Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów. Kolejny problem passata się pojawił. Na wolnych obrotach bardzo nie równo chodzi tak jakby na 5 albo 4 cylindry ale podczas jazdy wrecz idealnie jedzie ma moc i przyspieszenie tylko na wolnych jest taki problem i nie potrafie znalesc usterki obrotomierz pokazuje ze obroty trzyma w granicach 700 moze 800 obr/min ale szarpie i rzuca autem jak na 4 cyl. jak tylko rusze to bajkowo sie jedzie czy wie ktoś w czym leży problem??:hmm

Edytowane przez rainman777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam forumowiczów. Kolejny problem passata się pojawił. Na wolnych obrotach bardzo nie równo chodzi tak jakby na 5 albo 4 cylindry ale podczas jazdy wrecz idealnie jedzie ma moc i przyspieszenie tylko na wolnych jest taki problem i nie potrafie znalesc usterki obrotomierz pokazuje ze obroty trzyma w granicach 700 moze 800 obr/min ale szarpie i rzuca autem jak na 4 cyl. jak tylko rusze to bajkowo sie jedzie czy wie ktoś w czym leży problem??:hmm
swiece i kable do sprawdzenia ! na niskich obrotach problem widoczny a na wysokich sie gubi . wykrec swiece zbierz je do kupy wszystkie razem i zobacz czy wszystkie na koncu wygladaja tak samo czy sa rowno wypalone na koncu . ja tak mialem ze na wolnych chodzil jak czolg nie rowno a powyzej 2 tys jak by nic sie nie dzialo po wymianie swiec igla :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobie sprawdze wszystkie. U mnie juz nawet nie powyżej 2 tyś tylko jak dodam gazu odrazu jest lepiej. Kable wszystkie są nowe. Swiece bardzo mozliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak zrobie sprawdze wszystkie. U mnie juz nawet nie powyżej 2 tyś tylko jak dodam gazu odrazu jest lepiej. Kable wszystkie są nowe. Swiece bardzo mozliwe.
daj znac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wojta napisał. Należy zacząć od sprawdzenia świec, skoro przewody są nowe. Później radził bym sprawdzić dolot czy nie ma nieszczelności. U mnie w ADY były podobne objawy, z powodu nieszczelności (zsunęła się guma).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dolot dzisiaj przeczyscilem i obejrzalem całe to pudło plastikowe i jest wporzadku. też myslałem że moze lapie lewe powietrze ale nie bardzo. A co myslicie o przepływomierzu?? Wojta jak tylko zrobie zaraz napisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować przeczyścić przepływomierz, tak profilaktycznie, ale objawy raczej do tego nie pasują. A co do dolotu to sprawdzałeś cały,tzn. od obudowy filtra ("to pudło plastikowe") do przepustnicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na wolnych obrotach bardzo nie równo chodzi

Czy masz LPG?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do piterrr20: tak cały przeszedlem jest wszystko wporzadku. do pszemek: mam LPG ale ostatnio przestał się załaczać więc jeżdze na benzynie tzn. na przełaczniku mam przepiety na benzyne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kable zapłonowe to kolega jakiej firmy ma,miałem kiedys podobne objawy na ngk, po wymianie kabli na bremi i czujnika halla śmiga dalej,przepływka to raczej nie,podpiacv pod wag-a i sprawdzic błedy

Edytowane przez marcin007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze moze niebieski czujnik w kroccu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w 1F takie objawy daje "przesterowany" zaworek od pompki przyspieszacza zapłonu. Jeśli masz taką pompkę na aparacie zapłonowym to zdejm przewód podciśnienia i zatkaj go palcem tak by podciśnienie nie dochodziło do pompki. Jeśli silnik zacznie równo pracować to znalazłeś przyczynę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod wagiem wlasnie nie wystepują bledy. Przyjechałem zgasilem silnik było ok. Chcialem zapalic na drugi dzien i lipa ledwo chodził. Kable tez ngk tyle ze nowe. Zastanawia mnie ten zaworek ale generalnie chyba nie ma czegos takiego na aparacie zapłonowym choc nie nie powiem na 100%. A ten niebieski czujnik to od czego jest?? i to jest ten co są trzy czyli chyba żółty brązowy i niebieski kolo termostatu??swiece sprawdzalem i wyglada ze wszystkie palą. Iskra jest na wszystkich świecach lecz czy moze byc róznica w mocy iskry w sensie ze jest powiedzmy za słaba??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i to jest ten co są trzy czyli chyba żółty brązowy i niebieski kolo termostatu??

To są czujniki temperatury. Każdy podaje sygnał na inny obwód, z tego co wiem najważniejszy jest niebieski bo on podaje sygnał do ECU.

Zastanawia mnie ten zaworek ale generalnie chyba nie ma czegos takiego na aparacie zapłonowym choc nie nie powiem na 100%.

VR6 nie ma aparatu zapłonowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vr6 ma aparat zapłonowy był stosowany chyba do 93 roku,po 93 moduł

a kolega ma aparat czy moduł,bo czasami moduł lubi sie rozszczelnic i ma przebicie i bedzie silnik telepac na wolnych obrotach,tak czy siak trzeba sprawdzic cewke/moduł spryskac lekko woda i odpalic silnik i obserwowac czy niema przebicia,ja w taki sposob sprawdzalem

Edytowane przez marcin007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
vr6 ma aparat zapłonowy był stosowany chyba do 93 roku,po 93 moduł

Fakt, mój błąd ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podczas pracy silnika spryskaj gumy na dolocie jakimś preparatem do czyszczenia chamulców (byle łatwopalnym) jeśli zacznie wchodzić na obroty oznaczać to będzie nieszczelności na dolocie których nie wyłapałeś wizualnie a które faktycznie mieszają przy pracy na wolnych obrotach.

Drugą sprawą jest sam zapłon. Napisałeś że masz zainstalowany LPG. Aby auto na gazie pracowało równo ma przyspieszony zapłon co niestety objawia się również nierówną pracą na wolnych obrotach przy benzynie, za to daje " kopa" przy wyższych obrotach.

Jeśli sie mylę proszę mnie poprawić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podczas pracy silnika spryskaj gumy na dolocie jakimś preparatem do czyszczenia chamulców (byle łatwopalnym) jeśli zacznie wchodzić na obroty oznaczać to będzie nieszczelności na dolocie których nie wyłapałeś wizualnie a które faktycznie mieszają przy pracy na wolnych obrotach.

Dużo lepszy do tego jest samostart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie na dobrą sprawę to jedno i to samo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega założył temat i zniknoł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności