Skocz do zawartości
spek

Jak przerobić antenę magnetyczną na antenę montażową

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam antenę magnetyczną President ML 145 chce ją przerobić tak aby przykręcić ją na stałe do dachu w miejsce po antenie od radia fm co będzie mi potrzebne żeby ją zamontować i czy obędzie się bez rozwiercania otworu ?

 

Panowie znalazłem coś takiego http://allegro.pl/item1085557857_glowka_antenowa_cb_typ_pl_farun_gwarancja_vat.html i myślę ze będzie ok tylko czy przejdzie mi to przez otwór po antenie jaka jest średnica tego otworu ?

Edytowane przez spek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ta antena będzie ciężko ze względu ja jej gabaryty poprostu jest za długa i trzeba by pod dachem mocować wzmocnienia,lepiej sie opłaci sprzedać albo zamienić na np.http://allegro.pl/item1071506480_antena_cb_president_maryland_najlepsza_na_rynku.html lepiej na tym wyjdziesz :D pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale w miejscu po oryginalnej antenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale w miejscu po oryginalnej antenie ?

 

No niestety, mam na uchwycie. Poczekaj, ktoś kto ma B5 Ci odpowie bo ja nie kojarzę jaka jest średnica montażowa.

 

i trzeba by pod dachem mocować wzmocnienia

 

Nie problem dać blachę 3 mm 20x20 cm ;)

 

Zastanawiam sie jak chcesz to zrobic, masz zamiar schować główkę czy zostawić ją na wierzchu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam sie jak chcesz to zrobic, masz zamiar schować główkę czy zostawić ją na wierzchu ?
Zastowie ją na wierzchu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z ta antena będzie ciężko ze względu ja jej gabaryty poprostu jest za długa i trzeba by pod dachem mocować wzmocnienia,lepiej sie opłaci sprzedać albo zamienić

Nie pisz głupot i nie wprowadzaj ludzi w błąd. Miałeś taki montaż ? Wątpię, bo nie pisałbyś bzdur.Miałem w miejscu po antenie FM, Colorado 1200 a to jest 2m długa antena, i bez żadnego wzmacniania dachu.Przez dwa lata nic się nie stało, chociaż bujało nią różnie.

Otwór po antenie FM jest dosyć duży i nie trzeba nic rozwiercać.Bez problemu wskakuje tam głowica montażowa typu PL od Santiago 1200.Podaną tutaj głowiczkę ja wymieniłem na taką http://allegro.pl/item1019401801_glowka_pl_z_kablem_oryginalna_sirio_poddebice.html

Wymieniłem gdyż ta podana gdzieś z czasem potrafiła się wyrobić i ocierać o podsufitkę wydobywając takie skrzypienie.Może z ML-ką nie będzie takiego problemu, ale radziłbym się zabezpieczyć na przyszłość żeby uniknąć ponownego demontażu podsufitki.Wzmacniać dachu nie musisz w tym miejscu.

Tak to kiedyś wyglądało u mnie.

antena1.JPG

antena2.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bogumił, Marcin, Wielkie dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do samego montażu to chyba już wiesz jak to zrobić... Uszczelnienie, podsufitka, poprowadzenie instalacji, jest to chyba na forum.

Jak będziesz robił zrób fotorelację, wrzuci się do warsztatu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok porobię fotki :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

z tego co sie orientowałem lepiej dac okragłą podkladke - cos w rodzaju tarczy do szlifierki kontowej - nie wiem jak w pasku ale w niektorych autach w przypadku dlugich i ciezkich anten po jakims czasie sie właśnie rogi z takiej kwadratowej podkladki na dachy odciskaja od spodu - a jak podklad okragly to nie ma problemu.

 

ew. dobrze pozaokraglac narozniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tego co sie orientowałem lepiej dac okragłą podkladke - cos w rodzaju tarczy do szlifierki kontowej - nie wiem jak w pasku ale w niektorych autach w przypadku dlugich i ciezkich anten po jakims czasie sie właśnie rogi z takiej kwadratowej podkladki na dachy odciskaja od spodu - a jak podklad okragly to nie ma problemu.

 

ew. dobrze pozaokraglac narozniki

 

Dobrze mówi ;) Okrągła by chyba była lepsza.Mam akurat Lemm'a przywalonego do dachu i kiedyś patrząc rano na dach auta zauważyłem że jakiś inteligent próbował antenę zdemontować :D bo myślał że to magnes...Ale niestety dach nie popuścił,zostały wyżłobienia w dachu z tej blachy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała sugestia.

Doskonałą podkładką wzmacniającą jest tarcza hamulcowa od roweru. Wymiar pasuje prawie idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam radyjko Uniden 520 do tego mam antene sirio ml 145 na magnesie, chciałbym założyć antene na stałe ale nie wiercąc dziur w karoserii, myślałem o montażu na reling i tu pytanie czy wystarczy dokupić sam przewód do bata anteny i uchwyt montażowy czy trzeba kupić całą nową antene montażową?

 

_scalone

Edytowane przez tony_w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy jak sam bat nakręcisz na coś takiego KLIK.

Uchwyt na reling - to już wg uznania...

(oczywiście - ponowne strojenie anteny)

Edytowane przez saxten

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale z tego co widziałęm wczoraj w magnesie jest cewka, która chyba przekształca sygnał a tu ona sie znajduje w tym kablu? kurcze na elektronice to ja sie nie znam:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nakręcasz całość. W magnesie nie ma żadnej cewki...

ml145zdj6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ML'ke na główce PL i śmigało to normalnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ML 145 Ma cewke zabudowana nei widać jej, a co to oznacza że można ją poprostu wkręcić do magnesu czy jakiegoś uchwytu montażowego i będzie huklać. Powodzonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie ML 145 Ma cewke zabudowana nei widać jej, a co to oznacza że można ją poprostu wkręcić do magnesu czy jakiegoś uchwytu montażowego i będzie huklać. Powodzonka

 

To taka antenka jaką pokazał Jacek powyżej.Poprostu nakręcasz ją na gwint znajdujący się w podstawie-magnesowej bądź stałej.Tylo akurat obydwa elementy takie musisz mieć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności