Skocz do zawartości
poldeczek1

Moduł bluetooth 3C8.035.730 A 3C0 .035.730

Rekomendowane odpowiedzi

spokojnie browarek będzie jak tylko okazja się przytrafi...:)

niestety mam kolejne pytania:

- czy po podłączeniu potrzeba będzie ingerencja VAG-iem?

- jak to draństwo skonfigurować?

 

BTW...niestety ale TME nie oferuje odbioru osobistego zakupów poniżej 70zł, więc d.u.p.a. nic nie zaoszczędziłem, na przesyłce;)

powinno zadziałac po przepieciu bez przekodowania,beda pewnie jakies błedy po podpieciu vcdsa,ale powinno działać.

jedynie jezeli masz obsługe głosowa w navi a zestaw bedzie mial zakodowany inny jezyk niz navi to nie bedzie ta funkcja dzialac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
spokojnie browarek będzie jak tylko okazja się przytrafi...

niestety mam kolejne pytania:

- czy po podłączeniu potrzeba będzie ingerencja VAG-iem?

- jak to draństwo skonfigurować?

 

BTW...niestety ale TME nie oferuje odbioru osobistego zakupów poniżej 70zł, więc d.u.p.a. nic nie zaoszczędziłem, na przesyłce

 

Aby uniknąć błędów trzeba podpinać na wyłączonym zasilaniu. U mnie wyskoczył błąd anteny bo nie miałem jej dopiętej. Antenę dorobiłem dopiero jak mi przyszły wtyczki.

Nie wiem jaki suma-sumarum kupiłeś moduł ale ja swój 5N0 035 730B podpiąłem i od razu wyskoczyło co trzeba i na navi i na fis'ie. Sam rozpoznał i ustawił wszystko do pracy. W nawi i na fis'ie pojawiła się dodatkowa kategoria czy telefon.

Co do TME to doczytaj dokładnie w kwestii przesyłek na adres Łódzki czyli z kodem pocztowym:

Uwaga!

Opłata dla klientów z Łodzi i okolic (kody pocztowe od 90-xxx do 95-xxx) wynosi 6,00 PLN netto (zamiast 12,90 PLN netto) pozostałe warunki są takie same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jaki zestaw zamontować do Passata, który ma kierownice multifunkcyjną, mały komputer (brak fisa) oraz dołożoną navi RNS 510?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie, jaki zestaw zamontować do passata, który ma kierownice multifunkcyjną, mały komputer (brak fisa) oraz dołożoną navi rns 510?

5n0 035 730 b dla telefonów z rSAP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A coś z rSAP? Czy moduł o takich numerach 1Z0 035 729 C też będzie działał z Passatem, o którym pisałem wcześniej?

Edytowane przez Aoox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czy ktoś mógłby podpowiedzieć kodowanie do 5N0035730A ?

W serwisie nie wiedzą albo nie chcą wiedziec bo ich namawiałem żeby instalację dołożyli "w pakiecie" ;-)

Teraz będę musiał sobie poradzić sam a nie chcę po omacku...

 

Mam B6 z 2010 r czyli RCD 510, białe zegary, i biały FIS i kierownicę multifunkcyjną.

Edytowane przez konradpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy, czy ktoś mógłby podpowiedzieć kodowanie do 5N0035730A ?

W serwisie nie wiedzą albo nie chcą wiedziec bo ich namawiałem żeby instalację dołożyli "w pakiecie" ;-)

Teraz będę musiał sobie poradzić sam a nie chcę po omacku...

 

Mam B6 z 2010 r czyli RCD 510, białe zegary, i biały FIS i kierownicę multifunkcyjną.

Widzę że muszę sobie sam odpowiedzieć :-) - może to komuś pomoże...

Kodowanie dla tego modułu to 0020145 (trzecia dwójka to język angielski). Zgłasza tylko alarm braku uchwytu na telefon. I słusznie bo go nie mam.

Warte opowiedzenia jest parowanie z telefonem. Mam Omnię II z Windows Mobile 6.1

Po włączeniu Bluetootha na komórce wraz z opcją rSAP nic sie nie dzieje - samochodu nie widać. Trzeba użyć FISa, gdzie na zakładce telefonicznej wybieramy poszukiwanie urządzeń.

Znajduje komórkę i podaje hasełko 16 cyfr. Na komórce pojawia się pytanie o hasło. Trzeba je przeklepać w ciągu 20 sekund. Udało się zdążyć za czwartym razem :-)

Teraz samochód pyta o PIN SIMa w komórce. Wybieramy cyferkę strzałkami kierownicy, OK na kierownicy i tak cztery razy. Na końcu koniecznie wybieramy Save bo będzie pytał za każdym razem. Działa.

Kontakty ściąga tylko z SIMa komórki. Po ich poprawieniu w RCD 510 trzeba z setupu wybrać update książki telefonicznej. Na radiu ksiązki edytowac się nie da - nie zapisuje zmian.

Edytowane przez konradpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłem sobie taki moduł 5N0035730D w Passacie CC i po podłączeniu iPhona 4 nie wyświetla mi na fisie stanu baterii. Mam zasięg sieci, nazwę sieci, nazwę telefonu ikonkę bluetooth i dwa kwadraciki. Czy wiecie co może być przyczyną nie wyświetlania poziomu baterii w tym zestawie? Czy działają Wam smsy z iPhona 4?

zdj?cie.jpg

Edytowane przez 502423131

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko mam passata z 2006r kiera multi+ duży MFA i dołozone RNS 510 orginalnie jest zalorzony uchwyt na telefon i moduł pod siedzeniem pasażera o num 3C0035729F ale nic nie działa jaki załorzyc moduł Bluetootha zeby zaczło wszystko działac tak jak powinno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam pytanko mam passata z 2006r kiera multi+ duży MFA i dołozone RNS 510 orginalnie jest zalorzony uchwyt na telefon i moduł pod siedzeniem pasażera o num 3C0035729F ale nic nie działa jaki załorzyc moduł Bluetootha zeby zaczło wszystko działac tak jak powinno.

 

Witaj

Passat z 2006r. więc jak mniemam czerwone zegary. Dlatego też najlepszy będzie taki jak założył kolega wyżej (5N0 035 730) ale maksymalnie z literką B na końcu. Wyższe czyli C i D obsługują tylko białe zegary.

Te moduły premium są co prawda od Tuarega ale same się pięknie konfigurują z FIS'em i RNS510 i są najlepsze bo w pełni obsługują i FIS i RNS510. Opisywane było przeze mnie wcześniej co i jak z anteną więc poczytaj ten wątek. W każdym bądź razie musisz się podpiąć do anteny doprowadzenej do uchwytu jaki masz na desce a w tym celu trzeba będzie zdemontować schowek od strony pasażera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Założyłem sobie taki moduł 5N0035730D w Passacie CC i po podłączeniu iPhona 4 nie wyświetla mi na fisie stanu baterii. Mam zasięg sieci, nazwę sieci, nazwę telefonu ikonkę bluetooth i dwa kwadraciki. Czy wiecie co może być przyczyną nie wyświetlania poziomu baterii w tym zestawie? Czy działają Wam smsy z iPhona 4?

 

Kwadraciki widzisz ponieważ masz "stary" FIS ( pewnie sprzed 45 tygodnia 2009 r.). Tak już zostanie ;) SMS-sy z Iphona działać nie będą bo to jest funkcjonalność dla rSAP, której Apple nie implementuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arek_VI czy gdybym miał starszy moduł np. z końcówką C mój problem by się rozwiązał? Czy nie ma opcji aktualizacji fis?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Problem" leży wyłącznie w FIS. Po prostu są coraz nowsze jego wersje. Z tego co wiem to nie ma opcji jego aktualizacji. Ludzie zmieniają cały zestaw zegarów na nowsze. Ale czy warto ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arek auto było składane w sierpniu 2009. Czy na pewno starsza wersja bluetootha nie rozwiąże problemu? Jakaś wersja powinna współpracować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam pytanko mam passata z 2006r kiera multi+ duży MFA i dołozone RNS 510 orginalnie jest zalorzony uchwyt na telefon i moduł pod siedzeniem pasażera o num 3C0035729F ale nic nie działa jaki załorzyc moduł Bluetootha zeby zaczło wszystko działac tak jak powinno.

 

Ja mam dokładnie taki sam zestaw jak opisujesz do tego mam w uchwyt telefonu zamontowany Adapter Bluetooth 3C0 051 435 PA i wszystko działa jak należy, można taki adapter kupić za parę stówek na allegro jak dobrze się poszuka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Arek auto było składane w sierpniu 2009. Czy na pewno starsza wersja bluetootha nie rozwiąże problemu? Jakaś wersja powinna współpracować.

 

Nie rozumiem dlaczego nazywasz sprawę "problemem". To jest "tylko" kwestia kosmetyki. Masz nowy i bardzo dobry moduł bluetooth, którego komunikaty graficzne nie potrafi prawidłowo wyświetlić FIS (bo ma taki a nie inny zestaw wyświetlanych znaków graficznych). Tak jak pisałem po 45 tygodniu 2009 (od listopada) VW montuje inne FIS-y z rozszerzoną grafiką. Jeśli jesteś aż takim estetą to zamontuj sobie starszy moduł z rSAP i nie będzie kwadratów :) Mam dokładnie tak samo w swoim Golfie VI, lecz z modułem 3C8 035 730 A i się przyzwyczaiłem (u mnie są poziome kreseczki a nie takie ładne kwadraciki jak u Ciebie). Myślę, że powinieneś odpuścić sobie ten "problem" i cieszyć się porządnym sprzętem bluetooth na pokładzie :)

 

Jeżeli chcesz to np. możesz uzyć modułu 7L6 035 730 z Touarega, ma rSAP i kwadratów nie będzie a jest do dostania w duuuuuużo mniejszych pieniądzach od modułów 5N0...

 

Sądząc po załączonej grafice w Twoim poście wyżej nie używasz jednak trybu rSAP bo w tym trybie "kwadraciki" byłyby z lewej strony FIS-a. Podłączyłeś Iphone'a ?. Tak więc wymiana na moduł starszy, np. ten który wskazałem, spowoduje brak możliwości korzystania z telefonów bez rSAP. Reasumując masz kolejny argument aby nie "kombinować" w tym temacie.

 

---------- Post added at 12:50 ---------- Previous post was at 12:19 ----------

 

Witam mam pytanko mam passata z 2006r kiera multi+ duży MFA i dołozone RNS 510 orginalnie jest zalorzony uchwyt na telefon i moduł pod siedzeniem pasażera o num 3C0035729F ale nic nie działa jaki załorzyc moduł Bluetootha zeby zaczło wszystko działac tak jak powinno.

 

Musisz podpiąć się i zdiagnozować elektrykę samochodu. Może jest nieprawidłowe kodowanie i dlatego bluetooth nie działa.

Edytowane przez Arek_VI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a czy ten moduł 7L6 035 730 bedzie działał z rns510 i czerwonymi zegarami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy a czy ten moduł 7L6 035 730 bedzie działał z rns510 i czerwonymi zegarami?

 

Będzie działał (żona ma go Tiguanie z czerwonym FIS i RNS 510).

 

Ciekawa strona do poczytania:

http://www.myturbodiesel.com/1000q/a5/VW-bluetooth-FAQ.htm

Edytowane przez Arek_VI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki szukałem tego modułu 5N0 035 730 ale nie znalazlem ani jednego do sprzedania a tych 7L6 035 730 pare jest na allegro tylko jeszcze sa z roznymi koncowkamik D,H,F mam nadzieje ze wszystkie podejdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam pytanko mam passata z 2006r kiera multi+ duży MFA i dołozone RNS 510 orginalnie jest zalorzony uchwyt na telefon i moduł pod siedzeniem pasażera o num 3C0035729F ale nic nie działa jaki załorzyc moduł Bluetootha zeby zaczło wszystko działac tak jak powinno.

Mam podobną konfigurację do Twojej. Ten sam rocznik pojazdu, ten sam moduł telefonu z fabrycznym uchwytem na desce i też dołożone RNS 510. Jeżeli nie chcesz nic zmieniać w konfiguracji, to wystarczy dokupić adapter bluetooth do Twojego telefonu, który będzie pasował do uchwytu na desce. W ofercie akcesoriów jest dość sporo takich adapterów na allegro. Ja mam tak zrobione. W moim przypadku, korzystam z iPhone'a 3GS i do niego mam dedykowany adapter. Przychodzące połączenia odbieram z kierownicy, a wychodzące wybieram bezpośrednio z telefonu. W mojej ocenie jest to dość ergonomiczne i na moje potrzeby wystarcza na tyle, że nie zamierzam zmieniać na moduł z serii 5N0... Ponadto żadnych dodatkowych kabli do ładowania telefonu, ponieważ ładowanie telefonu odbywa się za pośrednictwem adaptera.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności