Skocz do zawartości
theOne

Włączenie opcji "staging" jak w CC?

Rekomendowane odpowiedzi

[ame]

[/ame]

Witam, wyczytałem na forum Octavii, że da się to włączyć w ich autach, więc pomyślałem i zapytam, czy może jednak nie dało by się zrobić tego w poczciwym B6? Ale jak?

Edytowane przez theOne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to robisz VAG'iem

 

17 - Instrument

Output tests

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale to robisz VAG'iem

 

17 - Instrument

Output tests

 

Autorowi tematu zapewne chodzi o to by taki "wybryk" wskazówki robiły przy każdym włożeniu kluczyka do stacyjki.

Ja nie znalazłem. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

WoW, ale co to ma dać na dłuższą metę ? ja po 10 razach bym zwariował z czymś takim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja po 10 razach bym zwariował z czymś takim

 

Niektórym się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można by chyba pokombinować ;) To coś a'la self test zegarów,tak właśnie wskazówki "idą" podczas testu VAG'iem.Ale czy da się pokombinować żeby tak robiło po włączeniu zapłonu-to już do fachowców VAG ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie polecam to: http://translate.google.com/translate?u=http%3A%2F%2Fwww.gerritspeek.nl%2Fvag-com.html&langpair=nl|en&hl=en&ie=UTF8

 

generalnie jest tak, ze przekodywując część ustawień napewno da się to zrobić,

wychodzi na to ze można zrobić tzw selective tests.

 

ale nie pytajcie się co i jak, bo nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno mozna to zrobic tylko w niektorych wersjach bialych zegarow od 2010 roku.

"The feature is called 'instrument staging'.

It can be enabled with vag-com on certain version of the new 2010 white cluster.

17 Instruments -> adaptation -> staging"

http://picasaweb.google.com/lh/photo/0YRS4Jhy8u2wXxHvVU8JaA?feat=directlink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pokaże w salonie ten screen to zakumają co i jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej znajdz kogos z vagiem z Twojej okolicy albo kup kabelek dla siebie bo w salonie to Cie skasuja jak za zboze a okaze sie ze nie masz tej opcji w swoim liczniku. Poza tym oni uzywaja vas'a wiec vaga nie beda znali. Albo podjedz gdziekolwiek gdzie robia diagnostyke i oni sprawdza taniej jesli sie nie chcesz bawic samemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jeśli taka opcja jest to moje mają, bo Passat jest po "pełnym liftingu" czyli nowa kiera zegary i klima, więcej nie kombinowali. Nie można pewnie w passkach które na przełomie 2009/2010 miały nowe zegary + kierownice, bez klimy. Jak zrobię to poza salonem, to jak im kiedyś oddam auto, zobaczą, że pokombinowane jest i że majstrowałem coś przy tym, to zrobią pewnie wszystko by udowodnić mi, że jakaś usterka wynika z moich ingerencji. Ile za takie coś mogą chcieć? Jak cena będzie z kosmosu, to oczywiście przeżyję bez tego, ale jak się da to czemu nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W najgorszym wypadku skasuja Cie jak za roboczogodzine, jesli oczywiscie beda wiedzieli jak to zrobic. Jak pokazesz im screena z vaga to duzo im to nie da. Jesli oddasz to komus kto sie zna na rzeczy to nie pozostawi sladu po zmianie ustawien i nic nie beda Ci w stanie udowodnic

 

Myślę, że jeśli taka opcja jest to moje mają, bo Passat jest po "pełnym liftingu" czyli nowa kiera zegary i klima, więcej nie kombinowali. Nie można pewnie w passkach które na przełomie 2009/2010 miały nowe zegary + kierownice, bez klimy.
Nie do konca musi tak byc, przejzyj ten watek. Wszystko zalezy od samych zegarow wiec niekoniecznie musisz taka opcje miec w swoim aucie aczkolwiek trzeba to sprawdzic bo rowniedobrze moze byc.

http://forums.vwvortex.com/showthread.php?4802735-MkVI-Instrument-cluster-which-one-do-you-have

Edytowane przez jamal_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

większość funkcji z VCDS/VAG-COM jest tożsama z "prawdziwym" VAG, tak jakby co ;)

dlatego też ciągle używa się numerów sterowników i funkcji, czyli powiedzmy 17 (zegary), funkcja 10-adaptacja, 02 - kody usterek itd. Czyli niezależnie od języka możesz wytłumaczyć kolesiowi "wejdź w sterownik 17, funkcja 10, kanał x, wartość y"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli bedzie wystarczajaco kumaty i nie odesle CIe gdzies tam a ten nastepny dalej i tak w kolko jak w polskim urzedzie skarbowym az w koncu tracisz cierpliwosc i wychodzisz. Ja Ci powiem smieszna sytuacje, poszedlem ostatnio do ASO po ramke do licznika i Pan mnie poinformowal ze musze mu przyniesc konkretny numer wtedy zamowi bo ramek jest 1500, 100-900 i koniec. To ja sie pytam gdzie ja przyszedlem ?? Do miesnego czy do Aso ?? a on rece rozlozyl i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bawiłem się tym ich tzw. "cudem diagnostycznym"... jest jeszcze mniej możliwości niż w VCDS'ie (poza oczywiście opcjami tylko online). każda czynność wykonywana jest z instukcjami tak jak dla amerykanów (wż młotek -> złap go za trzonek -> nie pier.... się w łeb tyko w gwoździa, itd..) i typowy operator lub szumnie zwany w serwisie "elektryk" nie ma pojęcia co się dzieje.

na 99% nie znajdą info że ktokolwiek zaglądał do auta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale informacją dla nich będzie właśnie włączony "ten bajer". Mając na warsztacie pełno zwykły b6, skapną się, że to nie jest standard jak w CC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomyślą,że to usterka i wymienią Ci zegary :D hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu to tylko ASO :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, ze w chwili obecnej nie musisz robic nic w ASO tylko w innym warsztacie, jesli robi on to zgodnei z technoliga producenta:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak coś się stanie kiedyś, to wmówią mi, że ten warsztat robiąc "staging" nie zrobił mi tego dobrze, zgodnie z ich technologią i pewnie to miało wpływ na coś tam :D

Edytowane przez theOne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności