Skocz do zawartości
przybora

Uruchomienie tempomatu

Rekomendowane odpowiedzi

Silnik AVF. I dokładnie mam takie same odczyty jak kolega Przybora, wyżej na screenach. Tempomat działa, tylko zastanawiają mnie te wskazania.
Siemka czy sam aktywowałeś tempomat ?? Czy fabryczny ?? Które wskazania Cię zastanawiają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Silnik AVF. I dokładnie mam takie same odczyty jak kolega Przybora, wyżej na screenach. Tempomat działa, tylko zastanawiają mnie te wskazania.

 

Witam u mnie jest tak, grupa 006 po włączeniu tempomatu na manetce on-off zmienia się wartość w 4 kolumnie z 0.0 na 1.0 i świeci się kontrolka. Grupa 022 tempomat w pozycji off;

1 kolumna 1.0

2 >>>>> 000000

3 >>>>> 0.0

4 >>>>> 144.0

Po włączeniu tempomatu na on.

1 kolumna 9.0

2 >>>>>> 000011

3 >>>>>> 0.0

4>>>>>>> 144.0

i w drugiej kolumnie zmieniają się wartości jak naciskam na hamulec, sprzęgło,

oraz + i - na manetce.

Pozdrawiam pepsiko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w dniu dzisiejszym rozebrałem ponownie kierownicę i wyciągnąłem manetkę. Po rozebraniu manetki okazało się że jedna ze ścieżek jest przerwana i to przy samym wejściu do gniazda. Taśma zlutowana i wszystko śmiga jak ta lala :) Przyczyną była pęknięta ścieżka taśmy tempomatu.

 

94251277.jpg

 

37699422.jpg

 

94283168.jpg

 

przepraszam za jakość zdjęć - foty robione telefonem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się cieszymy, że działa.

Siemka czy sam aktywowałeś tempomat ?? Czy fabryczny ??

Tempomat fabryczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To się cieszymy, że działa.
nie ukrywam że i ja się ciesze. Trochę przy tym tempomacie spędziłem czasu a tu okazało się, że jest pęknięta taśma. Mogę powiedzieć na przyszłość sobie i montującym tempomat, zanim zamontujecie używaną manetkę sprawdźcie czy jest ona na 100% sprawna czy taśma nie jest gdzieś pęknięta itp. Pozdrawiam@ll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, manetkę zawsze trzeba sprawdzić. Ja przed kupnem to miernikiem sprawdziłem, czy działają poszczególne przyciski.

Szerokości z nowym tempomatem :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem z aktywacją manetki. Passat 2001 r 1.9 avf, manetka używana, wiązka kupowana nieoryginalna z allegro. Przewody polutowane do przewodów wtyczek.

Sprawa wygląda tak, w Vag wszystkie przyciski działają (zmieniają się 0 na 1), wykrywa uruchomienie tempomatu, ecu czyta prędkość auta, czujniki sprzęgła i hamulca działają okej. Jednak po włączniu tempomatu i wciśnięciu set nie utrzymuje prędkości. Tempomat był kodowany pare razy (i odkodowywany) różnymi kablami i 2 różnymi programami. Widzę, że problemem może być sama manetka, jednak zanim zabiorę się za demontaż kierownicy ktoś miałby pomysł co może innego blokować tempomat u mnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności