Skocz do zawartości
Gość Skorpion31

Jak ustawić Climatronic w zimie

Rekomendowane odpowiedzi

wiolkor

 

Jeśli chodzi o czujniki to jesteś niezawodny.. Ale bardziej interesowało mnie co mają warunki poniżej 4 stopni do pracy klimatyzacji i czy tak jest we wszystkich samochodach. Nie wysilaj się żeby odpowiadać, może ktoś inny wie i napisze.

Edytowane przez Slay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiolkor

 

Jeśli chodzi o czujniki to jesteś niezawodny.. Ale bardziej interesowało mnie co mają warunki poniżej 4 stopni do pracy klimatyzacji i czy tak jest we wszystkich samochodach. Nie wysilaj się żeby odpowiadać, może ktoś inny wie i napisze.

trzeba było zadać inaczej pytanie a zadałeś co powoduje że sprężarka się nie załącza to ci odpowiedziłem czujnik i nie bądź złośliwy bo w temacie oleju to ty dałeś dupy Panie mądraliński. Tak to jest jak się zadaje pytanie nie precyzyjnie a odpowiadający musi się domyślać co autor chciał przez to powiedzieć lub co miał na myśli

Edytowane przez wiolkor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie Panowie spokojnie żadnych pyskówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co powoduje ze poniżej tych magicznych 4' sprężarka się nie włącza..? wie ktoś? Ja mam swoja teorię na ten temat.. ale chętnie posłucham waszych.. :)
Ktoś wie. Odpowiedź jest w poniższym wątku.;)

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=270

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja, niestety zauważyłem coś innego.

Zawsze przy włączeniu trybu AUTO pow. 4 st. C, mam wahnięcie obrotów, co oznacza włączenie sprężarki. Poniżej tej temp. gdy z trybu ECON włączam nadmuch na przednią szybę, takiego wahnięcia nie ma, co oznaczałoby, że sprężarka, w efekcie i klima, nie działa.

 

Cytuję fragment instrukcji obsługi:

Funkcję tę należy stosować tylko w wyjątkowych przypadkach, na przykład w raie uszkodzenia urządzenia.

 

A bardziej fachowo? Na zewnątrz może być taka temperatura, że nie potrzebna jest mi wogóle klima. Otwieram szybę i cieszę się przyjemnym wiosennym powietrzem. Wtedy z chęcią wyłączyłbym klimę i co nie mogę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wtedy z chęcią wyłączyłbym klimę i co nie mogę?

No ECON wyłącza klimę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wtedy z chęcią wyłączyłbym klimę i co nie mogę?

 

Czytaj ze zrozumieniem. Dajesz na econ i masz klime wyłączoną gdyż nie działa sprężarka i climatronic działa jako zwykły nadmuch. Daj sobie wtedy go na jedną kreskę otwórz te ulubione okno i ciesz się wiosennym powietrzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I o to mi chodziło. Jak pisałem wcześniej nigdy klimy nie miałem. Myślałem, że jak widoczne są wszystkie znaczki na panelu to klima chodzi, a jak wezmę na OFF to się wyłącza. Teraz już wszystko wiem, dzięki, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli nigdy nie jeździcie na OFF ??

 

Ja nie .;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli nigdy nie jeździcie na OFF ?

 

Nigdy !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisał Szmer

czyli nigdy nie jeździcie na OFF ?

 

Nigdy !!!

 

No ale dla czego ? , niech ktoś odpowie kąkretnie ! . Jak będzi +20 stopni , to wyłączam nawiewy , otwieram oknno i tyle . :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ale dla czego ? , niech ktoś odpowie kąkretnie ! . Jak będzi +20 stopni , to wyłączam nawiewy , otwieram oknno i tyle . :)

 

Przeczytaj uważnie drugą część postu numer 35 autorstwa kolegi Dużego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeczytaj uważnie drugą część postu numer 35 autorstwa kolegi Dużego.

 

Bo instrukcja tak mówi , to wiem , chodzi mi o sprawy czysto techniczne . Co się stanie jak bedę jezdził na OFF ?. Wcześniej miałem A4 , przez 3 lata , czesto jezdziłem z całkowicie wyłaczonym klimatronikiem , i nic się nie działo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo instrukcja tak mówi , to wiem , chodzi mi o sprawy czysto techniczne . Co się stanie jak bedę jezdził na OFF ?. Wcześniej miałem A4 , przez 3 lata , czesto jezdziłem z całkowicie wyłaczonym klimatronikiem , i nic się nie działo .

 

Można spokojnie wyłączyć nawiewy.. i nic się nie stanie. Ale samochód to takie urządzenie że kiedy się siedzi w środku to dobrze mieć włączoną wentylacje.. nawet jak się otworzy okna i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

śmigam na OFF aż silnik się nagrzeje by włączyc ciepełko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
śmigam na OFF aż silnik się nagrzeje by włączyc ciepełko
ja w mrozy robię na off przez zgaszeniem silnika, żeby później nie katować zbyt akumulatora dodatkowymi odbiornikami prądu przy odpaleniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ale dla czego ?

 

Bo ładnie świeci ;)

 

A tak na poważnie to ja wyłączam jak jest odpowiednia temp na zewnątrz....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja mam takie pytanie odnosnie mojego passka. Gdy jade powyzej 100 to wpada mi do srodka zimne powietrze nie wiecie co moze byc przyczyna??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz ustawiony climatronic auto econ w ogóle wyłączony ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności