Skocz do zawartości
ElRoy

Ozdobna chromowana końcówka wydechu Passat B6

Rekomendowane odpowiedzi

Mkpol kurde ale mi namieszales ;) juz rurki mam pewnie jutro dostać a tu pokazujesz mi takie ze mocowanie na śrubkę i jeszcze tańsze i ładniejsze :) nie wiem co teraz robić .

 

tylo boje sie ze troszkę bedzie za krótka bo ma tylko 12 cm . A jak sie to mocuje na śrubę ?

Edytowane przez passatcik6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.tlumikisportowe.com/146,koncowka-zz-75n.html

jak ktoś ma proste rury, to tych nie musi nawet wspawywać

 

 

A znasz może kogoś kto wrzucał je do auta z seryjnie zakrzywionymi rurami?

Wiadomo że ucina się wówczas tę zakrzywioną część, ale obawiam się, czy po ucięciu, długość tej ozdobnej nakładki będzie wystarczająca żeby była w ogóle trochę widoczna, tak by nie schowała się ona kompletnie pod zderzakiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Róbta co chceta :)

Wchodzą tak ciasno że tych śrubek nawet nie trzeba przykręcać

A wygląda to tak:

attachment.php?attachmentid=138170&d=1446901457

 

A znasz może kogoś kto wrzucał je do auta z seryjnie zakrzywionymi rurami?

Wiadomo że ucina się wówczas tę zakrzywioną część, ale obawiam się, czy po ucięciu, długość tej ozdobnej nakładki będzie wystarczająca żeby była w ogóle trochę widoczna, tak by nie schowała się ona kompletnie pod zderzakiem.

Nie znam. Moim zdaniem do zakrzywionych tylko wspawane podejdą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra namówiłeś i zamawiam te co dalej link :) mowisz ze ciasno wchodzą ? Ale od dali jest jakaś srobka która sie wkręca i ma za zadanie trzymanie koncówki czy jak sie mocuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dołu jest śrubka. Zakładasz na ZIMNYCH rurach (choć akurat w naszych to one nawet po pałowaniu są co najwyżej letnie) i smarujesz rury lekko olejem. Do tego grube drewienko + gumowy młotek. Resztę sam wykminisz przy zakładaniu. Filozofii tam tyle co przy mieszaniu zaprawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te oryginalne końcówki, pogrubienia trzeba odciąc przy aucie?z tumika wychodzi rurka a nawet dwie i tak ok 10cm od końca rozszerzają się , i teraz co, odciąc to rozszerzenie a do tego co pozostało za tłumikiem nabic dwie takie końcowki. niby proste jak mieszanie zaprawy ale mozna jasniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego nic chyba nie odcinasz . Nakładasz właśnie na te zgrubienie . Kolega wyżej pisał ze ciasno wchodzą i trzeba popychać młotkiem z drewienkiem :)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Mkpol widzę ze Ty te nakładki tak bardzo schowałeś ze wystaje tylko obramowanie a od góry patrząc nie widać nakładki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zwykłej dokładce zderzaka mocniej wystają. Przy r-line ładnie się chowają tak jak na fotce. Kwestia kto jak woli. Zakres "ruchu" nakładek jest spory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zmierzyłem średnicę rurek u siebie i jest to 50mm. Trochę obawiam się, czy przypadkiem średnica tych rurek Buzzer'a ZZ75N nie będzie w taki razie za duża, może to wyglądać trochę słabo jak wewnątrz będą widoczne dwa takie małe kikuty;) Chyba że nie będą widoczne. Muszę przemyśleć sprawę jeszcze. Jak ktoś wrzucał tego typu końcówki do 1.9TDI to dawajcie znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek wypowiedz sie ,obcina sie coś czy nie. czy te koncowki co podałeś naklada sie wlasnie na to pogrubienie, chociaz było by to ciulowe bo całe wnetrze nowej końcówki była by stara rura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od dołu jest śrubka. Zakładasz na ZIMNYCH rurach (choć akurat w naszych to one nawet po pałowaniu są co najwyżej letnie) i smarujesz rury lekko olejem. Do tego grube drewienko + gumowy młotek. Resztę sam wykminisz przy zakładaniu. Filozofii tam tyle co przy mieszaniu zaprawy

 

Witam kolego wrzuć fotki jak to leży na aucie, widać że to nakładki?

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupisz takie końcówki jakie podałem w linku to nic nie obcinasz. Wnętrze jest starej rury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Róbta co chceta :)

Wchodzą tak ciasno że tych śrubek nawet nie trzeba przykręcać

 

Marek,a czy jest różnica między sedanem,a kombi:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli kupisz takie końcówki jakie podałem w linku to nic nie obcinasz. Wnętrze jest starej rury

A jak ja mam te końcówki tłumika do dołu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak ja mam te końcówki tłumika do dołu?

 

Pietrek, Ty to musisz odciac te "kolanka" co kieruja spaliny w dol, po odcieciu bedziesz mial proste rurki jak w 2,0 tfsi :)

 

Wyglada to tak jak w linku ponizej

 

http://allegro.pl/uklad-wydechowy-tlumiki-2-0-tdi-vw-passat-b6-05-10-i5549153785.html#thumb/2

 

Spaw jest tylko w jednym miejscu, wiec z odcieciem tego nie bedzie problemu.

Edytowane przez piotreeeek17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak ja mam te końcówki tłumika do dołu?

 

To je ucinasz i końcówki mocujesz na pozostałą część która jest prosta.

 

A powiedzcie mi, jaką średnicę mają rury w 2.0TDI?

Edytowane przez KrisBstok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marek,a czy jest różnica między sedanem,a kombi
Sedan ma inną klapę z tyłu.
A jak ja mam te końcówki tłumika do dołu?
Tu akurat poruszamy się Piotrek w kręgu CR-ek, które miały już proste "ruły" w każdym wariancie. Według mnie i ciebie tylko cięcie i spawanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To je ucinasz i końcówki mocujesz na pozostałą część która jest prosta.

 

A powiedzcie mi, jaką średnicę mają rury w 2.0TDI?

 

Jesli do wcisniecia do potrzeba 54/55 mm na kielichu wewnetrznym, jesli do wspawania to zamawiasz na 57 mm . Buzzer zazwyczaj pyta jesli u nich zamawiasz, ulter mysle ze tez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek a te co podałes za 50 zł to jest jeden uniwersalny rozmiar ? I akurat na nasz silnik 2.0 cr 140 koni wchodzi ciasno ale dobrze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności