Skocz do zawartości
mlodykulka

błąd kierunkowskazu przedniego

Rekomendowane odpowiedzi

witam. wczoraj zaswiecil mi sie blad przedniego prawego kierunkowskazu, wymienilem zarowke i blad nie zgasnal... kierunkowskaz nadal nie swieci? czy blad musze skasowac czy co? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był ściągany zderzak z przodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie! prawdopodobnie nigdy nie byl zdejmowany.. caly czas kierunek chodzil bez problemu.. niedawno to się zaczelo dziac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ZAtronik

Witam, podepnę się pod wątek. U mnie dokładnie tak samo jak u przedmówcy pewnego dnia podczas zapalania auta pojawił się błąd na FISie że prawy kierunek nie działa.

Kupiłem żarówkę i zabrałem się za wymianę. Żarówka okazała się ok, mimo to wymieniłem. Błąd nadal istnial, kierunek nadal nie działał.

Dzięki forum sciągnąłem schemat i ustaliłem pierwszą wtyczkę idąc od kierunkowskazu. Znajduję sie ona z lewej strony auta, pod filtrem. Jakoś udało mi się ją rozpiąć i okazało się że zaśniedziałe są lekko styki. Zanim rozpiąłem wtyczkę lekko poruszałem kablami - przestał działać wtedy lewy kierukowskaz. Ponownie poruszałem wiązką zaczął działać lewy, prawy nadal nie działał.

Po rozpięciu wtyczki, przeczyszczeniu styków (użyłem jeszcze preparatu kontakt) złożyłem wszystko do kupy. Teraz jest jeszcze gorzej. Nie działa ani lewy przedni, ani prawy przedni kierunkowskaz. Na FISie zgłasza błędy obydwu kierunkowskazów.

Pytanie zatem co dalej sprawdzić, jak wogóle działa kierunkowskaz w b6. Czy możliwe że coś sie rozprogramowało, czy odpięcie akumulatora coś pomoże. Zrobiłem pomiary voltomierzem na pinach we wspomnianej wtycze, na pianach 12 i 14 na których są przednie kierunkowskazy - nie pojawia się żadne napięcie. Bezpieczniki ogólnie sprawdziłem, aczkolwiek w schemacie nie dopatrzyłęm się bezpieczników tylko dla kierunkowskazów. Ze schematu wynika że są one podpięte do CAN'a. Pomóżcie fachowcy proszę bo kierunki w lusterkach zdecydowanie nie wystarczają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może pomoże Ci taka informacja, że jak spali się żarówka to po mino jej wymiany obwód (każdej pojedynczej żarówki) i tak jest wyłączony, trzeba wyłączyć auto i ponownie włączyć, wiec jeśli jest problem z chwilowym brakiem styku to po chwili cały obwód jest odpięty. Oznacza to że po każdym ruszeniu przewodu trzeba włączyć i wyłączyć auto. Nie wiem jak sprawa wygląda z kierunkami -bo tutaj można włączyć awaryjne które zawsze powinny działać. Ja miałem taki problem z postojowym światłem, zmieniałem żarówke na nową a ona dalej nie świeciła, jak włączyłem i wyłaczełem auto wszystko zaczęło działać i błąd przestal sie pojawiać, a żarówka zaczęła świecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marecki_21

Hej, przepraszam że odkopałem ten wątek, ale mój znajomy ma pewien problem z prawym kierunkowskazem. Po drobnej stłuczce przestał działać. Sprawdziliśmy już wszystkie bezpieczniki, żarówki - są ok. Dołącze log z ostatniego skanu:

 

-------------------------------------------------------------------------------

Address 09: Cent. Elect. Labels: 3C0-937-049-23-H.lbl

Part No SW: 3C0 937 049 E HW: 3C0 937 049 E

Component: Bordnetz-SG H37 1002

Revision: 00H37000 Serial number: 00000001891808

Coding: 01880F0700041A00000A00000F00000000095D435C

Shop #: WSC 05311 000 00000

 

Part No: 3C2 955 119

Component: Wischer VW461 012 0503

Coding: 00065493

Shop #: WSC 05311

 

1 Fault Found:

01497 - Bulb for Blinkers; Front Right (M7)

012 - Electrical Fault in Circuit

Freeze Frame:

Fault Status: 01111100

Fault Priority: 2

Fault Frequency: 1

Reset counter: 91

Mileage: 251103 km

Time Indication: 0

Date: 2011.04.02

Time: 16:20

 

Freeze Frame:

ON

Voltage: 14.30 V

ON

ON

OFF

OFF

ON

 

 

-------------------------------------------------------------------------------

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdziliśmy już wszystkie bezpieczniki, żarówki - są ok.

A sprawdziliście wtyczki :?: Zarówno przy samym kierunkowskazie oraz z lewej strony za zderzakiem (wsponiane w postach wyżej) :?: Sprawdźcie też kabel-może przy tej lekkiej stłuczce został on najzwyklej w świeic uszkodzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lpz666

witam mam podobny problem z kierunkami w Passacie b6 u kolegi miał lekkiego dzwona i ściągany był zderzak ale nie dlatego ze był uszkodzony tylko dlatego by dostać się do lampy przedniej po podłączeniu wszystkiego nie działają kierunki żarówki są nowe . czy komputer zapisuje błąd oświetlenia i trzeba go skasować i dlatego możne nie działać? na zegarach świeci się kontrolka inf ze nie działa oświetlenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat. Passat B6 2010r.

Prawy kierunek nie działa. Był moment że raz działał a raz nie.

Żarówka wymieniona kostka oprawki też bo ktoś wcześniej rzeźbił. Na stykach oprawki żarówki nawet przy wyłączonym zapłonie

występuje napięcie szczątkowe 0,4V. Kostka pod filtrem powietrza czysta. Przejście pomiędzy stykami przewodów (brązowy

, czarno-zielony) oprawki żarówki a kostką pod filtrem powietrza sprawdzona. Po włączeniu kierunku na mierniku pokazuje się napięcie tak jakby był włączany trzykrotne mrugnięcie po czym napięcie spada do 0,4V. Ale jak jest podłączona żarówka to nie mruga ona trzykrotnie tak jakby wskazywało to pojawiające się w instalacji chwilowe napięcie.

Zgłupiałem. W czym może tkwić problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebuje temat

po lekkim dzwonie przestał działać prawy kierunkowskaz wtyczki sprawdzone pytnie którędy idzie wiazka od prawego kierunkowskazu

Edytowane przez slesh
uzupełnienie informacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś już opanował coś z tymi kierunkami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny problem tyle że z lewym kierunkiem, nie miałem żadnego dzwona. Rano działał a w południe już nie. Żarówki nowe napięcia 0

Pomocy za tydzień mam przegląd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek podpięcie pod kompa, i luknij jakie błędy załapał, skasowanie danego błędu może tylko chwilowo uleczyć dolegliwość, dlatego polecam również sprawdzenie samego kierunku jak i wiązki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc tak, poradziłem sobie z kierunkowskazem pod lewą podłużnicą jest taka duża kostka w której są piny od kierunkowskazów i świateł przeciwmgielnych, była cała zasyfiona. wyczyściłem i po kłopocie.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jak dobrac sie do zarówki dolnego kierunkowskaza ?Passat b6 1.9 2005 rok volkswagen-passat-b6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiedzcie mi jak dobrac sie do zarówki dolnego kierunkowskaza ?Passat b6 1.9 2005 rok [ATTACH=CONFIG]147787[/ATTACH]

 

ściągasz kratkę od p/mgielnego (przykręcona na jedną śrubkę) i od dołu masz pod kierunkowskazem kolejną śrubkę, którą wykręcasz i wyciągasz kierunkowskaz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Chciałbym odświeżyć temat.

Przestał działać kierunek po lewej (kierowcy) z przodu ten w zderzaku

Słychać przekaźnik jak klika szybciej ale z tego co widzę kierunki migają w normalnym tempie oprócz tego z przodu.

Awaryjne jak włączę to dalej  nie mryga kierunek z przodu. 

Ktoś miał coś podobnego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od sprawdzenia żarówki, potem zerknij na przewody i kostkę 

Edytowane przez johny x
Stylis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żarówka dobra nawet kupiona druga ale oczywiście też nie świeci. Kable wyciągałem na zewnątrz wszystko wygląda ok żadnych zaśniedzeń raczej wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z moim Passatem B6 mianowicie nie działa mi lewy kierunkowskaz mimo wymiany żarówki na nowa. Na desce rozdzielczej jest błąd, sprawdzałem łączenie z żarówka nic nie pomogło. Pomocy do 28 mam przegląd . Pozdrawiam i czekam na jakieś porady 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności