Skocz do zawartości
rysiek25

głośna zmiana biegów

Rekomendowane odpowiedzi

witam , gdy wrzucam jakikolwiek bieg podczas jazdy lub postoju słychać to na zewnątrz auta jakby biegi wchodziły przy wyłączonym silniku , olej do skrzyni dolałem ale nic to nie dało??:niekumam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam być może jesteś za bardzo przewrażliwiony :D u mnie też słychać na zewnątrz auta jak biegi wchodza i sądze że jest to normalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam , gdy wrzucam jakikolwiek bieg podczas jazdy lub postoju słychać to na zewnątrz auta jakby biegi wchodziły przy wyłączonym silniku , olej do skrzyni dolałem ale nic to nie dało??:niekumam
jak go dolales i do jakiego poziomu ? i jaki olej dolales ? moze poprostu konczy ci sie sprzeglo jaki masz przebieg auta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dolałem castrol taf-x 75w90 z normą vw do poziomu korka wlewowego a przebieg auta niecałe 200tys. a sprzęgło bierze dobrze i biegi poza tym wchodzą ok. myślę jeszcze o zajrzeniu do wodzików??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowniez uwazam, ze to normalny objaw, ze slychac to na zewnatrz,w moim przypadku tez jest podobnie a biegi wchodza bez zadnych problemow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie bez stresow to normalka, mialem skrzynke od 2001 i wkoncu mam moja po regeneracji, olej jak w servisowce podane sprzeglo nowe i slychac stukanie trybu o tryb...

natomiast na chwilowym zamienniku i oryginale przed renowacja nie zaobserwowalem roznicy bylo tak samo ,,dzwiecznie'' wiec bez obaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie taki sam "objaw". Sam się tym martwiłem, ale po powyższych wypowiedziach sądzę, że to normalne. Olej w skrzyni był wymieniany jakieś 4 miechy temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a u mnie jest cos takiego:

-sprzęgło bierze mniej więcej na 3/4

-w trakcie przyspieszania (2 i 4 bieg) galka od zmiany biegow drzy i to dosc mocno

-jak ruszam po krótkim postoju to jest taki dzwiek jakby cos puściło, jakby bylo cos zahaczone i w momencie zdejmowania nogi ze sprzegla sie odhaczalo i czuc to na pedale sprzegla i gazu. Jak próbuje ponownie wywołać tę przypadlosc to jest cisza. Auto musi chwile postac wylaczone i historia sie powtarza. Co to moze byc??? Sprzeglo??

- w trakcie zmiany biegow z 1-2 i czasami 2-3 lubi sobie troche szarpnac. Jak ruszam w korku miejskim i poruszajac sie na pierwszym biegu nie do konca zdejme noge ze sprzegla i ponownie wcisne to tez czasami szarpnie.

 

Mam nadzieje ze nie zakrecilem za bardzo :-) pacjent to skoda superb 1.8t awt czyli klon Passata :-) Panowie prosze o pomoc bo jest to troche denerwujące. .. Pozdrawiam

Edytowane przez soldier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten odgłos odhaczenia, szurnięcia po ruszeniu to abs. Sprawa zupełnie normalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w innych autach nigdy nie mialem czegos takiego moze trzeba coś przeczyscic przy abs?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ten odgłos odhaczenia, szurnięcia po ruszeniu to abs. Sprawa zupełnie normalna.

Jak ABS? Przy ruszaniu? Możesz rozwinąć co ma ABS do ruszania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A reszta dolegliwosci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ma ktos jakis pomysl odnosnie do tego odhaczania czy szurania w trakcie ruszania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności