Skocz do zawartości
theOne

Włączenie opcji "staging" jak w CC?

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, rozgryzł już ktoś jak włączyć staging w liczniku bez aktywnej opcji w VCDSie stagingu i indicator celebration?

Tak jak Mlody_tm napisał - na YouTubie jest filmik jak pokazuje, że się da bez aktywnych tych opcji, ale nie jest napisane jak...

 

trzeba w eepromie licznika zmienić wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś ma jak to włączyć bo linki wygasły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
trzeba w eepromie licznika zmienić wartości.

 

Idzie to zrobić przez OBD wyciągając wsad, czy trzeba licznik wyciągać i układ wylutować? Pytam, ponieważ na liczniku od B5FL stanąłem z wiedzą, gdzie przez OBD np. Vag Can Comanderem wyciągało się program, uaktywniało różne rzeczy typu, podświetlane wskazówki po zapłonie, zmiana zakresu wskazań cz. temp. wody, itp...

Może ma ktoś dokładną wiedzę czym/jak/który bajt zmienić w liczniku od B7?

Edytowane przez ryger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukaszu,

Licznik wymien. innej opcji nie ma. szukaj od alltracka :) albo cc. Mają staging oryginalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lukaszu,

Licznik wymien. innej opcji nie ma. szukaj od alltracka :) albo cc. Mają staging oryginalnie.

Tomasz, to akurat jest jasne, ale i z zakupionego licznika trzeba zmienić przebieg także praktycznie na jedno wyjdzie.... Ja mam z sedana z końcówką J i nie mam stagingu a znajomy ma kombiaka z końcówką H i ma staging :/

Edytowane przez ryger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam goscia w Twojej okolicy... Belchatow. Od niego mam licznik i podobno zrobi Ci w aucie. Bez zmiany licznika. Chcesz namiary ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na private mesydż poszłoooo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki [emoji106]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opis aktywacji funkcji STAGING w liczniku 3C0xxxxx 3AAxxxxx w których nie ma możliwości aktywacji z poziomu VCDS

 

UWAGA:

Poniższa procedura wymaga sprzętu, wiedzy i umiejętności w programowaniu pamięci a także liczenia w systemach liczbowych. Przeczytaj opis uważnie, jeżeli coś jest dla Ciebie niezrozumiałe/nie masz możliwości/nie czujesz się na siłach, itp. to tego NIE RÓB, bowiem przez mały błąd nieodwracalnie możesz uszkodzić licznik! Robisz to tylko i wyłącznie na własną odpowiedzialność!

 

 

DSC_0246.jpg

 

[video=youtube_share;p03Fk5ryBF0]

 

"trzeba w eepromie licznika zmienić wartości"

Już sobie poradziłem sam. Co nie którzy albo wiedzą i nie chcą się podzielić, albo wiedzą, że "gdzieś dzwonią, ale nie wiedzą gdzie". Ci pierwsi jak wiedzą i mają mieć takie podejście, to lepiej niech nie rżną cwaniaków i nic nie piszą bo forum jest po to by sobie pomagać!

Jak by ktoś chciał w miarę możliwości czasu służę pomocą.

Zdjęć nie robiłem przy demontażu, ale spróbuje w miarę szczegółowo opisać. Nie ma tu wielkiej filozofii, trzeba trochę w prawy w lutowaniu małych elementów i zaopatrzyć się w programator eeprom. Mi cały "zabieg" zajął 2 godziny dzisiaj rano.

 

Więc tak:

Wyjęcie licznika:

Aby zdemontować licznik należy poodkręcać trochę śrubek od plastiku pod licznikiem. Zdejmujemy pokrywę bezpieczników, schowek pod licznikiem przy lewej nodze, listwę ozdobną z licznika, ramkę radia (w moim przypadku RNS510). Listwa ozdobna licznika jak i ramka radia jest na zaczepach - trzeba delikatnie z wyczuciem ciągnąć do siebie - ładnie wychodzi i nic nie urwiemy! Teraz śrubki (torx 25): 1-pod pokrywą bezpieczników, 2- pod przełącznikiem świateł (aby go wyjąć przełączamy na pozycję "0", wciskamy do środka i przekręcamy w prawo-teraz do siebie i przełącznik wychodzi), 3- pod otwieranym schowkiem, 4- pod listwą z lewej strony zegarów, 5-pod listwą z prawej strony zegarów i 6-pod ramką radia. Po odkręceniu śrubek opuszczamy kierownicę max do dołu, wyciągamy z zaczepów (do siebie) całą obudowę spod licznika (jest długości od drzwi do radia). Jak już zdjęliśmy z zaczepów tą obudowę odsuwamy ją do dołu tak, aby był dostęp do 2 śrub trzymających licznik. Je takze oczywiście odkręcamy. Uchylamy licznik od góry i z tyłu odpinamy wtyczkę, wyjmujemy licznik.

Rozebranie licznika:

Jak już mamy wyjęty licznik czas na rozbiórkę: z tyłu licznika są 4 śrubki torx10 które odkręcamy, po bokach zostają 2 zaczepy, które delikatnie odginamy i rozchodzą się 2 połówki licznika. Acha jeszcze jest naklejka z nr licznika - u mnie była naklejona na 2 połówkach więc jej nie odklejałem, tylko przeciąłem w miejscu styku 2 połówek licznika. Zdejmujemy wskazówki (ciągnąc do góry - nie bać się!) Odpinamy taśmę z wyświetlacza, z drugiej strony odginamy kilka plastikowych zaczepów, odginamy 2 blaszki od ramki wyświetlacza tak aby przesły przez otwór w płytce i schodzi nam plastikowa obudowa z tarczami i wyświetlaczem. Teraz została sama płytka z elektroniką.

Zmiana wsadu pamięci/programowanie:

Szukamy jak to moja żona mówi robaczka ;) , czyli eepromu 24c64 na 8 nóżkach po stronie płytki tam gdzie był plastik z zegarami. Musimy się teraz pod niego wlutować, bądź użyć "spinacza"€ SOIC8 z programatora. Z programatora eeprom podpinamy pod nasz układ: nóżka 1,2,3,4,7-masa (nóżki 1-4 na płytce są złączone, także tu wystarczy 1 przewód masowy), 8nóżka +5V, 5nóżka- sygnał SDA, 6nóżka- sygnał SCL. Teraz sczytujemy eeprom - ja użyłem programu PonyProg. Po zgraniu zapisujemy go a następnie otwieramy w edytorze HEX €“ ja użyłem prostego xvi32. Dla dużego ułatwienia można zaopatrzyć się w kalkulator HEX, w którym będziemy mogli dodać bity - tu pod ręką miałem "€žstacjonarny"€ CASIO. Szukamy wiersza (offset) 66 i tu dodajemy 5bit (ja miałem wart. 84 a po dodaniu 5bit nowa wartość wyszła A4) - to jest odpowiedzialne za WŁ Stagingu, jeżeli chcemy aby podczas stagingu podświetlały nam się wskazówki musimy dodać 4bit w offsecie 2E6 (ja miałem wart. 09 a po dodaniu 4bit nowa wartość wyszła 19), natomiast jeśli chcemy mieć możliwość wł/wył stagingu z poziomu VCDSa musimy dodać 6bit w offsecie 2E7 (ja miałem wart. 2C a po dodaniu 6bit nowa wartość wyszła 6C). Po modyfikacji zapisujemy eeprom w innym pliku i wgrywamy go do układu. Składamy wszystko w odwrotnej kolejności i zakładamy.

Poprawne ustawienie wskazówek:

Wskazówki zakładałem tak, że przed skręceniem obudowy podpiąłem licznik w samochodzie, podłączyłem VCDSa, połączyłem się z zegarami, wybrałem po kolei test: prędkościomierza - wskazówkę założyłem na 100km/h, następnie test obrotomierza i wskazówka założona na 3000obr/min, paliwo 1/2 baku, temp. Wody -€“ 90stC. Wszystko idealnie !

 

Dodano:

Możecie się spotkać z eeprom 24C32 - (przeważnie białe zegary w paszczakach B6) jest tak:

Wł stagingu offset: 66 - bez zmian jak w 24C64

Podświetlanie wskazówek podczas stagingu: Offset CC dodanie bitu 4

Aktywne wł/wył z VCDSa stagingu: Offcet CD dodanie bitu 6

DSC_0244.jpg

aaa.jpg

Edytowane przez ryger
"dodano"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie opisane i w zasadzie wszystko jasne dla kogoś, kto ma choć trochę pojęcia o programowaniu eepromów

Dzięki

 

ale z innej beczki, zanim zacznę przerabiać to na sobie

Czy pójdzie na liczniku 3C0 920 872 B?

oczywiście białe, B6, 2009?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz... Masz łeb !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko tam moze siedziec 24c32 i offset wl. staging jest ten sam czyli 66 a pozostale 2 sa w innych. W wolnej chwili poszukam, to podrzuce gdzie. Trzeba pamietac tez o wyborze odpowiedniego ukladu w programie 24C64 lub 24c32

EDIT:

w 24C32 (przeważnie białe zegary z paszczaka B6) jest tak:

Wł stagingu offset: 66 - bez zmian jak w 24C64

Podświetlanie wskazówek podczas stagingu: Offset CC dodanie bitu 4

Aktywne wł/wył z VCDSa stagingu: Offcet CD dodanie bitu 6

Edytowane przez ryger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, tylko tam moze siedziec 24c32....

 

no to super :)

organizuję sobie w takim razie spinacz i działam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz szukał, to ten spinacz nazywa się klips pomiarowy SOIC8. I uważaj bo są 2 rodzaje - ja się kiedyś naciąłem i kupowałem drugi. Zwróć uwagę aby blaszki stykowe kończyły się na samym końcu spinacza (zaczepów pod eeprom)-tylko ten dobrze "złapie" układ bez wylutowania!

A wynalazek zajebisty-bardzo ułatwia życie. Jak ktoś się często bawi-jest niezastąpiony [emoji4]

Edytowane przez ryger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:hmm a ja mam tak bez żadnych zabaw z lutowaniem........... samo, chyba, programowanie zrobiło to czego nie było............ :hmm ... a może to cuda dzięki jednemu koledze z forum... :hmm :ocochodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rysieeek - to zdradź dla potomnych więcej szczegółów, nie każdy ma wiedzę i ochotę na zabawy z programatorem... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rysieeek - to zdradź dla potomnych więcej szczegółów, nie każdy ma wiedzę i ochotę na zabawy z programatorem... ;)

Kabel do programowania liczników, ktory przekracza wartość licznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kabel do programowania liczników, ktory przekracza wartość licznika.

dokładnie.......... bez ingerencji, bez lutowania itp. jak ktoś chce zaoszczędzić coś koło 100-200zł niech lutuje (nie wspominam o stracie czasu na demontaż, rozbiórkę i ponowny montaż licznika i stratach jak się grot lutownicy omsknie - to dla amatorów lutowania i możliwych problemów z tym związanych....) moim zdaniem skórka niewarta wyprawki.......... niestety czasami nie da się tak, żeby za przysłowiowe 10$ mieć kabel do wszystkiego, czasami lepiej skorzystać z pomocy fachowca za cenę moim zdaniem jak najbardziej akceptowalną....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że jeżeli ktoś nie ma pojęcia/nie robił tego/nie ma wprawy/sprzętu/itp., to może tylko sobie narobić bigosu nic więcej. W moim przypadku programowaniem zajmuje się praktycznie na co dzień....i do tego celu używam, podstawek, adapterów, i klipów serwisowych (choć nie każdą pamięć da się zaprogramować bez wylutowania). Nie sugerujcie się pierwszym zdjęciem z podlutowanymi przewodami pod układ, bo to nawet nie jest płytka od licznika... (nie wiem czy wogóle ktoś to zauważył :-) ), to tylko zdjęcie poglądowe. W moim przypadku użyłem klipu serwisowego SOIC8 bez żadnego lutowania. Najdłuższa operacja to wyjęcie licznika, reszta, to 10minut roboty i kupa satysfakcji! Oczywiście jeżeli ktoś się "zajmuje" licznikami może sobie taki kabelek sprawić, bo jak napisał Zielas przekracza on wartość dobrego licznika i jego zakup na 1 raz mija się z celem! Ja tylko "podpowiedziałem" jak zrobić - jeżeli ktoś czuje się na siłach...niech próbuje. W moim przypadku było to najprostsze, najtańsze i w pełni bezpieczne rozwiązanie!

Edytowane przez ryger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności