Skocz do zawartości
ElRoy

Ozdobna chromowana końcówka wydechu Passat B6

Rekomendowane odpowiedzi

Buahahaha :D nie wiem skąd ten pomysł u kolegi ,że końcówka zmienia dźwięk na basowy. Teraz już wiem dlaczego "golfiarze II" doczepiają wiszącą rurę od pralki na tyły swojego bolidu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł się wziął z prostego powodu.

W opisie końcówki jest zapis że posiada "dyfuzor" - więc jak byś mi to wytłumaczył, co to jest i jakie ma to znaczenie dla wydechu ?

 

Wolałem nie ryzykować tylko sie dokładnie dowiedzieć, aby włąsnie uniknąć sytuacji którą opisujesz z "golfem II"

 

Tymczasem Bimbasz jak zwykle wszystko klarownie wyłożył, bo sam miał tego typu rozterki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ta końcówka podejdzie do mojego paska bez żadnych problemów ? 2.0 TDI 140 km

Tu mają koledzy już założone ;) masz gotowca bez VT :D

https://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=101170

https://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=95774

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to już nie mam wątpliwości :D kupuję i będę działał ! :D mam rozumieć z tego co wyczytałem tutaj to ma być 57mm ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to już nie mam wątpliwości kupuję i będę działał ! mam rozumieć z tego co wyczytałem tutaj to ma być 57mm ?

Powodzenia.

W tej kwestii pytaj kolegów jak powyżej, albo prekursora tych końcówek Bimbasz'a https://forum.vw-passat.pl/private.php?do=newpm&u=11654

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powodzenia.

W tej kwestii pytaj kolegów jak powyżej, albo prekursora tych końcówek Bimbasz'a https://forum.vw-passat.pl/private.php?do=newpm&u=11654

nie no nie będę do niego pisał może tutaj odpisze :D no a jeszcze takie pytanko kupuję 2 pojedyńcze końcówki i one obok siebie pasują ? trzeba coś modyfikować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie no nie będę do niego pisał może tutaj odpisze no a jeszcze takie pytanko kupuję 2 pojedyńcze końcówki i one obok siebie pasują ? trzeba coś modyfikować ?

Hehe

Nie bądź taki nieśmiały, nie każdy codziennie czyta wątki w których pisze, od tego jest PW ;)

Wiem tylko, że końcówki 2 szt i są dospawane w miejsce obciętych ori wyjść z puszki końcowego tłumika ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hehe

Nie bądź taki nieśmiały, nie każdy codziennie czyta wątki w których pisze, od tego jest PW

Wiem tylko, że końcówki 2 szt i są dospawane w miejsce obciętych ori wyjść z puszki końcowego tłumika

ok to napisze dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ta końcówka podejdzie do mojego paska bez żadnych problemów ? 2.0 TDI 140 km

http://www.tlumikisportowe.com/20,koncowka-zz70x.html

 

Napiszę jeszcze raz to co już pisałem

 

Jak wszyscy posiadający 140KM miałem dwie końcówki (nakładki) skierowane lekko w dół, oryginalne. Nakładki były przyspawane do dwóch rur poziomych o troszkę mniejszej średnicy wychodzących z tłumika. Po odcięciu nakładek zamontowałem końcówki wydechu zakupione w buzzer.pl model końcówki ZZ70X http://www.tlumikisportowe.com/20,koncowka-zz70x.html do naszych 140KM Passatów należy wybrać końcówki z mufą o średnicy 57mm co jest wręcz idealne aby zamontować na końcówki tłumika. Po przyspawaniu końcówki prezentują się tak jak na załączonym foto. Ustawione są tak że jedna troszeczkę więcej wystaje od drugiej ale już osobista sprawa montującego końcówki.

 

 

Pamiętaj tylko aby mufa była na 57mm

kupujesz 2 szt pojedyńczych końcówek model ZZ70X i będzie gitara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedz mi jeszcze jedno ile trzeba odciąć oryginalnego tłumika żeby to spasowało ? trzeba demontować nie wiem zderzak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powiedz mi jeszcze jedno ile trzeba odciąć oryginalnego tłumika żeby to spasowało ? trzeba demontować nie wiem zderzak ?

 

Ja odcinałem tylko te zagięte nakładki na rury z tłumika, nie ucinałem rur które wychodzą z tłumika. Odpiłowałem spawy które trzymały nakładkę skierowaną w dół - dokładnie pilnikiem iglakiem bo tym najlepsze dojście.

Zderzaka nie trzeba demontować, najlepsze dojście jest z kanału

 

czytałeś te wątki?

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=1249539

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=697221

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja odcinałem tylko te zagięte nakładki na rury z tłumika

i co te nowe nakładki tylko wsuwasz w rurę i już ? nie wiem jakoś je osadzasz na jakimś kleju czy na jakiś opaskach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i co te nowe nakładki tylko wsuwasz w rurę i już ? nie wiem jakoś je osadzasz na jakimś kleju czy na jakiś opaskach ?

 

możesz je przyspawać, przykręcić, jak masz jakiś super klej na temperaturę i co klei żelazo to też, można też na opaski, wszystkie chwyty dozwolone :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
możesz je przyspawać, przykręcić, jak masz jakiś super klej na temperaturę i co klei żelazo to też, można też na opaski, wszystkie chwyty dozwolone

jutro zamawiam, w Polsce będę w piątek za tydzień więc po weekendzie będę działać ! :D

dzięki !:)

Edytowane przez marcin9962

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedz mi jeszcze kolego taka sprawa Ty zdjąłeś same oryginalne nakładki VW i przycinałeś wydech czy założyłeś nowe końcówki i już ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powiedz mi jeszcze kolego taka sprawa Ty zdjąłeś same oryginalne nakładki VW i przycinałeś wydech czy założyłeś nowe końcówki i już ?

 

powiedz mi dlaczego nie czytasz dokładnie tego co piszę

 

Ja odcinałem tylko te zagięte nakładki na rury z tłumika, nie ucinałem rur które wychodzą z tłumika. Odpiłowałem spawy które trzymały nakładkę skierowaną w dół - dokładnie pilnikiem iglakiem bo tym najlepsze dojście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja odcinałem tylko te zagięte nakładki na rury z tłumika, nie ucinałem rur które wychodzą z tłumika. Odpiłowałem spawy które trzymały nakładkę skierowaną w dół - dokładnie pilnikiem iglakiem bo tym najlepsze dojście.

czytałem i uwierz że nie pierwszy raz... sam piszesz że

Ja odcinałem tylko te zagięte nakładki na rury z tłumika,

pierw piszesz tak a później tak...

nie ucinałem rur które wychodzą z tłumika. Odpiłowałem spawy które trzymały nakładkę skierowaną w dó

więc nie mów że ucinałeś a odpiłowałeś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
więc nie mów że ucinałeś a odpiłowałeś...

 

W tym momencie to już czepiasz się słówek, sens tych dwóch wypowiedzi jest podobny. Usunąć nakładki (kawałek rury) skierowany w dół, znajdujący się na końcu rur które wychodzą z tłumika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W tym momencie to już czepiasz się słówek, sens tych dwóch wypowiedzi jest podobny

to już nie chodzi że się słówek czepiam itp tylko po prostu chce zrobić to dobrze niczego nie chce spieprzyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności