Skocz do zawartości
Gość Skorpion31

Jak ustawić Climatronic w zimie

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam takie pytanie wymieniłem panel od climatronica bo przyciski nie chodziły i teraz jak odpalam auto to za każdym razem mi się włącza 22 st i nadmuch w połowie a jak miałem ten stary to zawsze był w takiej pozycji jaką miałem ustawioną gdy gasiłem auto. Czy to się gdzieś ustawia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Chcialem się was Panowie i Panie zapytać o taką rzecz mianowicie przy ustawionej tem 21 stopni na klimie cały czas mam na kanale 23 przeważnie 25/26 stopni w środku, czy nie powinno to być trochę mniej zbliżona wartość do zadanej temp?

 

W takiej sytuacji nadmuch mi zwalnia i mnie chłodzi w upalne dni.Mozna ten czujnik czy nie wiem co wymienić poprostu żeby mi chodził do zadanej temp.?

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nigdy nie działa tak precyzyjnie - za dużo zmiennych. Jedynie przy bardzo długiej trasie ten system jest w stanie trzymać mniej więcej zadaną temperaturę. A i tak zauważyłem, że trzeba na climatroniku zjechać trochę niżej z ustawieniem - przykładowo: chcesz mieć w środku 22 stopnie, ustaw na 19. Dużo zależy też od temperatury zewnętrznej i nasłonecznienia. To nie jest aparatura NASA ;) Klima w osobówce nie ma wystarczającej wydajności, żeby spełniać na pstryknięcie życzenia kierowcy. To raczej schładzacz, który ma zapewnić znośne warunki w aucie niż jakiś super wydajny i precyzyjny system, który zapewni idealne warunki laboratoryjne co do dziesiątej stopnia Celsiusza. O tym zapomnij.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja to nie wiem skąd te problemy, że tryb auto nie daje rady albo robi co chce. Zapomnijcie o tym auto i już!!!!

Ustawia się zawsze manualnie pod siebie czy ma wiać na szybę czy na klatę, czy słabo czy mocno, czy ciepło czy zimno i reguluje się na bieżąco potem dwoma pstryknięciami - siły nawiewu i temperatury.

 

Może to tylko mi w krew wszedł taki nawyk ale nigdy jeszcze trybu auto nie użyłem dłużej niż przez chwilę, aż całkowicie wyrzuciłem go z głowy. Po co mi jakieś automaty co same regulują kierunek, siłę nawiewu, temp ? Ręcznie ustawiam pod siebie tak jak mi się podoba i nie odczuwam żadnego problemu. Jest gorąco to daję LO, nawiew na łeb i klatę, wydajność taka jak mi się podoba i czuję komfort jazdy bez czekania, aż tryb AUTO sobie wyliczy i się zdecyduje co i gdzie powinno wiać. Serio wyrzućcie z glowy tryb AUTO i działajcie ręcznie. Sami decydujcie co ma jak wiać a odejdzie wam problem klimy żyjącej własnym życiem i nie tak jak chcecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mieście trzeba mieszać przyciskami, ale w trasie ustawiasz raz: temperatura, siła i kierunek nawiewu i o resztę już się martwi automat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 lat mam Passata i zawsze clima na AUTO włączona :mlask jestem zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 lat mam Passata i zawsze clima na AUTO włączona :mlask jestem zadowolony

 

Dokładnie tak :) I tak nadmuch jest regulowany automatycznie nawet w ustawieniu ECON więc żeby zbyt dużo nie kręcić to AUTO i po problemie. Co najwyżej reguluję temperaturę w zależności od temp. zewn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AUTO i po problemie

 

Nie zawsze jest to takie proste. U mnie po wciśnięciu AUTO jest zawsze wiatrak na całą parę, 22 st. C i brak ukierunkowania nadmuchu. To nie są ustawienia, które mi pasują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie zawsze jest to takie proste. U mnie po wciśnięciu AUTO jest zawsze wiatrak na całą parę, 22 st. C i brak ukierunkowania nadmuchu. To nie są ustawienia, które mi pasują.

 

Opcje AUTO mozna zrobic pod siebie ustawiasz manualem temp nadmuch i kierunki gdzie ma dmuchac przytrzymujesz dłuzej auto i zapamietuje to climatronik i po wyborze na auto zawsze Ci ustawi na te ustawione i zapamietane przez ciebie ustawienia a nie ze na auto nie masz kierunku itd a reszte sobie bedzie sam juz regulowal w zaleznosci od temp zewnetrznej nasloneczniania itd . Bynajmniej u mnie tak jest. Ty po prostu masz zapamietane auto w takim ustawianiu ze ze nie ma kierunku nawiewu i temperatury jaka chcesz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

techno100, dzięki za wskazówkę. Nie wiedziałem, że jest taka opcja. Będę musiał to sobie ustawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Podpowie ktoś jak najlepiej ustawić klimatronica w te upały dzisiejsze? Próbuje różnych sposobów i powiem szczerze że jakoś słabo to u mnie wygląda.

 

Muszę jeździć na 18 stopni wtedy czuje ze samochód się w środku schłodzi...

 

Będę wdzięczny za rady.

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

jak sprawdzić sprawność klimatyzacji? kupiłem dzisiaj B5 1.9 Tdi 90 Km z klimatronikiem i nie wiem jak sprawdzić działanie klimy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.Podpowie ktoś jak najlepiej ustawić klimatronica w te upały dzisiejsze? Próbuje różnych sposobów i powiem szczerze że jakoś słabo to u mnie wygląda.

 

Muszę jeździć na 18 stopni wtedy czuje ze samochód się w środku schłodzi...

Ustawione przede wszystkim na auto (włączona), dodatkowo zamknięty obieg - wtedy klima jest wydajniejsza, a jak kiepsko chłodzi trzeba nabić i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich, Miał ktoś taki przypadek, że przy niskich temperaturach przyciski panelu klimatyzacji nie reagują ? Niektóre załapią dopiero po szybkich i z siłą  n- tym naciśnięciach ? Oczywiście jak już się wnętrze trochę  nagrzeje to wszystko wraca do normy. Ale z rana jak są szyby zaparowane a chcę zwiększyć siłę nadmuchu to nie ma takiej opcji. A nie chcę wepchać całego panelu do środka :D Na razie radzę sobie tak, że przy wysiadaniu z auta ustawiam nadmuch na max :D W zimie jeżdżę w trybie ECO. Może ma ktoś jakiś pomysł jak to wyleczyć ? 

Z góry dziękuje. Pozdrawiam Wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obywatel, dzięki za szybką odpowiedź. pzdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności