Skocz do zawartości
fb3

Wymiana łożyska sprężarki.

Rekomendowane odpowiedzi

Coraz głośniej pracuje sprężarka klimy.

Podejrzewam łożysko.

Da się wymienić czy trzeba szukać nowej sprężarki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzisz kolego nie do końca tak jest z tą wyminą łożyska kompresora. Kompresor głośno pracuje nawet gdy jest wyłączony czy tylko wtedy gdy jest uruchomiony? Jeśli głośno działa podczas pracy to znaczy że się zaciera i trzeba szukać nowej sprężarki - regenerowana 550zł. Mam u siebie taką i śmiga aż miło ;) Jeśli jednak wydaje cały czas z siebie dźwięki to wystarczy wymienić łożysko sprzęgła i będzie ok :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj niedobrze :zeco

Głośna robi się dopiero jak włączę klimę i załaczy sprzęgiełko.

Przy wyłączonej klimie pracuje o wiele ciszej. Ja mam chyba innej firmy

i nie wiem czy wymiana łożyska pójdzie tak gładko jak w linku.

Wymieniałem czynnik równo 2 lata temu, tydzień temu jak zaczęły się upały klima wróciła do łaski ale dosłownie z dnia na dzień zaczęła pracować głośniej, teraz po 2 latach kiedy znowu ją serwisowałem to widziałem że nie ubyło ani kropli czynnika, wszystko było cały czas szczelne i pełne.

I co teraz? liczyć na cud i wymieniać łożysko czy szukać używki :doh

Edytowane przez fb3
literówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego nie ma sensu kupować łożyska i go wymieniać bo to nic nie da. szkoda sobie robić koszty. ja miałem identyczną sytuacje jak ty i niestety kompresor do wymiany a do tego płukanie układu i nowy osuszacz. :/ u mnie jeszcze wyszło że do wymiany jest chłodnica :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten filterek w rurce był czyściutki

Coś mi się wydaje że przy obciążeniu głośność wzrasta i wcale nie jest cicho na wyłączonej klimie. Łożyska od alternatora też słychać, głośno mam pod maską jak cholera stąd problemy z diagnozą.

Chyba się jednak zdecyduję na sprawdzenie łożyska po po pierwsze mogę to zrobić bez rozszczelnienia instalacji a po drugie koszt jest znikomy w porównaniu z wymianą sprężarki. Zresztą nie wiadomo ile pochodzi używka i czy latem da się ją kupić w dobrej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jurek ale ja osobiście bym nawet używki nie brał pod uwagę... kup regenerowaną z gwarancją i masz pewność że będzie ok a używka może gdzieś leżała a może też już jest podjechana pewności nie masz a jak się okaże że jest uszkodzona to kasa za nabicie klimy i tak będzie wydana i czeka cię kolejne nabicie więc koszty mogą tylko wzrastać... Jak robić to od razu porządnie przekonałem się na własnej skórze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość geru1

sory ze odkopuje temat ale u mnie jest odwrotna sytuacja. gdy klima jest wyłączona wyje tak jak by łożysko gdzieś tam koło kompresora gdy załączam klimę jest cisza miał ktoś taki przypadek? być może to również łożysko? może ktoś coś poradzić? passat b5 1.8 benzyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jurek ale ja osobiście bym nawet używki nie brał pod uwagę... kup regenerowaną z gwarancją i masz pewność że będzie ok a używka może gdzieś leżała a może też już jest podjechana pewności nie masz a jak się okaże że jest uszkodzona to kasa za nabicie klimy i tak będzie wydana i czeka cię kolejne nabicie więc koszty mogą tylko wzrastać... Jak robić to od razu porządnie przekonałem się na własnej skórze...

 

kmalinek dobrze prawi. nie ma sensuteż robiłem i to nie to. ja kupiłem używaną z tą możliwością że mogłem sprawdzać i wymieniać. Co do napełniania ciągłego czynnikiem to ja płaciłem tylko tyrko raz za nabicie a później (2 razy wymieniałem) trylko po 20 PLN za sciągnięcie i "przechowywanie" mojego płynu w zakładzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

na początku chciał bym powitać wszystkich forumowiczów

mam pytanie 

mam chyba do wymiany łożysko kompresora klimy czy ktoś mógłby mi  sprawdzić jakie mam łożysko po nr vin?

WVWZZZ3BZ5E127502

z góry dziękuje

1.9 tdi AFV 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności