Skocz do zawartości
pa.sko

telefony w zestawie premium (5N0 035 730 A) - jeden działa, 2 inne nie.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam taki oto problem:

posiadam moduł jak w temacie z RNS510. Posiadam też 3 telefony: Nokia Navigator, Samung I900 Omnia oraz BlackBerry 8520.

Nokia ładnie się paruje, trzyma połączenie i jest jak najbardziej OK.

Samsung, jak to z Windowsem wiadomo, czyli nic nie wiadomo :) - nie można sparować - telefon nie kompatybilny. Tu się nie łamię, troche namieszane mam w telefonie.

Ale BlackBerry: łączy się, paruje, przejmuje SIM, łapie zasięg i działa ok 30 sek. Po tym telefon w samochodzie, tj. moduł się restartuje. Komunikat "Initializing telephone", łączy, 30 sek i tak w kółko.

 

Zmieniałem karty na wszelkie sposoby - mam dwie - służbowa w Orange w Nokii i prywatna też w Orange w BlackBerry.

 

Już mam dość tego 5N0035730. Może ktoś podpowie jakieś rozwiązanie, co może być na rzeczy?

 

Jakby moduł był uszkodzony to by się z Nokią nie łączył poprawnie. Próbowałem wszelkich ustawień w BB ale nic nie dało.

 

Jak nic nie pomoże, to może zmieniłbym te cholerne 5N0 na nowy bluetooth od Skody (bez rSAP), który gada z RNS510... Jaki ma numer? Czego szukać?

 

Od piątku 18-go jestem poza zasięgiem języja polskiego :)

Jeśli ktoś ma jakieś rozwiązanie problemu to proszę o szybką podpowiedź (może być gg).

Edytowane przez pa.sko
edycja tytułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj kogos kto ma VAS-a i przeflashuje Ci ten moduł o ile sa nowsze wersje SW.

Edytowane przez Major

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najnowsza wersja jest z litera B na końcu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że są "B", jednak miałem tani dostęp do A i kupiłem.

 

a da się wgrać soft z B do ver A?

macie jakieś linki, opisy, cokolwiek?

 

Może jest ktoś z Lublina z takim samym modułem A lub B żeby przetestować czy wogóle telefony moje będą współpracować, czy moduł uszkodzony czy telefony niekompatybilne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie da sie zfleszowac. Ale osobiscie nie sadze zeby to wiele pomogło. Skoro z Nokia chodzi to znaczy ze moduł jest ok. Jeden kolega z forum zakładał pierwsza wersje bez zadnej litery i tez dzialalo bez problemu. Ja mam B, jakbys kiedys był w Kielcach to mozemy sprawdzic...

popatrz jeszcze w BlackBerry z czasem widoczności Bluetooth bo to moze byc przyczyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
popatrz jeszcze w BlackBerry z czasem widoczności Bluetooth bo to moze byc przyczyna

Ustawione na wlaczone cały czas.

Jeszcze w piątek zobacze w innym 5N0...A, zobacze jak tam będzie działał.

 

Ale i tak rozglądam się nad BT od skody. Ma ktoś jakieś namiary na jakiś sklep? Na allegro sprzedają całe zestawy, a ja potrzebuje moduł i antene BT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę zakładać nowego tematu więc tu zapytam. Jak podłączę telefon Nokia 6303 classic do tego zestawu głośnomówiącego to smsy wskakują do zestawu. Jak chcę je odczytać to wyskakuje komunikat, że nie można odczytać. Jak kopiuję do telefonu to jest komunikat, że wiadomość została skopiowana, ale w rzeczywistości się nie kopiuje. Wie ktoś, co z tym zrobić, żeby zestaw głosnomówiący nie zżerał smsów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kopiuje kolego tylko ze na karte sim a nie do pamieci telefonu. Wejdz w telefonie w wiadomości, wiadomości sim i tam znajdziesz przekopiowane wiadomości z ''premiuma'' vw. A jak jest komunikat ze nie mozna odczytac to znaczy ze sms zawiera polskie znaki z ktorymi zestaw sobie nie radzi,po przekopiowaniu przeczytasz w telefonie. Smsy ze znakami uproszczonymi czyta bez problemu

Edytowane przez kriss555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie kopiuje. W żadnym folderze wiadomości ich nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo w folderze ich nie bedzie,nie ma osobnego folderu wiadomości sim. Wchodzisz w menu, wiadomosci,lewy przycisk opcje i tam pownienes miec opcje wiadomości karty sim i tam beda te skopiowane z zestawu samochodowego. tak przynajmniej jest u mnie i na kilku nokiach sprawdzone i dziala na pewno. Chyba ze masz zabita pamiec karty sim to wtedy moze nie kopiowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale oryginalny zestaw Blutooth VW nie działa ze wszystkimi telefonami i preferuje Nokię. Dobrym zamiennikiem jest system firmy Kufatec, dobra cena i pełna integracja z systemami VW oraz współpraca z większością telefonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kriss555, dzięki! To działa :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, rozwiązałem problem, króry poruszyłem w pierwszym poście.

 

Moduł 5N0035730A (nie wiem jak inne wersje) nie radzi sobie z kontaktami ze zdjęciami. Po prostu przy kopiowaniu takiego kontaktu moduł się restartuje. Usunięcie zdjęć z kontaktów rozwiązało problem.

 

BlackBerry działa z 5N0 bez problemów. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie przy 5NO....B kopiuje kontakty ze zdjeciami tez. Ale to nokia a jak wiemy te zestawy były tak naprawde robione pod ta marke telefonów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem moduł bluetooth 3c8 035 730.

Podłączyłem sie do modemu za pośrednictwem Nokii N95. Zassało kontakty i generalnie pełna satysfakcja... Niestety używam nie N95 a HTC HD2...

Gdy uzyskałem podłączenie podłączyłem HTC HD2. Zaprogramowałem ulubione numery i dzwoniłem za pośrednictwem 3c8 035 730.

Po zakończeniu połączenia i wyciagnięciu kluczyka oraz restarcie telefonu (zawiesił się) połączenie przestało działać. Modem próbuje znaleźć N95 a gdy sie to nie udaje nie może połączyć z HTC HD2 wyświetla czasem komunikat "Brak połączenie bluetooth". Nie wiem o co chodzi...

Jak to możliwe że nawiązuje połączenie i wszystkie funkcjonalności działają a potem d...pa blada.

Jeśli ktoś ma jakieś pomysły będę wdzięczny za podpowiedź.

Na zakończenie dodam że zaktualizowałem soft w telefonie i godziny spędziłem na próbach i kombinacjach z różnymi ustawieniami w telefonie.

Edytowane przez Replay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo. Należy usunąć sparowane połączenie w htc i sparowac ponownie. Jeśli nie pomoże (może pojawić się komunikat, że telefon jest niekompatybilny) trzeba za pomocą innego połączenia, np. nokii usunąć z modułu urządzenie htc - tam nazwane "user" i poczekać z godzinę-dwie - tak, żeby się zresetował. Można odpiąć kable. Następnie można łączyć ponownie htc.

Ja mam Omnie, ale problem jest ze wszystkimi telefonami z Windows Mobile.

 

Dodam jeszcze, że zauważyłem, że jak mam skonfigurowane na omnii połączenie activesync po bluetooth, nie mogę sparować z modułem w samochodzie. Wtedy mam komunikat, że urządzenie jest niekompatybilne. Po usunięciu połączenia activesync wszystko jest OK.

 

Mam moduł 5N0035730A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do wątku i trochę odgrzeję kotleta. Ktoś jeszcze używa HD2 z zestawem 5N0 035 730? Wczoraj sobie taki założyłem w wersji D i generalnie jest ok. Sparował się z telefonem, podłącza się sam, automatycznie, pobiera książkę itd. Tylko telefon dostaje jakichś dziwnych fiksacji po odłączeniu, po zerwaniu połączeniu BT, jak musi odzyskać swoją tożsamość. Albo się wiesza, albo jakichś dziwnych rzeczy ode mnie chce. Najlepiej jest mu wtedy bachnąć reset. No ale bez sensu resetować telefon przy każdym wysiadaniu z auta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi udało się osiągnąć sukces dopiero za trzecim razem.

3c8 035 730, 5NO 035 730 C nie działaja poprawnie z HTC HD2

Sukces odniosłem dopiero po założeniu 3C8 035 730 A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie jest do końca tak, bo HD2 działa bezproblemowo z 5N0, tylko w wersji D (miałem w garści wersję C, ale nie podpinałem) i wtedy masz pełną funkcjonalność, z SMSami, książką itd. Tzn działa, póki jest połączenie. Natomiast problematyczny jest sam telefon, który po rozłączeniu dostaje mega fiksacji. Poza tym, z tego co się orientuję, 3C8 w ogóle nie zagada z białymi zegarami i jest przystosowany do zestawu ze sprzętową klawiaturką wyskakującą z deski (chociaż mogę się mylić). W ogóle podobno z białymi zegarami działa tylko 5N0 C i D. Wyprowadźcie mnie z błędu, jeżeli się mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności