Skocz do zawartości
Gość adam_b4

przeciekajace auto :( ciagle wlewa sie woda POMOCY

Rekomendowane odpowiedzi

Gość adam_b4

Witam uzytkownikow passata B4

 

Mam problem ze swoim pasatem i to nie błachy :(

 

Próbuje go rozwiązać juz kilka miesięcy i nic :(

 

Ciągle jakoś woda mi sie wlewa do auta.

Woda pojawia mi sie pod nogami kierowcy.

Rozebralem całe auto w środku sprawdziłem co może być przyczyną tego nieszczęścia :( i nawet wyciałem szybe bo była lekko podniesiona (i fakt była uszczelka uszkodzona i lało mi w tym miejscu wodę) i od nowa ją wkleiłem i nic. Woda ciagle mi sie pojawia. Czy moze mi ktos z forumowiczów pomóc? Bede bardzo wdzieczny bo jak tak dalej pojdzie to mi auto zgnije :( bo stoi na dworze a żaden z mechanikow mi nie moze pomoc :( tylko ręce rozkładają.

 

W załaczniku zdjęcie po wyjeciu tapicerki z auta.

 

co najwazniejsze podloga nie byla pordzewiala czyli woda przed kupnem auta nie mogla sie od dluzszego czasu wlewac. Pomalowałem to miejsce takim preparatem (biały kolor podłogi) który reaguje z rdza i ja likwiduje. Tak na wszelki wypadek.

POMOCY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim też pojawiała się woda od strony pasażera i szukałem przyczyny dość długo i nie wiem czy do końca zlikwidowałem przyczynę mam po prostu badziewiasto wklejoną szybę ale również po zdjęciu wykładziny, gąbki, i takiej szarej pokratkowanej foliowej maty naszpikowanej jakimś granulatem od strony fotela są dwa odpływy wody i one były zatkane wiozłem drut i przepchałem na razie jest sucho ... czy nie ubywa tobie płynu chłodniczego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adam_b4

Tez tak wlasnie mysle ze mi cos od drzwi moze przelewac tylko problem z tym ze woda bardziej na srodku jest a nie od strony drzwi :(. Dodatkowo troche wody na uszczelce mi sie pojawia. Fakt tych dziur nieprzetyklaem.

Co do plynu to naszczescie NIE :)

 

@waldek40 czy mozesz mi dokladniej powiedziec gdzie sa te odplywy bo chyba nie zabardzo wiem o ktore miejsce chodzi :( myslalem na poczatku o drzwiach i na dole tych dwóch odpływach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sa dwie podłużne dzurki gdzies w tych okolicach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda to tak jakbyś wbil przecinak i zagioł blache do góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adam_b4

Na ile sie temu przyjrzalem to sa to odplywy a raczej dziury umozliwiajace przeplyw wody spod kierowcy na tyl lub odwrotnie.

 

W kazdym badz razie wielkie dzieki za info. jutro sie temu przyjrze dokladniej.

Mimo to musze znalesc ten przeciek chociaz zastanawiam sie czy ta woda bo jej bylo juz malo ( a na poczatku to w litrach mozna bylo mierzyc) moze byc reszta zle wysuszonej gabki bo tej spod pedalow nie wyciagalem bo niewiedzialem jak sie dobrac do niej. Ta druga wyciagnąłem i wysuszylem porzadnie. polozylem tapicerke i niezagladalem do srodka przez 2 tygodnie ao a dzisiaj popadalo wiec zerklem i znowu nerwa mnie wziela. :Ludze sie nadzieje ze to resztka wody. Wlasnie auto sie ladnie uszys ponownie i mam nadzieje ze na tygosniu bedzie deszcz aby to sprawdzic dokladniej.

 

Dzieki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgoda -odpływy wody pod samochód ale jak będą zatkane to będzie mokro pod nogami ale musisz szukać jeszcze przyczyny powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

Tam nie ma żadnych odpływów.Te kanały o których pisze waldek40, nie mają odpływu i woda nimi nie wyleci poza auto tylko przepłynie pod nogi pasażera na tylnej kanapie.adam_b4, wez kogoś do pomocy,siądź do środka jak masz już auto "wybebeszone" a ten ktoś niech weźmie wąż i leje po dachu, szybie, uszczelce szyby, po drzwiach itd.Sam zobaczysz kiedy zacznie cieknąć bo zgadywać to można w nieskończoność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt nie wiem jak jest z odpływami po stronie kierowcy ale po stronie pasażera są na 100% bo sam przepychałem w wersji B4, i najlepiej jak przedmówca podpowiada lać wodę i lukać gdzie przecieka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adam_b4

Dokładnie tez tak myslałem z tymi odpływami. Problem w tym że już tak robiłem. Siedziałem w aucie a tesciu lał wodą. Dzięki temu znalazłem przeciek pod szybą (dlatego ją przeklejałem). Lało dość mocno wode. Teraz prawdopodobnie sączy mi bardzo mało i powoli ale coś sączy :( i szukam tego przecieku ale niestety nie moge nic znaleść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Koledzy to może i ja dorzucę moje trzy grosze do tematu przciekający pasek :))

otórz w moim woda pojawiała sie pod dywanikiem pasażera z przodu auta a dostawała się tam przaz uszczelkę w drzwiach przednich, a działo się to w ten sposób że woda wciekala u góry drzwi w uszczelkę przez takie malutkie otworki i zbierała się na samym dole uszczelki w okolicach miejsca na głośnik a niemając ujścia przelewała się do srodka pod plastykowym progiem. Rozwiązanie problemu na jakie wpadłem to wycięcie otworu w na dole uszczelki w miejscu zbierania się wody, sposób prymitywny ale skuteczny.

Kolego jeśli masz szyberdach to woda może przeciekać do środka w okolicach słupka bocznego bo tędy podobno poprowadzony jest odpływ z szyberdachu, a pojawić się powinna pod tylnimi dywanikami tak było i jest umnie na lewym słupku za kierowcą ale jest to bardzo sporadyczny przeciek i narazie z nim nie walczę...

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia z usuwaniem przecieków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adam_b4

Miło poczytac ze inni tez maja przecieki :( Szyberdachu w tym aucie nie mam a szkoda bo mi go brakuje. W golfie mialem.

Co do uszczelki kolo drzwi to wlasnie tez to zauwazylem ze cos pomalu mi tedy saczy. Prawdopodobnie to jest ten moze przeciek. Bede go jakos usuwal.

 

Dzieki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość o2q66q

jeśli coś moge poradzić weś opryskiwacz ogrodniczy jesli taki posiadasz byle by był czysty nie po jakiś bzdetach . wlej wode do środka i prykaj w miejscach które podejrzewasz szyba dach tylko dość obficie i po prostu obserwuj gdzie kapie

z bracholem tak zlokalizowaliśmy przeciek w jego skodzie cikło spod relingów

może glupi pomysł ale okazal sie skuteczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kulahop

W moim poprzednim aucie(B3 variant) woda wdzierała się do kabiny pasażerskiej (podczas deszczu oraz mycia) z powodu uszkodzonej folii pod tapicerką drzwi. Folia była przerwana na połowie długości w poziomie.

 

 

Problem ten rozwiązałem poprzez zdjęcie tapicerki drzwi i podklejenie nowej folii za pomocą taśmy dwustronnej. Cała operacja trwa nie dłużej niż pół godziny na drzwi.

Należy przygotować: śrubokręt, kawałek folii ok.1mx1m- (może być folia budowlana), taśma dwustronna szeroka, nożyczki, nożyk.

 

 

Nie trzeba wymieniać całej folii, tylko zrobić zakład (ok.10-15cm)w odpowiednią stronę tak aby woda spływała do środka drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Geralt

Hej

Sprawdz jescze 1 miejsce: otworz maske i po lewej stronie (patrzac od przodu) masz przy szybie filtr powietrza (pod taka plastikowa oslonaprzy podszybiu) - byc moze masz uszkodzona uszczelke mocowania filtra i leci tamtedy - u mnie pomogl silikon bomialem leciutki przeciek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

Kulahop, prawda.

Przez brak tej folii lub jej niewłaściwe doklejenie może się lać woda do środka.

adam_b4, mi też passat przeciekał ;) tylko że woda lała się poprzez "klapniętą" uszczelkę (taką gąbczastą) pod "kominkiem" wlotu powietrza do dmuchawy.Jak się zdejmie ten plastik z podszybia od strony silnika to wszystko widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adso

Mi też się wlewała woda z powodu uszkodzonej folii w drzwiach, jak montowałem głośniki na dystansach z mdfu to się przeraziłem. Przy polaniu wodą na drzwi leci koło trójkąta lusterka, przekapuje na wew. poszycie i prosto na głośnik, jak nie ma tej folii to sączy się do środka. Wstawiłem na całą szerokość tego otworu pod kieszenią pas z miękkiego pcv na kurtyny do chłodni i spokój. Te pcv jest cały czas miękkie więc nie furczy od głośników. No i sucho na podłodze. Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak nie to podnieście dolne uszczelki drzwiowe o 1-2 mm do góry i będzie susza na lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BENUS

Witam!Miałem taki problem niedawno w Vento ojca i też myslalem że to szyba.Po ponownym wklejeniu szyby dalej mialem mokro pod nogami chociarz juz mniej.Wkórzylem się i pojechalem do znajomego mechanika,rozebralismy caly srodek i nic,dopiero po zdjęciu błotnika okazało sie że wyrdzewiał słupek i było małe pęknięcie.Od tamtej pory mam susze w samochodzie.Niewiem czy to samo będzie u Ciebie ale w ostateczności zdejmij błotnik.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam:-)

wlasnie jestem swiezo po osuszaniu miejsca za kierowca, wiec jak ktos ma jakies pytania to pytac :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności