Skocz do zawartości
mlodykulka

błąd kierunkowskazu przedniego

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdź bezpieczniki, może w nich tkwi jakiś problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego a które bezpieczniki odpowiadają za kierunki? Jeżeli chodzi o te duze 40A na komorze silnika, to zamieniałem je ze sobą i dalej jest to samo .

Edytowane przez mateusztbg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Migacz przedni nie ma bezpiecznika prad podawany jest przez bornetz . Lewy idzie z wtyczki T11a/11 a po drodze ma jeszcze wtyczke na przednim zderzaku po lewej wtyczka T14c/12. Sprawdz czy masz prad na poszczegolnych kostkach. I dodatkowo sprawdz czy twoja manetka naprewno daje pozycje na sygnal w lewo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Odgrzeje trochę kotleta :) wczoraj musiałem zdemontować intercooler i po poskładaniu wszystkiego i podpięciu kostek nie działają mi kierunkowskazy że zderzaka oraz czujnik temp zewnętrznej. Zderzak oczywiście był ściągany. Kostki podłączone z lewej strony pod zderzakiem. Czy możliwe że jak płyn chłodniczy dostał się do tych kostek to mam takie problemy? Dziś będę szukał przyczyny ale najpierw szukam wskazówek :)

Edytowane przez kamil162

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, być może ktoś już spotkał się z takim problemem. Kierunkowskaz z przodu w zderzaku od strony pasażera nie działa a zamiast niego miga światło mijania. Kierunkowskaz w lusterku i z tyłu działa prawidłowo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Proszę o pomoc... Mam dokładnie taki sam problem. Wszystkie kierunki działają poza prawym kierunkiem w zderzaku. Nie miałem dzwona, nie ściągałem zderzaka a jedyne co to wymianialem czujnik parkowania. Błąd na komputerze pokazywał uszkodzony skrajny czujnik, a po wymianie na oryginał nic nie dało czujniki nie działają i dodatkowo przestał działać kierunek... Mechanik sprawdzał wiązki i kostki i mówi że wszystko jest ok... Bardzo proszę o pomoc... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

w dniu dzisiejszym przestał działać mi prawy przedni kierunkowskaz. Wcześniej pojawiały się już z nim problemy - czasami przy jednym użyciu kierunków pojawiał się błąd by przy kolejnym użyciu wszystko wracało do normy.

Sprawdziłem żarówkę i jest ok. Zamieniłem stronami oprawę żarówki i nic się nie zmieniło. Napięcie jakie jest na kostce to 0,3V. Przy włączonych światłach awaryjnych napięcie skacze od 0,4V do 0,55V i tak samo jest po drugiej stronie, gdy nie ma żarówki. Gdzie mógłbym szukać rozwiązania problemu z prawym kierunkiem?

Poniżej wklejam info dotyczące błędu:

    Pojazd: Volkswagen Passat
    Rok: 2008
    Typ nadwozia: Variant
    Przebieg: 274300 KM

---------------------------------------------------------------
09 Centralny układ elektroniczny

    Opis sytemu: Bordnetz-SG     H54
    Numer oprogramowania: 3C0937049AJ
    Wersja oprogramowania: 2202
    Numer jednostki sterującej: 3C0937049AJ
    Wersja jednostki sterującej: 063
    Numer seryjny: 01000007979989
    Długie kodowanie: E38A8F2700041A00470500000C000000000B5D435C000100000000000000

    Podsystemy:
        Opis sytemu: Wischer 220108 003
        Numer oprogramowania: 3C1955419A
        Wersja oprogramowania: 0205
        Kodowanie: 0046997

        Opis sytemu: RLS     060510 054
        Numer oprogramowania: 1K0955559AH
        Wersja oprogramowania: 0403
        Kodowanie: 0209069

    Kody błędów:
        01497 - Żarówka przedniego prawego kierunkowskazu Elektryczna usterka w obwodzie prądowym
            Statycznie
                Priority:  2
                Frequency counter:  1
                Driving cycle: 211
                Mileage: 274303 km
                Date: 2022-05-16 18:28:00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś usunolem ten sam problem. Mianowicie wartość multimetry w kierunkowskazie wskazywała 0.44 stałe. przepryskalem wtyczkę kontaktem i działa pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności