Skocz do zawartości
kruszynek

B6 wyłączony Climatronic, a grzeje i dmucha?

Rekomendowane odpowiedzi

witam jeszcze raz wszystkich.

mam pytanie i wątpliwość?

otóż jak wyłączam climatronica w B6 tak całkowicie nawet wentylator to z przednich centralnych nawiewów leci powietrze, zazwyczaj ciepłe. Pewnego razu poczułem, że coś strasznie grzeje. dotknąłem kokpitu na środku, od góry, pod przednia szybą, tam gdzie jest ta metalowa siatka i było to strasznie gorące. jak odpale klime problem ustaje. nie zawsze to sie dzieje, ale czasem tak. bardzo irytujące, szczególnie gdy klima wymaga już czyszczenia, bo przez to że dmucha to i śmierdz :/

 

w ogóle zastanawie mnie czemu jak wyłącze wszystko to dalej dmucha z kratek nawiewu?! :/

czy ktos mial juz ta przypadlość?? prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem test przytrzymując obieg zamknięty i econ i pokazało z obydwu stron i0 i z czego już się dowiedziałem to znaczy wszystko ok. czyli dalej nie wiem czemu mi sie tak dzieje:/

piszcie proszę co jeszcze można zrobić ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba normalne? Jak się jedzie na wyłączonym CLIMATRONICU to wiadomo zawsze coś tam będzie lecieć z nawiewów, a co do tego ,że śmierdzi to nie problem chyba odgrzybić klimę za 30zł?! No chyba ,że samochodzik po powodzi :D , tutaj gorzej z "odgrzybianiem".

To normalny objaw, weź sobie przesuń je jako "Zamknięte" żeby nie wiało i na góre nawiew nie będziesz czuł.

 

I zmień na PD w podpisie bo masz CR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze to od klimy jadę w poniedzialek do warsztatu na ozonowanie. ale to że wieje to mnie tak nie niepokoi. nie wiem dlaczego tak nagrzewa sie kokpit od góry. pod przednią szybą na kokpicie jest taka metalowa siatka. kiedys jak czulem ze grzeje, złapałem a tam gorąco jak w piekle. tak chyba nie powinno być.

 

a poza tym Rojasek nie czytasz dokładnie co napisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest tak samo tylko w b5 i wg mnie to normalne bo powietrze wpada e obieg z jazdy, jak stoisz w miejscu to pewnie juz nie leci, a dlaczego leci cieple powitrze to kwestia ustawienia na climatroniku przed wylanczeniem, jak ustawisz na wysoka temperature to powietrze z pedu przeplywa przez nagrzewnice i leci cieple powietrze, a jak wezmiesz na low to inna droga i leci zimne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze że chodziły mi takie mysli po glowie ze to wlasnie to, ale wolałem się utwierdzic w tym mysleniu:) lepsze to niż wymiana jakiejs cholernie drogiej czesci:)

dzieki pocieszyles mnie genzo 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję kotleta :-)

Mam takie same objawy i nie bardzo chce się zgodzić że tak ma być...

Nie powinna jakaś klapa zamykać dostępu powietrza do środka ? To powietrze w nogach jest teraz bardzo gorące...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności