Skocz do zawartości
Gość Sivex

Głośniki z przodu B3

Rekomendowane odpowiedzi

Głośniki pioneera grają bardzo ładnie polecam i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówimy o samych głośnikach w podszybiu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ja u siebie w pasku zmieniłem wszystkie kable (przód i tył) na nowe (bandrige), z przodu tak jak pisał ktoś wcześniej... pod stare podpiołem nowe i przeciągnąłem... tył już musiałem porozbierać listwy progowe.

 

Jeśli chodzi o głośniki to zdecydowanie polecam Visaton - a przy tej samej średnicy biją parametrami inne na głowę. Sam się przymierzam do DX10 (chyba 175zł para + przesyłka w Greltonie) ale na razie fundusze nie pozwalają... przegub ważniejszy :)

 

http://www.visaton.de/en/car_hifi/koax/dx10_4.html

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mówimy o samych głośnikach w podszybiu?

 

Tak, tak - dokładnie.

 

---------- Post added at 00:21 ---------- Previous post was at 00:20 ----------

 

Głośniki pioneera grają bardzo ładnie polecam i pozdrawiam

 

Czyli - mam rozumieć - "iść" w to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tam w podszybiu siedzą głośniki 10 lub 13". Nie ważne czy weźmiesz taniego chińczyka czy markowego pioneera. To i tak grać nie będzie. Być może mniej będą pioneery trzeszczeć na większej głośności. Niemniej ja też nie jestem audiofilem itp. ale jakby prześledzić zmiany w moim aucie to w przeciągu 5 lat z seryjnych głośników w podszybiu powstało miłe przednie audio. Wszystko co trzeba zrobić, to wymienić korytka w przednich drzwiach na takie z miejscem na głośniki 16.5". A potem to już można eksperymentować, czy da się zestaw odseparowany na zwrotnicy, czy po prostu założysz sobie większe głośniki i razem z tymi w podszybiu będą grać.

 

Ja rozumiem, że każdy chce zarobić, ale wydawanie kasy za robociznę podmiany głośników w podszybiu to dla mnie pomyłka. Trzeba śrubokrętem podważyć maskownice głośników. Drugim mniejszym odkręcić głośnik od góry, wyjąć odczepić 2 kabelki na "wsuwki" i w odwrotnej kolejności podłączyć nowe głośniki. 30 minut roboty, dla osoby która w życiu nie miała śrubokręta, a jak mniemam Ty miałeś.

 

I tu też nie ma co mówić że chce się mało wydać, zestaw odseparowany 16.5 to koszt od 150 zł (już nawet ten najtańszy będzie dobry, a na pewno lepszy niż głośniki w podszybiu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wyjąć odczepić 2 kabelki na "wsuwki" i w odwrotnej kolejności podłączyć nowe głośniki.

Czyli mam rozumieć, że w nowych głośniczkach zawsze mocowanie jest takie samo i wystarczy te 2 kabelki wsunąć i wszystko będzie grało, bez niespodzianek? Ale powiem Ci szczerze, że po przemyśleniu tego co mi napisałeś, to finał będzie dość zaskakujący - pozostanę raczej przy moich "starych" głośniczkach i wystarczy mi to; nie oczekuję żadnych basów ani nie wiadomo jak głośnego dźwięku i muzyczka dochodząca z podszybia wystarczyłaby mi w zupełności przy ewentualnej wymianie w samym podszybiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,podpinam się pod temat,mam zamiar kupić głośniki dwudrożne Alpine 250W z dwoma tweeterami dodatkowo w komplecie ,czy ktoś wie może jak głośniki tej marki grają ,dodam że chcę kupić do tego radio kenwooda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat.

 

Zmieniłem radio, no i okazało się że tylne głośniki na podszybiu mam zwalone, (sprawdzane miernikiem i bateria paluszkiem) Chcę sobie kupić głośnikiczki na tył na podszybie ale nie wiem jakie, nie jestem jakimś audifilem, żeby bawić się w jakieś połączenia i nie zamierzam póki co nic wymieniać z przodu (w drzwiach i z góry w desce). Moje pytanie to głównie o głośniki wiem że te zrąbane mają średnicę ok 15 cm, czyli można szukać takich 16,5 cm tylko jakich ? czekam na propozycje:

Budżet 100 zł

Czy na radyjku 4x50w jvc bez problemu one będą grały i czy nie trzeba jakichś zwrotnic itp bo co 2 post to coś o zwrotnicach - przewody mam pociągnięte na tył fabrycznie aż do radia tylko głośniki nie grają więc wystarczy podpiąć. aha co do podpięcia głosniki byly na wtyki - podejrzewam ze nowe obecnie głośniki trzeba lutować kable ? mam rację ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz sedana oczywiście?

Głośniki 16 cm w górę. Jeśli kupisz ori VW to nie musisz nic lutować, tylko podłączasz kostki. Jeśli inne to ucinasz kostki i montujesz konektorki.

Oryginalne głośniki nokia-vw jak dla mnie grały rewelacyjnie i takich bym szukał.

Przerabiałem jakieś phonocary, alphardy, sony i żadne nie grały jak te nokie. W B4 kupiłem jakieś głośniki firmy GMS i grają super - właśnie jak te nokie, miękko i przyjemnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fabryczne miałem jakieś made in tunisia isophen 3 ohmy, czyli bede szukał nokie, a jak nie to jaka moc tych głośników innych firm jak radio ma 4*50W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wstawiłem w podszybie syki Alpine 2.5cm na pierścieniach które sam wykowałem z płyty wiórowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/gms-662-coax-165mm-lider-budzetowego-audio-i1614093536.html a takie chyba tez podejdą na tył ?

 

Mam takie pytanko jeszcze: skoro chce je włożyc w tył to mam szukać glośników dwudrożnych ?

Edytowane przez Marcian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejść wejdą. Jeśli częściej jeździsz sam to szukaj jednodrożnych.

Te moje GMS są jednodrożne i nie mają tej kopułki na środku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam dosyć rzadko jeżdżę więc chyba skuszę się na te gmsy 662 - rozumiem, że takie dwudrożne to takie uniwersalne grające ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rozumiem, że takie dwudrożne to takie uniwersalne grające ?

Coś takiego. Duży głośnik jest od niższych i średnich tonów i ma jeszcze te mniejsze "głośniczki" odpowiadające za wyższe tony. Zestawy odseparowane (Hertz ESK/HSK) są o wiele lepsze jeśli zależy Ci na dobrej jakości grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się, że gms 662 juz nie ma w sprzedaży, jeden ze sprzedawców zachwala i poleca mi takie tylko ze za 120 zl z przesylka

Macrom M3C.61 - ktoś coś o tym słyszał ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak coś mam blaupunkt-y do przodu do sprzedania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie gms gtq 72 za 58 zł, moc nominalna 35W wstawiłem w półke i grają. I powiem tyle - ja nie jestem audiofilem, jak dla mnie to grają ładnie jak na ta cenę i ogólnie jest przepaść w słuchaniu muzyki w aucie. Dzieki wszystkim za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności