Osram.

Bardzo często błędnie powielana informacja w polskim internecie.

 

Producentów jest więcej, na pewno xenon produkuje również General Electric, jest również firma działająca tylko w Ameryce Płn, spotkałem się parę razy, ale niestety nazwy nie pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Producentów jest więcej, na pewno xenon produkuje również General Electric, jest również firma działająca tylko w Ameryce Płn, spotkałem się parę razy, ale niestety nazwy nie pamiętam.

 

sadze, ze to info z przed ładnych paru lat, kiedy xenony to był taki full wypas a auto z ksenonami było droższe z marszu o spore ileś tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przy włączaniu xenonów jest tylko błysk i gaśnie żarnik, to w moim przypadku była to wina przetwornicy. Miałem przepięcie na wtyczce i przetwornica wyłączała napięcie na żarniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem wcześniej coś dodać...Jest jeszcze jedna możliwość oprócz palnika i przetwornicy,tak jak wspomniałeś przepięcie,ale może też być uszkodzony zapłonnik znajdujący sie właśnie w tym kabelku-dokładnie w samej wtyczce przychodzącej na palnik.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapomniałem wcześniej coś dodać...Jest jeszcze jedna możliwość oprócz palnika i przetwornicy,tak jak wspomniałeś przepięcie,ale może też być uszkodzony zapłonnik znajdujący sie właśnie w tym kabelku-dokładnie w samej wtyczce przychodzącej na palnik.Pzdr.

 

u mnie był to palnik, po wymianie zero problemów. Palnik wytrzymał jakieś 4 miesiące... chińskie gówno.

 

Roger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie był to palnik, po wymianie zero problemów. Palnik wytrzymał jakieś 4 miesiące... chińskie gówno.

 

Roger

 

No i w sumie dobrze bo palnik jest jeszcze tańszy niż reszta...

Ważne że jest już :ok

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i snowu *******ament na temat ktora firma to jest lepssza...sory panowie, ale taka jest prawda, ja zakupilem za 21 funtow gdzies z chin xenony, mam jedne na do mijania, jedne dla dlugich jedne do przeciwmgielnych i jedne do swietel cofania, na probe zamontowalem jedne do lamp przednich i dzialaja perfekcyjnie, dzis zamierzam zamienic je na kolejny zestaw (musze najpierw sprawdzic wszystkie a pozniej bede montowal)

i nie wydaje mi sie zeby mnie zawiodly, a dodatkowo nie emituja zaklucen dla komputera i cb to zestawy cyfrowe-nie wiem ile w tym prawdy, ale tka je nazwali...

 

i kolejny raz jusz zauwazylem ze te tanie i oryginalne xenony, lub czesci do auta niczym sie nie roznia, to jedynie przypadki ze komus siadla taniocha, mi nie raz siadlo cos oryginalnego, wiec tegac kupuje tansze zamieniki, przynajmniej mniejsza strata jak siadzie...bo z zakupami internetowymi to wiadomo jak jest, czy drogie czy tanie to i tak przy reklamacji w eterze cisza.... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności