Skocz do zawartości
Andragon

Problem z płynem chłodzącym - znika

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam podobny problem, tez ubywała mi woda ze zbiorniczka wyrównawczego tym małym otworkiem bezpieczeństwa , i tez nie było oleju w wodzie i na odwrót, nie kopcił ,nie było majonezu w wodzie ani na korku oleju, ubywało mi może pól litra na 5 tys. km i tak jeżdżę już cały rok, tak niestety go kopiłem :-( płyn spadł może cm pod kreskę minimum i dalej już nie ubywa hehe i tak póki co odpukać jeżdżę ale na zimę warto było by się z tym uporać bo to zawsze jest jakieś ryzyko ze coś w trasie może wywalić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jeździłem kilka miesięcy i pewnie jeździł bym jeszcze i może z rok ale ile można dolewać i dolewać,nie chciałem czekać aż mi ją wydmucha a wtedy by był raczej dużo większy koszt niż 1200(tyle mnie kosztowała wymiana)

 

---------- Post added at 20:39 ---------- Previous post was at 20:36 ----------

 

po wymianie termostatu, odpowietrzeniu układu dzisiaj zszedłem do garażu i pierwszy raz od prawie 6 miesięcy węże były miękkie a korek po odkręceniu zrobił ciche psyt - sprawdzam dalej czy stan się utrzyma

rozumiem że to było po nocy ciekawe jak się silnik rozgrzeje pewnie będzie to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dora

Witam otoz mam problem moj pasat b5 rocznik 1998 silnik 1.6 benzyna zaczal swirowac podczas jazdy szybszej zaczał wywalac wode przez zbiorniczek w zborniczku byl.y tez sladowe ilości oleju prawdopodobnie był to olej na bagnecie nie ma sladów tak zwanego masełka itp w warsztacie gosciu powiedział ze uszczelka pod glowica koszt naprawy 3000 i moje pytanie co o tym myslicie jakie moga byc inne powody a dodam jeszcze ze wyciagnelismy termostat i w garnku otwierał sie dopiero podczas wrzenia czyli na moje oko za pozno dzis jechalismy bez trmostatu i przy temperaturze 90 c wywaliło wode wiatrak sie właczył .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość seba-cze

witam

Miałem podobny problem SKODA SUPERB 1.9 tdi PD ,po wymianie termostatu w zimie zaczęły się ubytki płynu , kumulacja nadeszła w okresie letnim.Wizyta u mechanika w sprawie uszczelki była już umówiona - i tu miła niespodzianka , po długich godzinach spędzonych przy czytaniu różnych opisów tych usterek wyczytałem magiczne słowo - WENTYLATOR KLIMY , po wymianie od 3 tygodni jest ok. uszczelka została nieruszona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do krzycha - Objawy pluskania w nagrzewnicy wróciły - plyn dalej wywala - wiecej pomysłów nie mam i na jesieni robię rozrząd razem z uszczelką

 

do seby - wentylator powiadasz? hmmmm u mnie wszystko się ładnie załacza a raczej wentylator nie robiłby takiego ciśnienia co by płyn przez zawór wywalało :)

 

do doroty - 3000 za uszczelkę pod głowicą?? - UCIEKAJ OD TEGO MECHANIKA!! - TO OSZUST!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja mam znow problem , wymieniony termostat korek , okazalo sie dalej ze cieknie z nagrzewnicy wiec dosypalem uszczelniacza wyciek nadal jest , ale sztywnieje delikatnie waz wychodzacy z glowicy ,i slychac czasem jak bulgocze pod nagrzewnica , ale tylko do momentu odpowietrzenia , zaczela wariowac wskazowka temperatury w ten sposub : gdy odpale zimne auto po przejechaniu kilku kilometrow silnik nagrzewa sie normalnie , gdy go zgasze i po kilku minutach odpalam temperatura wzrasta potem spada pozniej znow wzrasta do 90 stopni , czy moze to byc znow problem termostatu lub jak zdiagnozowac czy czujnik temperatury ktory jest w chlodnicy ??

 

mam zamiar przeplukac uklad chlodzenia by pozbyc sie uszczelniacza ktory podejrzewam ze zapchal cos albo znow popsul termostat , mam nadzieje ze rura zmieknie i nie bedzie trzeba zdejmowac glowicy , dam znac co dalej

Edytowane przez adamek77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko spokojnie,czujnik temp.cieczy wymieniony na pewny??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymienilem termostat i korek od zbiorniczka , czujnik podobno jest w chlodnicy ?? jak sie dowiem gdzie to chetnie zmienie , ale wydaje mi sie ze gdzies ten uszczelniacz popsul i zapchal , nie wydaje mi sie tez ze jest to glowica choc moze ??:dolamam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zależności od modelu jest na dolnym króćcu wychodzącym z chłodnicy lub na samej chłodnicy (wkręcany) po stronie kierowcy mniej więcej na środku słupka.

 

Kolego uszczelniacze to totalna padaka .... te preparaty są chyba robione dla handlarzy.

 

 

Wyciągnij termostat idź do domu i wkładaj do wrzątku, zobaczysz czy się otwiera i nie zacina. Z termostatami często bywa że są wadliwe :/ szczególnie te kupowane na aledrogo.

Edytowane przez rogerm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ajkim preparatem najlepiej wyplukac uklad chlodzenia ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym po prostu użył preparatu jakiejś renomowanej firmy np:

 

http://www.liqui-moly.pl/features/katalog?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=47&category_id=18

 

Sam nic nie mogę polecić bo nie miałem nigdy potrzeby. Ale używałem preparatów tej firmy i zawsze były dobrej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze mi tez ubyło strasznie płynu, aż rano 2 dni pod rząd na zimnym silniku mrygała kontrolka przez kilka sekund.. dolałem i teraz bede obserwował, bo nie może tak być o_O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i znow mnie wkurzyl , znow wywala plyn przez zbiorniczek , korek mam sprawny , termostat sprawdzalem otwiera sie , z tym ze nie wiem czy calkowicie , otwieral sie przy temp okolo 85 stopni , plukalem uklad chlodniczy plynem WYNNS , dodatkowo gdy silnik sie rozgrzewa temperatura dochodzi do 90 stopni po czym nagle spada potem znow wraca do swojej , czy jest mozliwe ze po przemieszaniu plynu cieplegpo z zimnym w duzym obiegu tak latala wskazowka temperatury ?? czy moze termostat nie dokonca sie otwiera i dlatego taki wybryk ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie.

Ubywa mi płynu chłodniczego.

Dokładnie pod zbiorniczkiem wyrównawczym jest mokro. Patrz fotki. Tam jest zawór bezpieczeństwa? Bo już sam nie wiem.? Nigdzie indziej nie ma wycieków.

Nie mam objawów jak inni typu bulgoczecie czy syczenie po odkręceniu korka. Czy też wracanie płynu.

 

Chyba muszę zmienić termostat bo nie trzyma temp. ale czy ta wymiana coś da?

Edytowane przez Mr_Nobody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PANOWIE - PANIE - JAKO TWÓRCA TEGO TEMATU, KTÓRY SPRAWDZIŁ WSZYSTKIE MOŻLIWOŚCI UBYWANIA PŁYNU I TWARDYCH WĘŻY(nowe przewody, czyszczenie układu chłodzenia, nowy korek zbiornika, nowy termostat itp)- DOKONAŁEM NAPRAWY POLEGAJĄCEJ NA ZDJECIU GŁOWICY I WYMIANY USZCZELKI - USZCZELKA BYŁA PIEPRZNIĘTA NA SZEROKOŚCI 4 CM!! - na usterce udało mi się przejeździć okolo 70.000 km - PO WYMIANIE OBJAWY USTAŁY, DLA ZASTANAWIAJĄCYCH SIĘ Z PODOBNYM PROBLEMEM - JEŻELI MACIE TWARDE WĘŻE PRZY ZBIORNIKu A PRZY ODKRĘCANIU KORKA JEST BULGOTANIE I CIŚNIENIE TO ZNACZY ŻE WALNIĘTA USZCZELKA! - INNEJ MOŻLIWOŚCI NIE MA ABY TAK DUŻE CIŚNIENIE SAMO POJAWIAŁO SIĘ W UKŁADZIE - TO CIŚNIENIE KTÓRE WBIJA SIĘ PRZEZ WALNIĘTĄ USZCZELKĘ Z SILNIKA - INNEJ MOZLIWOŚCI NIE MA :)

jezeli masz takie objawy jak przeze mnie opisane parę postów wyżej to znak że USZCZELKA DO WYMIANY -

w koncu mam spokój i ciepło w samochodzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PANOWIE - PANIE - JAKO TWÓRCA TEGO TEMATU, KTÓRY SPRAWDZIŁ WSZYSTKIE MOŻLIWOŚCI UBYWANIA PŁYNU I TWARDYCH WĘŻY(nowe przewody, czyszczenie układu chłodzenia, nowy korek zbiornika, nowy termostat itp)- DOKONAŁEM NAPRAWY POLEGAJĄCEJ NA ZDJECIU GŁOWICY I WYMIANY USZCZELKI - USZCZELKA BYŁA PIEPRZNIĘTA NA SZEROKOŚCI 4 CM!! - na usterce udało mi się przejeździć okolo 70.000 km - PO WYMIANIE OBJAWY USTAŁY, DLA ZASTANAWIAJĄCYCH SIĘ Z PODOBNYM PROBLEMEM - JEŻELI MACIE TWARDE WĘŻE PRZY ZBIORNIKu A PRZY ODKRĘCANIU KORKA JEST BULGOTANIE I CIŚNIENIE TO ZNACZY ŻE WALNIĘTA USZCZELKA! - INNEJ MOŻLIWOŚCI NIE MA ABY TAK DUŻE CIŚNIENIE SAMO POJAWIAŁO SIĘ W UKŁADZIE - TO CIŚNIENIE KTÓRE WBIJA SIĘ PRZEZ WALNIĘTĄ USZCZELKĘ Z SILNIKA - INNEJ MOZLIWOŚCI NIE MA :)

jezeli masz takie objawy jak przeze mnie opisane parę postów wyżej to znak że USZCZELKA DO WYMIANY -

w koncu mam spokój i ciepło w samochodzie :)

Kolego czyli mnie nie pocieszyles swoimi naprawami , bo u mnie jest gdzies przeciek w nagrzewnicy ubywa troszke plynu , nieduzo co prawda , ale robi sie tez delikatne cisnienie na wezach , odkrecam korek co kolo 400 km i slychac syczenie i plyn delikatnie sie podnosi , w srode bede w pl odstawiam paska do warsztatu na wymiane nagrzewnicy mam nadzieje ze to ustapi , jak nie niestety bedzie trzeba robic glowice , mam zamiar jeszcze zrobic test na zawartosc spalin to powinno wykazac walnieta uszczelke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wielka prośba o pomoc z zrozumieniu przyczyny poniższego problemu:

 

 

1. ubył płyn chłodniczy do minimum (było czuć płyn w samochodzie)

2. dolałem do maximum

3. po tygodniu (dziennie 60km) znów ubył do minimum

4. dolałem do maximum i jeżdze 2 tyg i jest OK

 

Jaka może być tego przyczyna?

Mechanik mówi że widocznie układ był zapowietrzony...

 

 

Jeśli chodzi o ewentualne objawy:

1/ Jest maź koloru "latte" na korku wlewu oleju, lecz nie zawsze - mechanik mowi ze przy ujemnych temp to normale

2/ Na bagnecie po uruchomieniu silnika mikroskopijne bąbelki - mechanik mówi ze przy ujemnych temp to normalne

3/ Płyn nie ma oczek oleju, ani bąbli powietrza (raz tylko odkręciłęm korek i płyn zaczął podnościć się gwałtownie,aż ledwo zdążyłem go zakecić, ale to był 1m-c temu, od tamtej pory często sprawdzam jak zagrzany i jest ok)

4/ Węże wodne miękkie

5/ Zauważyłem również (lecz nie wiem czy to ma związek z tym płynem), że cos nie tak z nawiewem, tj.: gdy jednoczesnie włacze cilmatronica na szybe-twarz-nogi - przestaje dmuchac na nogi. Gdy jednak wyłączę nawiew na twarz, na nogi dmucha. Jest OK jedynie na LO (poniżej 18st.C), powyżej problem powraca.

 

6/ No i wreszcie coś co najbardziej mnie zastanawia - po uruchomieniu zimnego silnika po ok.3-5sekundach z miejsca zaznaczonego na rysunku "wylewa" sie woda/plyn, tak na oko 3ml, który po kolejnych 3 sek. wysycha i jest póżniej OK. (na zółto miejsce skąd wycieka woda/płyn) - prośba o informacje co to za ustrojstwo z tymi śrubami.

 

 

aha przy okazji świeży temat - żona nie mogła dziś odpalić auta - więc poprosiłą sąsiadkę o pomoc: uruchomiły jeden od drugiego przewodami, jednak zanim sie to udało, podłączyły plus z minusem, w naszym zgasło wszystko na zegarach i szły iskry przy podpisaniu do masy gdzie podłączyły minusa.

Po poprawnym podłączeniu auto zapałiło za pierwszym razem i chodzi na beznynie.

Natomiast nie chce przełaczać sie na lpg. instalacja prins - nie świeci przelacznik pb/lpg i nie słychać zaworu w butli oraz nie pracują wtryski gazu.

co mogło sie stać?

 

 

ps. jakie powinny być obroty "na ssaniu" zaraz po uruchomieniu (np. po nocy)

 

 

 

Proszę o pomoc w rozwikłaniu zagadek, bo wiem ze wizyta u mechanika jest bardzo kosztowna (gdy zacznie wymieniać pół samochodu). ;(((

 

Passat1.8T AWT.jpg

Z góry dziękuję!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maz na korku i bagnecie a takze ubytek płynu moze oznaczac walnieta uszczelke pod glowica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w 4 latku B6 ubywa płynu od max do min na dystanise 3000km.

Czy to jest tzw. znaczacy ubytek płynu? i czy powinienem już panikować?

Edytowane przez micjanic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ubywa płynu - tutaj mozliwosci moze byc dużo - przy odkręcaniu korka płyn się podnosi i syczy powietrze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności