Skocz do zawartości
Gość Diabl0

[OT?] zestaw głośno-mówiący Nokia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Diabl0

Witam

 

Na początku zastrzeżenie że nie wiem czy trafiłem w dobre subforum (jeśli nie to proszę o przeniesienie).

 

Problem dotyczy zestawu głośnomówiącego - kupując samochód był już zamontowany porządnie wyglądający zestaw z uchwytem pod nokie, tyle że te stare modele. Sam zestaw działa (mam taką jedną starą więc sprawdziłem), ładnie wycisza radio, ładowanie tel jest, antena zewnętrzna działa (zwiększa sygnał o 2 kreski), mikrofon i głośnik działają, tylko - kto dzisiaj używa jeszcze tych starych dużych nokii?

 

Stąd pytanie czy orientuje się ktoś w zestawach głośnomówiących nokii? Całe bebechy siedzą gdzieś pod kokpitem, na zewnątrz wystają tylko uchwy, mikrofon pod dachem (przy oświetleniu) i głośniczek w nogach pasażera i nie chciałbym tego ruszać. Czy jest możliwość wymiany tylko samego uchwytu a jeśli tak to orientuje się ktoś w kosztach i jak wygląda sama wymiana? Czy da się to zrobić samodzielnie przekłdając w środku jakąś wtyczkę (ewentualnie przelutowywując jakieś przewody) czy szukać do tej operacji jakiejś firmy (i ile mnie za to skasują)?

 

Z góry dzięki za pomoc i informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego do jakiej nokii masz zestaw głośnomówiący.

 

Jeśli do 6210, 6310, 6310i (Cark 91) to możesz kupić do niego zamienny kabel do centralki i uchwyt (sprawdź na stronie www nokii jakie pasują do Twojego telefonu) (są drogie - lepiej kupić przez Allegro). Wtedy działa wyciszanie radia, ładowanie i antena zewnętrzna.

Sam jestem na etapie kompletowania takich zamienników (kabel CA-55 i uchwyt CR-26).

 

Pozdrawiam

 

Stefan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayv

ja mam od starego simensa...chetnie przesledze ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest oryginalny zestaw Nokia czy do Nokii ale jakiejś innej firmy np THB?? Załącz jakieś zdjęcie jak możesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Diabl0

Sam uchwyt jest wykonany dość porządnie i widnieje na nim logo Nokii (bez żadnych innych logo) i wygląda mi na oryginalny. Pasuje do ponad 5letniej noki 6xxx (na telefonie nie ma modelu a za słaby jestem żeby zgadywać). Jutro postaram się wrzucić jakieś fotki ale tylko uchwytu i wewntualnie mic i głośnika (nie mam zamiaru grzebać pod kokpitem - z doświadczenia wiem że jak raz się go rozkręci to zaraz zaczyna trzeszczeć).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayv

Jezeli org. to wiem co to... Nie pamietam firmy ale to ona robi uchwyty (org.) dla vw i audi.

zrobie dzis foty. Porownamy moze i mi sie cos wyjasni :)

 

Ogulnie keidys gadalem z czlowiekiem ktory sie na tym znal.

Mowil mi ze do vw wsadzli 2 typy centralek obslugujacych fony.

1) centralka obslugiwala mnostwo (wymienialo sie tylko trzymadelko)

2) centralka pod wybrany model (zadko stosowana aczkolwiek stosowana...

 

sek w tym ze ciezko okreslic jaka ma sie centralke nie rozkrecaja tunelu...tam masz pewnie schowany kabel tak? Tam jest tez centralka. I to od niej odpinany jest uchwyt. Co gorsza metoda prob i bledow mozna skopac tylko phona bo jak wiadomo rozne tel. maja rozne napiecia ladowania itp..wiec chyba dalej tlumaczyc nie musze...

Zdjecia benda gdzies na godz.20:00

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayv

8908a1dbc1c0a548m.jpg

 

92d8726c91929adcm.jpg

 

1636c02326ad434em.jpg

 

fce117b2f1c6a578m.jpg

 

 

ok u mnie wyglada ten system tak jak w zdjeciach. Mam pod simensa s25 czyli zle sl45 powinien podejsc :) musze to spr. tylko nie mialem okazji (nikt nie ma takeigo fona)

Jak to u Was wyglada?

 

 

pod lampa widac ze pasek bruuuuudny :D heh ale naszczescie zarabia na siebie (najlepiej z aut ktore do tej pory mialem) wiec mozna mu to wyabczyc :) Ale po zimie to ja mu fundne jakies czyszczenie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(nikt nie ma takeigo fona)

No ja mam (moja żona) i nie może na niego narzekać, tyle że już to model "z minionej epoki". Jestem ciekaw, czy jest możliwość odtwarzania plików mp3 przez ten zestaw? Powinien dawać możliwość korzystania z telefonu w pełnej opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayv
No ja mam (moja żona) i nie może na niego narzekać, tyle że już to model "z minionej epoki". Jestem ciekaw, czy jest możliwość odtwarzania plików mp3 przez ten zestaw? Powinien dawać możliwość korzystania z telefonu w pełnej opcji.

 

moglbys zrobic foty tego telefonu? tzn. od strony ladowania i z tylu tel.

Czy moze wiesz jakich ladowarek mozesz uzywac do tego s25?

musze cos pokombinowac z fonem bo duzo starszy gada w aucie. teraz ma sonego k510 wiec calkiem on odpada ale jakiegos sl45....bo s25 to juz wogule nie ma na rynku wtornym...Ladnie stuningowany sl45 pod wyswietlacze w pasku :) calkiem niezle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SL45 ma na pewno takie samo gniazdo jak S-25. Problem w tym czy uda ci się włożyć telefon do uchwytu, w S25 gniazdo jest z prawej strony dlatego wtyczkę w uchwycie masz po prawej stronie( w C-25 była po lewej stronie) chociaż w SL45 też jest bardziej przesunięte na prawą stronę. Elektronika jeżeli była robiona pod te Siemensy to powinna pasować ale niekoniecznie bo S-25 to trochę starszy telefon - trzeba by sprawdzić telefonem. Powinien podejść do tego jeszcze telefon C35.S35,M35 ale też będzie problem z zamocowaniem telefonu w uchwycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dayw, special for you :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayv
dayw, special for you :cwaniak:

 

czuje sie zaszczycony :D

wielkie dzienki za info + photo. Mysle ze ten sl45 powinien podejsc :] (szkoda tylko ze ten telefon to lubi glupiec :rotfl: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spisalem typ uchwytu:

Nokia type MCC-1

JF43/01288

To jest uchwyt od modelu N6210,6310,6310i po zakupieniu adaptera możesz używać na N6230,6230i .

Aby obsługiwał inne modele Nokii musisz wymienić uchwyt i dokupić konwenter CA-55.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Maki1000

A co mi tam odświeże sobie temacik ;)

 

Może ktoś wie jak taki zestaw wymontować z auta !!!

 

Dla kogoś kto przeprowadzi mnie za rączkę przez cały demontaż zestawu głośnomówiącego do nokii 6310/6210 bedzie nagroda w postaci tegoż zestawu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co mi tam odświeże sobie temacik

 

Może ktoś wie jak taki zestaw wymontować z auta !!!

 

Dla kogoś kto przeprowadzi mnie za rączkę przez cały demontaż zestawu głośnomówiącego do nokii 6310/6210 bedzie nagroda w postaci tegoż zestawu

aaa co mi tam, skuszę się :cwaniak:

Zobacz PWMaki1000 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam świątecznie :)

Pozwole sobie odgrzać temacik. W swoim passku mam oryginalny zestaw pod Nokie 6230. Chciałbym używać Nokii N73. Czy wystarczy, ze odepne ten uchwyt z kablem od centralki, podlacze zamiast niego kabel CA-55 i zastosuje uchwyt do mojej N73 i bedzie banglało? Moze ktos przerabial podobny temacik, jak podpiac nowszego fona;) Z tego co mi wiadomo, do N73 nie ma dedykowanego uchwytu Nokii, sa takie bardziej uniwersalne... Druga opcja jest przerobka tego zestawu na bluetooth, tylko czy sie da? Pewnie trzeba by zmienic centralke... Bede wdzieczny za jakiekolwiek wskazowki, jesli juz bylo, to nie doszukalem sie jednoznacznych odpowiedzi i przepraszam za powielanie.

Pozdrawiam i zycze dalszych Wesołych Świąt :)

odet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również potrzebował bym instrukcję demontażu MCC-1 lub zamiany na jakiś który bedzie działał z Sony Ericssonem c902,w595 ewentualnie bluetootha.

Mikrofon mam taki czarny na kabelku co zwisa od strony lampki wewnętrznej.

Edytowane przez devil-80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

podłączyłem do B6 z RNS-510 bluetooth premium 5N0035730A w zamian za poprzedni 3C0035729E. Na fis-ie pojawiła się opcja podłączenia telefonu a w RNSie wskoczyła opcja telefonu. Jednak kiedy wchodzę w menu telefonu na fis-ie pojawia mi się napis, że następuje inicjacja telefonu i po pewnym czasie znika. Po ponownej próbie to samo. Może ktoś miał taki przypadek i ma na to pomysł.

 

Pozdrawiam

Jacek

Edytowane przez jado

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności