Skocz do zawartości
gabrysz

Zerwana linka otwierania maski.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam najprawdopodobniej zerwaną linkę do otwierania maski, jak mogę otworzyć maskę z zewnątrz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz próbować dostać się od spodu auta po zdjęciu osłony ( podnośnik mile widziany )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W golfie II wyciągało się grilla (był na zatrzaskach) i już był dostęp.

Tutaj grill jest jednak na śrubach, więc wszystko zależy od tego ile jesteś w stanie poświęcić ;).

Spróbowałbym odkręcić wszystkie możliwe śruby od zderzaka i odchylić go od spodu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by ktoś miał problem należy:

 

Wyjąć znaczek, przez niego wygrzebać linkę :) (mi się zepsuł taki mechanizm który łączy linkę między rączką w kabinie a mechanizmem otwierania). Po wygrzebaniu linku pociągnąłem ją ręcznie i maska jak sezam - otworzyła się :). Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam jak się orientuje są dwie linki , ale trzeba sprawdzić dokładnie bo ja w poczatkowym okresie uzywania B6 miałem to samo i w serwisie (!@#$%^&*() powiedzieli że linka zerwana , wymiana itp. ok. 600 złotych , a mój mechanik zrobił okazało się że tylko cięgło wypadło.

Posiadam taką używaną linkę z zamkiem bo jak serwis powiedział to kupiłem używkę mogę odsprzedać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak wyciągnąć ten znaczek "VW" ??? Spotkało mnie to samo, a w dodatku pada mi akumulator... zjechałem z trasy do domu, chce zobaczyć do tego aku a maski nie idzie otworzyć. Czy jak akumulator padnie do końca to da się w ogóle otworzyć auto z pilota ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jak akumulator padnie do końca to da się w ogóle otworzyć auto z pilota ?

Nie da się, w tej sytuacji pozostaje otworzyć auto tradycyjnie przekręcając zamek w drzwiach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech ktoś opisze ja wyciągnąć ten znaczek VW z grila. Wczoraj ciągnąłem go do siebie, ale słyszałem tylko trzaski z grila i boje się to zrobić mocniej. To jest tylko zamocowane na zatrzaskach i da się to wyciągnąć bez zniszczeń? Trzeba tylko szarpnąć czy jest do tego jakaś procedura przekręcania itd ? Delikatnie tego wyjąć to nie idzie, zostaje mi tylko wyszarpanie tego na chama ale nie wiem z jakim skutkiem, bo kupno nowego grila nie za bardzo mi się uśmiecha. Kurka połączenie dwóch błahostek a taka lipa, w dodatku nie wiem czy ten mój grot w ogóle otwiera drzwi na padniętym akumulatorze, jak próbowałem jakiś czas temu to się nie otworzył a nie kręciłem mocniej bo miałem stracha że ulamie ten grot.

Edytowane przez ru-dy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby wyjąć znaczek z grila należy obrócić go w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara .

Choć jak ja kiedyś to zrobiłem to ułamał mi się jeden z uchwytów, który go trzymał. Nie włynęło to na późniejsze zamocowanie, znaczek trzyma się mocno, nie ma luzów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, potwierdzam że trzeba to logo przekręcić przeciwnie do wskazówek ruchu zegara... potem się luzuje i można wyhaczyć je z zaczepów, niestety u mnie też się jeden nałamał a drugi jest jakoś śmiesznie wygięty... nie należy ciągnąć tego loga tylko przekręcać.

 

Potem zamek jest od spodu przykryty jakimś plastikiem, który upadł mi przy zdejmowaniu i wpadł gdzieś pomiędzy zderzak a chłodnice i pewnie jest już nie do odzyskania.

 

I dalej niestety nie wiem co robić... czuję placami linkę i kabel po drugiej stronie... ale za cholere nie wiem co muszę podważyć albo przesunąć. Siedziałem nad tym 2 godziny i lipa. Ma ktoś może jakąś fotkę tego zamka albo już to przerabiał u siebie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dobra, potwierdzam że trzeba to logo przekręcić przeciwnie do wskazówek ruchu zegara... potem się luzuje i można wyhaczyć je z zaczepów, niestety u mnie też się jeden nałamał a drugi jest jakoś śmiesznie wygięty... nie należy ciągnąć tego loga tylko przekręcać.

 

Potem zamek jest od spodu przykryty jakimś plastikiem, który upadł mi przy zdejmowaniu i wpadł gdzieś pomiędzy zderzak a chłodnice i pewnie jest już nie do odzyskania.

 

I dalej niestety nie wiem co robić... czuję placami linkę i kabel po drugiej stronie... ale za cholere nie wiem co muszę podważyć albo przesunąć. Siedziałem nad tym 2 godziny i lipa. Ma ktoś może jakąś fotkę tego zamka albo już to przerabiał u siebie ?

 

 

Pociągnij za pancerz od linki--tak jakbyś chciał go wyjąć z zamka (gdyby pancerz się przesunął ,,od zamka'' to pociągnij linkę i wsio )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie idzie... dzisiaj kolejne 2 godziny i ni ciula... w dodatku zgubiłem gdzieś śrubokręt :/

 

sama linka nie jest urwana a chyba wyhaczona, chyba że coś się urwało w zamku. Naciąga się ale nie otwiera. Już nie mam pomysłów, albo kurczaczki jakaś dobra duszyczka powie mi jak do głąba co muszę w tym zamku zrobić aby go odryglować, albo mogę zacząć szukać warsztatu/serwisu. Orientuje się ktoś ile takie coś kosztuje w ASO ? Jeszcze żadne auto mnie tak nie wkurzyło jak ten grat zarąbany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już to robiłem... rozebrałem to cięgło w kabinie i ciągnąłem ile się dało... ale ciągle lipa... coś tylko cykało w zamku ale się nie otwierało. Próbowałem ciągnąc za linkę i dociskać maskę aby może jakimś cudem odskoczyła, ale tez nic. Podejrzewam że śruby do odkręcenia zamka są od strony silnika, więc to tez się raczej nie uda. Ponad to zamek od przodu jest osłonięty taka ramką od aktywnego tempomatu (nie mam go zainstalowane, ale ramka na to jest przygotowana) i ona też zasłania wszystko. Z tego co widzę to w tym temacie już inni sobie radzili z tym tematem - jak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem to samo w ASO powiedzieli że linka strzeliła , pojechałem do mechanika i okazało się że otwieranie maski opiera sia na dwóch linkach , może znajdź łączenie i tam mogło wypaść z łącznika , u mnie tak było ale nie wiem gdzie to jest bo mechanik sam to robił , jak coś to dysponuje zamkiem z linką ,kupiłem uzywkę jak mi w ASO powiedzieli że linka strzeliła okazało się że niepotrzebnie . POstaram sie sprawdzić w ETCE lub spytać mechanika gdzie jest ten łącznik i dam znać.

 

Sprawdziłem w ETCE , łącznik znajduje się za prawą lampą , patrząc od przodu

Edytowane przez zibi-r
uzupełnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
już to robiłem... rozebrałem to cięgło w kabinie i ciągnąłem ile się dało... ale ciągle lipa... coś tylko cykało w zamku ale się nie otwierało. Próbowałem ciągnąc za linkę i dociskać maskę aby może jakimś cudem odskoczyła, ale tez nic. Podejrzewam że śruby do odkręcenia zamka są od strony silnika, więc to tez się raczej nie uda. Ponad to zamek od przodu jest osłonięty taka ramką od aktywnego tempomatu (nie mam go zainstalowane, ale ramka na to jest przygotowana) i ona też zasłania wszystko. Z tego co widzę to w tym temacie już inni sobie radzili z tym tematem - jak ?
zerknij sobie na to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów

Podłączę się do tematu.W jaki sposób zdejmuje się tą rączkę linki pokrywy silnika i jaki jest jej nr katalogowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

mogę ci powiedzieć jak zdjąć, bo sam to przerabiałem wczoraj :)

 

Pociągnij lekko tą klamkę, ona od tylu ma taką agrafkę którą wydłubujesz śrubokrętem. Potem klamka schodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK Dzięki kolego jutro sprawdzę a nr ni znasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
OK Dzięki kolego jutro sprawdzę a nr ni znasz?

 

a nie jest przypadkiem podany w tym pdfie który wrzucił kolega "mielke" ?

pozycja 24:

1J1 823 533 C - uchwyt ciegna otwierania maski silnika

03/05-05/07B41 czern satynowa

03/05-05/077G8 be¿owy pure

 

itd... otwórz tego pdfa i zobacz... jest tam sporo numerków, nie wiem który jest dobry ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności