Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów,

przekopałem całe forum (mam nadzieje ze dobrze szukałem).

Do teraz mam u siebie w aucie Radio Gamma i Fabryczny CD player (jak zamontuje navi to beda na sprzedaz).

Dostalem w prezencie urodzinowym Navi MFD w wersji D, adapter plug and play oraz antene gps.

I teraz zaczynają się pytania ;))

Gdzie najlepiej umieścic antene GPS zeby nie bylo problemow z pozycjonowaniem samochodu ? Generalnie chodzi mi o to zeby bylo dobrze i nie trzeba bylo rozbierac polowy samochodu ;))

 

Jakby ktos mogl w skrocie opisac jaka kostka idzie do adaptera plug and play a pozniej co wpiac do navi (wiem ze te 26pinowa wtyczke), to byloby super.

 

Mam nadzieje ze nie zdublowalem postu, ale po prostu nie znalazlem konkretnej odpowiedzi na moje pytania.

 

pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłączam się pod temat z tym że do navi mfd2 w B6 sedan ...

znalazlem kiedys gdzies w watku ze ludzie wrzucaja za radio ... tyle ze ja nie mam tam miejsca ...

 

moze ktos jasniej wytlumaczyc?

 

oraz mam jeszcze prosbe - posiadam MFD2 ze srebrnymi przyciskami ... jaka antene GPS musze kupic? jaki wtyk musi miec - najlepiej prosze o linka.

Edytowane przez VALDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie :)

ja u siebie tez montowalem mfd i antene zostawilem na desce rozdzielczej zaraz pod szyba, od strony pasażera, przy slupku. zasieg zbiera bardzo dobrze i zadnych problemow z prowadzeniem nie zauwazylem.

co do wtyczek, nie bedziesz mial problemu, bo sa tak zrobione ze zlej nie wsadzisz ;)

zreszta jak wyjmiesz gamme i cd to sam zauważysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ... ale troszke lipa jezdzic na wierzchu z antena GPS ... lepiej gdzies ja upchac - schowac ... tylko nie ma gdzie ..

a co powiecie na schowek?

 

hm czym sie roznia ta antena: http://allegro.pl/item1087643090_antena_gps_fakra_mfd2_rns2_rns_e_command_travel.html od tej: http://allegro.pl/item1082988644_antena_gps_fakra_mfd2_rns_e_rns510_vw_audi_nowa.html

 

Czy w tym wypadku drozsza znaczy lepsza?

Edytowane przez VALDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Optymalnym miejscem na antenę do nawigacji jest miejsce pod deską rozdzielczą po stronie pasażera (przy airbagu). Aby ją tam umiejscowić najłatwiej jest ściągnąć plastikową boczną osłonę (analogiczną do pokrywy bezpieczników) i za pomocą sztywnego drutu przeciągnąć kabel od anteny do konsoli środkowej, resztę kabla zwinąć i umieścić przy antenie. Mam tak u siebie i wszystko działa bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, a co do jakosci anten ... jedna jest za 30zl druga za 50zl ..?

Jeszcze jedno czy napewno antena do MFD2 musi miec niebieskie zakonczenie? wtyczke? bo widzialem tez inne ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją antenę schowałem pod obiciem na przednim lewym słupku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bede probowal wrzucic ja za radio .. ciekawe co z tego wyjdzie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak będzie fakra dobra ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Optymalnym miejscem na antenę do nawigacji jest miejsce pod deską rozdzielczą po stronie pasażera (przy airbagu). Aby ją tam umiejscowić najłatwiej jest ściągnąć plastikową boczną osłonę (analogiczną do pokrywy bezpieczników) i za pomocą sztywnego drutu przeciągnąć kabel od anteny do konsoli środkowej, resztę kabla zwinąć i umieścić przy antenie. Mam tak u siebie i wszystko działa bardzo dobrze.

 

Kolega ma rację. Mam identycznie. Nic nie widać i tyle. Antenka schowana jest za AIR BAG-iem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla potomnych : i ja tak zamontowalem ;) zdjąłem plastik z boku konsoli po stornie pasazera, kabel puscilem za schowkiem a antene umocowalem na opaski do stelazu konsoli.

Antena widzi kilka satelit wiec jest okej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy, a czy da się gdzieś wcisnąć antenę za radiem? jest tam gdzieś miejsce na ukrycie anteny? może demontaż środkowego nawiewu by pomógł?  orientujecie się cosik?

ewentualnie jeżeli tam się nie da, to jeżeli mówimy o przeciąganiu kabla przez schowek pasażera -  trzeba demontować schowek czy pójdzie wszystko bez problemów bez demontażu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się,lecz słabo zbierała (przynajmniej ja tak miałem rns 510) W efekcie,poszła z prawej strony przy szybie.

Schowka wyciągać nie musisz.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, 

a ta kratka co jest widoczna na podszybiu po środku deski rozdzielczej???? chyba ją można zdemontować bo z tego co widziałem po allegro, to ma jakieś zatrzaski i chyba jedną śrubkę po środku. demontował to ktoś? da się pod nią schować antenę? 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze kojarzę to pod tą kratką nie ma przejścia w dół w kierunku radia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tutaj znajdziesz trochę informacji;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@asterix_007 Polecam ci montaż anteny w miejscu fabrycznie do tego przeznaczonym, czyli dach i "płetwa rekina". Fakt, że roboty jest przy tym więcej, ale warunki pracy takiej anteny będą dużo lepsze co będzie można docenić w trudnym terenie - wysokie budynki, drzewa itp. "Płetwę" z anteną GPS można poznać po niebieskiej wtyczce typu "Fakra" (beżowa to GSM).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności