Skocz do zawartości
Vipergti

ET felgi..da się rozwiązać ten problem??

Rekomendowane odpowiedzi

Tak więc, wyrwałem kiedyś od kumpla dość fajne felgi do mojego B3..Tylko kumplowi jedną buchnęli z samochodu i miał tylko 3 sztuki..No i zacząłem od razu wertować allegro w poszukiwaniu takiej właśnie felgi.. No i wreszcie znalazłem..Niestety nie taką samą, lecz baaardzo podobną.. taki sam rant(nie dokońca,ale prawie nie widać), tyle samo ramion i tak samo wyprofilowane to samo oznaczenie wymiarów na feldze.. jednak gdy przyszła felga do mnie, zobaczyłem, że ET nowej felgi wynosi 37, a pozostałych 3 felg wynosi 28..:dupablada Mam teraz pytanie, czy da radę dorobić może jakiś pierścień dystansowy żeby to et zmienić na 28, albo pozostałe przerobić na ET 37?? Kurczę tyle czasu szukałem tej felgi, a teraz i tak nie mogę jej założyć..Proszę, pomóżcie mi..:wsciekly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro na 3 sztukach felgi masz ET 28 a na jednej ET 37 to wychodzi na to ze ta jedna bardziej sie chowa w nadkolu. nic prostrzego jak dobrac do tej jednej dystans i bedzie gitara :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dystans 10 i na tył ją daj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff, to uspokoiliście mnie i to bardzo..:) ma ktoś namiary na takie dystanse??, bo pewnie nie dostanę jednego..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uff, to uspokoiliście mnie i to bardzo..:) ma ktoś namiary na takie dystanse??, bo pewnie nie dostanę jednego..
a ja uwazam to co ci koledzy proponuja za bardzo niebezpieczne takie kombinowanie przy zawieszeniu (jak by nie bylo kolo jest elementem zawieszenia ) moze zle sie skonczyc ale prosze o wypowiedz kogos bardziej doswiadczonego w tym temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ma ktoś namiary na takie dystanse??

 

http://www.allegro.pl

 

Jest kilka firm które wykonują dystanse na zamówienie, więc możesz sobie zażyczyć 1 sztukę 9mm.

Edytowane przez Vpuchaty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jakiej grubości ten dystans potrzebuję??:) bo pojawiły się wypowiedzi 10mm i 11mm.. Nie chcę kupić złego przypadkiem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli jakiej grubości ten dystans potrzebuję?? bo pojawiły się wypowiedzi 10mm i 11mm.. Nie chcę kupić złego przypadkiem..

 

żeby ET wszystkich kół było takie same musisz założyć do tej jednej felgi dystams 9mm (wcześniej coś mi sie źle policzyło..) i dla wszystkich kół będziesz miał ET28.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wojta jezeli zostanie zalozony dystans przelotowy to nie ma zadnego ryzyka bezpieczenstwa. Oczywiscie z odpowiednio dlugimi srubami ;)

Edytowane przez shu B3FAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy tokarz dotoczy ci taki dystans. Pamiętaj o dłuższych śrubach. I żeby miały podtoczenie na piastę z jednej strony i kołnierz na otwór w feldze z drugiej strony. Dystanse bez tego to pomyłka.

Edytowane przez pszemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję koledzy za pomoc.Właśnie miałem zamiar podjechać do tokarza..:) I się zapytać czy by takie cuś dorobił.. Tylko wpadłem na pomysła żeby mi może dotoczył 2 takie pierścienie żeby od razu poszerzyć rozstaw z tyłu, tylko wtedy jeden pierścień by mi dotoczył właśnie 9mm grubszy..:) jeżeli teraz mam ET tych felg 28, to jakie by można dać, żeby ok było i nic nie wystawało?? I czy wogóle jest sens?? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I czy wogóle jest sens??

Moim zdaniem sensu nie ma, ale jak chcesz to możesz poszerzyć. Szybciej ci łożyska polecą z tyłu. A ile to musisz sobie po prostu zmierzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, więc odpuszczam..:) Postaram się w tym tyg załatwić pierścień..Dzięki za odpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanie bo zamierzam kupic felgi 7' R15 i chcialem sie dowiedziec jakie ET bedzie dobre zeby wlozyc opone 195 lub 205 i czy profil 55 nie bedzie za wysoki?? Czy bedzie mi ocieralo o nadkole??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na klapce paliwa w moim B4 pisza o 205/50 R15. zamienne bedzie 195/50 lub 195/55.

 

ET bodaj 35 lub cos kolo tego, lecz glowy nie daje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ET bodaj 35 lub cos kolo tego, lecz glowy nie daje

Takie jest w ori alu feldze do B4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam takie pytanie bo zamierzam kupic felgi 7' R15 i chcialem sie dowiedziec jakie ET bedzie dobre zeby wlozyc opone 195 lub 205 i czy profil 55 nie bedzie za wysoki?? Czy bedzie mi ocieralo o nadkole??

ja mam u siebie taka felge z ET 37 i opona 195/50 R15 i jest wszystko ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja śmigam na felgach z ET 25 ,felga 7J i oponki 195/55 R15....nic nie obciera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Zamierzam kupić felgi alu do mojego paska. Obecnie mam stalowe 4x100 14" ET38, widziałem kilka na allegro ale mają ET45, stąd pytanie czy będzie ok? O ile dobrze rozumiem to im większa liczba tym się bardziej chowają do środka auta?

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności