Skocz do zawartości
KarolW

Touch Up Pen set - naprawa zarysowań i rys lakieru - instrukcja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Mój pasek uległ małemu uszkodzeniu lakieru, mianowicie ktoś go przetarł i pojawiły się dość głębokie rysy. Kupiłem w ASO zestawik Touch-up pencil Set, ale wszystko jest po niemiecku i nie mam pojęcia jak to zastosować. Są dwie buteleczki - Clear coat (Klarlack) i Basislack i niewiem jak i w jakiej kolejności ich użyć. Lakier to metalic. Wydaje mi się że najpierw czyści się karoserie, potem kładzie czarny, a na koniec ten lakier clear coat, ale wole się upewnić. Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam

Edytowane przez tony_w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, poradziłem sobie z poprzednim problemem. Najpierw nakłada się Basislack, a potem Klarlack. Teraz mam pytanie do posiadaczy B6. Czy wy też macie cos takiego, ze gdy auto jest wyłączone to praktycznie nie macie hamulca? Sprawia wrażenie zapowietrzonego i gdy powiedzmy auto się lekko toczy (na wcisnietym sprzegle) to pomimo wciskania samochód dalej nie hamuje?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem w ASO zestawik Touch-up pencil Set

Ile to kosztuje? W UK widziałem po niecałe 7 funciaków. Możesz podać numer tego zestawu? Jak z doborem kolorów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich

Mój pasek uległ małemu uszkodzeniu lakieru, mianowicie ktoś go przetarł i pojawiły się dość głębokie rysy. Kupiłem w ASO zestawik Touch-up pencil Set, ale wszystko jest po niemiecku i nie mam pojęcia jak to zastosować. Są dwie buteleczki - Clear coat (Klarlack) i Basislack i niewiem jak i w jakiej kolejności ich użyć. Lakier to metalic. Wydaje mi się że najpierw czyści się karoserie, potem kładzie czarny, a na koniec ten lakier clear coat, ale wole się upewnić. Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam

Jak się to sprawuje na metalicu?

Masz jakieś foty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ,taki zestaw

mam taki w nowym aucie, jest zrobione parę zaprawek. Wiadomo, wszystko zależy od tego, kto będzie tym mazał :)

co ciekawe na opakowaniu piszą, że działa także antykorozyjnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile to kosztuje i gdzie kupić można poza ASO?

wszystko zależy od tego, kto będzie tym mazał

A to wymaga jakichś szczególnych zabiegów?

na opakowaniu piszą, że działa także antykorozyjnie

Każda wartstwa lakieru, pod warunkiem, że nie jest uszkodzona i osłania golutką blaszkę tak działa, więc moim zdaniem nic nadzwyczajnego tam nie napisano. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie lepiej kupić w zwykłym sklepie baze i klar? wyjdzie taniej, a to to samo.

też mam taki zestaw parę lat temu w aso zakupiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najlepiej nakładać, aby jak najmniej było widać uszkodzenie lakieru w postaci rysy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. W piatek będe w domu i dam kilka fotek. Cena to ok 45zł. Efekty naprawde takie sobie. Kłopot w tym, że u mnie lakier był taki jakby poszarpany, dlatego taki słaby efekt. Na gładkiej rysie powinno wyglądac dużo lepiej. Odnośnie dostepnosci to ASO to sprowadza, wcześniej trzeba podać nr nadwozia i oni sprowadzą odpowiedni kolor.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak najlepiej nakładać, aby jak najmniej było widać uszkodzenie lakieru w postaci rysy.

ja nakładałem wykałaczką.

nie polecam nakładać dołączonym pędzelkiem no chyba, że to jakieś zadrapanie sporej wielkości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też wykałaczką, jutro po pracy będę miał okazję pomalować coś znów bo ktoś mi chyba kluczykiem na drzwiach rysy zrobił :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki ponawiam jakiś dobry zestaw, doradzi ktoś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chłopaki ponawiam jakiś dobry zestaw, doradzi ktoś ?

czytaj wyżej,

najlepiej lakier w kolor i wykałaczka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności