Skocz do zawartości
Mate0

Nowy Volkswagen Tiguan

Rekomendowane odpowiedzi

Zacny wózek! Następne autko myślę wlaśnie Tiguana kupić w DE, ale niech "bydle" potanieje... :) 3 lata i będzie tańszy myślę. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten tiguan to jaka to klasa samochodu ? Konkurentami są BMW X3, Audi Q5 ? Dobrze myślę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... może X1 bardziej :) To jest coś wielkości grand vitary myślę, dokładnych wymiarów nie znam :) gdybym był sam, to zamiast Passka brałbym się za Scirocco :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobrze myślę ?

dokładnie, można doliczyć jeszcze toyote rav-4, honde cr-v, mercedesa glk, pewnie jakieś są jeszcze mini suviki.

 

---------- Post added at 15:53 ---------- Previous post was at 15:52 ----------

 

Hmm... może X1 bardziej

to coś nawet mniejsze od tigusia jest;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To autko to wydaje mi sie, ze zalicza sie do crossoverow - prekursor tej klasy to Nissan Quasquai (mam nadzieje, ze dobrze napisalem).

Autko moze byc ciekawe do miasta, oraz dla kobiet - wydaje mi sie, ze dalsze trasy odpadaja.

Z gamy silnikowej mysle, ze dobrze by sie spisywal 1.2 TSi (turbo) lub 1.6 TDi.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje marzenie to Tiguś R-line w bialym kolorze, 2.0TDI 170KM, alcantra, navi i duże koło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z gamy silnikowej mysle, ze dobrze by sie spisywal 1.2 TSi (turbo) lub 1.6 TDi.

A moim 2.0TDI 170KM :)

 

Osobiście mi się nie podoba, ten przód nie wiem czemu ale wciąż widzę w nim nowego TRANSPORTERA! :) może dlatego ,że chyba jako pierwszy dostał ten "ryj" . Nie lepiej było pierw wprowadzić nowy ryj w Pheatonie? Lepiej by się kojarzył :D

 

Hmm... może X1 bardziej

Gdzie Szmelcwagena do BMW :P

 

dokładnie, można doliczyć jeszcze toyote rav-4, honde cr-v, mercedesa glk, pewnie jakieś są jeszcze mini suviki.

Dokładnie, małe autko w sam raz do miasta, chodź w środku jak w starym Golfie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te nawiewy w obecnym modelu to ma chyba z Golfa Plus :/ Masakra!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro
Moje marzenie to Tiguś R-line w bialym kolorze, 2.0TDI 170KM, alcantra, navi i duże koło :)

toć to damskie takie :) dla panów to Tuareg

to tak jak Audi Q5 dla laski a Q7 pańcio ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaczepisty, siedziałem bo akurat w salonie stal w takiej konfiguracji :)

Moro, nie sztuka kupic 3 litrowego smoka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szef mój kupił ok 2 tyg temu nowego Tiguana z 2.0 TDI 140KM. Jest to taki wysoki golf :D W środku jakoś tak mało miejsca, szczególnie z tyłu. Mi się niezbyt podoba. Touareg ładniejszy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z gamy silnikowej mysle, ze dobrze by sie spisywal 1.2 TSi (turbo) lub 1.6 TDi.

Tiguan to auto gdzie najsłabsze silniki mają 150 benzyna, 140 diesel. W/w byłyby zdecydowanie za słabe. W Yeti ledwie dają radę, a co dopiero w większym aucie.

To jest typowy SUV, główny konkurent RAV 4, Kugi, Outlandera, CRV czy C-Croosera.

 

W środku jakoś tak mało miejsca, szczególnie z tyłu.

Sam nim jeżdżę i z tyłu jest więcej miejsca na nogi niż w nowej A6, z która mam styczność. Wszystko przez to, że się siedzi wysoko.

 

Te nawiewy w obecnym modelu to ma chyba z Golfa Plus

Może są krytykowane za wygląd, ale za to bardzo praktyczne. Cieszył bym się, jakby w każdym aucie można było sobie powietrze na tyle stron poustawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inne zdjęcie...

http://img88.imageshack.us/f/19174464741470111706.jpg/

Ciężko mi na razie ocenić czy jest dobrze, mam nadzieje, że wnętrze upodobnią trochę do Passków, bo jest to najsłabsza strona auta. Jak Biszkopt wspomniał, jest podobne do golfa+, które nie było urodziwe.

19174464741470111706.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sam nim jeżdżę i z tyłu jest więcej miejsca na nogi niż w nowej A6, z która mam styczność. Wszystko przez to, że się siedzi wysoko.

jak też przez to, że tigi jest napompowany, a audi A6 wielka krowa, a w środku miejsca tyle co w passacie...

 

---------- Post added at 23:05 ---------- Previous post was at 23:03 ----------

 

Jak Biszkopt wspomniał, jest podobne do golfa+, które nie było urodziwe.

w końcu takie mini suvki powstaja na bazie kompaktów, wiec nie dziwota o podobieństwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tego jak reszta nie ma podjazdu do A6 ;) Ale dla mnie osobiście wielkość auta i miejsca na poziomie b6 w zupełności wystarczy, ale w najbliższych latach i tak auta segmentu D będą gabarytami przypominać segment E, wszystko w dzisiejszych czasach rośnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie jestem zadowolony z tego, co mam :) Szkoda, że nie ma 130KM jak w B5FL, no ale... Navi lub RNS310 ładnie by pasowało, ale olewam to już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na mobile.de ostatnio, 3tkm na blacie i 69tys Euro :/

Turka można kupić, nawet 2.5TDI i jeździć, da radę... ale ta pierońska AKCYZA mnie demotywuje na więcej niż 2.0... Masakra i jedno wielkie złodziejstwo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ee brzydkie i tak Jeep Grand Cheeroke ładniejszy niż TURKarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności