Skocz do zawartości
Gość Skorpion31

Jak ustawić Climatronic w zimie

Rekomendowane odpowiedzi

Podlacze sie z moja wizja tematu (pytalem szpeca od klim):

 

Econ- z anielskiego economic (ekonomiczny-domyslnie chodzi o tryb jazdy) po wcisnieciu wylacza klimatyzacje (sprezarke), jedyym sposobem je wlaczenia jest wcisniecie nawiewu na szybe lub ponownego wcisniecia Econ

 

Auto- z angielskiego automatic (automatyczny tryb sterowania) po wcisnieciu klimat wewnetrzny auta dostosowyje sie tak by czujniki temp moglu zaczac poprawnie pracowac, po osiagnieciu poprawnych parametrow system wlacza lub wylacza sprezarke w oparciu o pomiar temp i wilgotnosci powietrza, czasami wlaczenie charakteryzuje sie potezna wichura z nawiewow na okolo 3-5 minut do czasu ustabilizowania odczytow czujnikow

 

- czyli puste miejscie zamiast jakiego kolwiek napisu to oznaka zalaczonego climatronika w systemie sterowania manualnego, dowolna kombinacja w zaleznosci od naszych potrzeb

 

 

Klima ponizej 4-3 spopni:

-w zaleznosci od stanu i poziomy plynu w ukladzie bedzie zalaczac sie (sprezarka) na zadanie lub nie...

mianowicie jezeli plyn jest juz stary, nie wywoluje efektu lodowatego (az do bulu paznokci po przytrzymaniu przed nawiewem okolo 2-3min) podmuchu to prawdopodobnie zgestnieje i bedzie problem z odpaleniem zmrozonej sprezarki (nawet wopcji nawiewu na szybe)

-jezeli plyn(gaz) jest nowy, nabity ponownie (nie mylic z uzupelnionym jak to robia pseldo mechanicy od klimy) i jego efekt dzialania jest w 100% poprawny to temperatora nawet do -10 nie jest w stanie go zagescic i sprezarka powinna odpalac w trybie climatronic (manualnym-na zadanie) oraz przy zalaczeniu nawiewu na szybe, w trybie auto raczej nie odpali ponizej temp okolo 0 to jest spowodowane odczytami czujnikow temperatory wewn i zewn

 

Mam nadzieje ze kazdy zrozumie i nie wyszlo maslomaslane...

tak mi to tlumaczyl koles ktory zajmuje sie tylko klimatyzacjami i niczym innym, caly warsztat sprzetu kompow, ksiazek i auta z caleo chrapstwa do niego zjezdzaja.

 

 

Radzil rowniez aby nie jezdzic z vw czy audi do serwisow, ale zrobic samemu bo to najlatwiejsze auta do nabicia-nie to co merc czy toyota np.

 

Poradzil mi tak:

 

-Potrzebne sa:

a)spirytus ub eter

b)mikrofibra

c)preparat uszczelniajacy system/obieg klimatyzacji

d)preparat/gaz/plyn wypelniajacy system/obieg klimatyzacji

 

-Jak wykonac:

1.Odkrecic korki.

2.Oczyscic je eterem/spirytusem.

3.Opruznic uklad ze starego zuzytego gazu wciskajac oba zawory.

4.Podlaczyc waz(ma on zegar pomiarowy do cisnienia) z butla uszczlniacza ,wpuscic

az do max.

5.Wcisnac drugi zawor i odkrecic ponownie (wciaz podlaczony uszczelniacz) zawor butli

az to przelania(trwa to moment i strzela w nas chmura gazu wiec 3eba bardo uwazac lub polozyc na zawor np. recznik)

6. Wlaczyc sprezarke i zapalic fajke (okolo 10-15min)

7.Spuscic uszczelniacz wciskajac juz tylko jeden z zaworow.

8.Podlaczyc preparat wlasciwy(do zaworu ktorym byl spuszczany uszczelniacz).

9.Rozpoczac nabijanie az do momentu gdy zegar pomiarowy pokaze wlsciwe cisnienie.

10.Wlaczyc na 10-15 minut obieg.

11.Sprawdzic cisnienie i w razie potrzeby dopuscic preparatu.

12.Ponownie oczyscic zawory eterem/spirytusem i zakrecic nakretki (uzywejac duzej sily tak by byly szczelne).

 

On do tego zabiegu podlacza maszyne pod ona zawory na raz i wlacza program czyszczenia z uszczelnianiem a pozniej napelniania.

Tak wiec wyglada to zupelnie inaczej jak ma sie sprzet i jak sie to wykonuje manualnie.

 

---------- Post added at 19:35 ---------- Previous post was at 19:33 ----------

 

Panowie ja mam takie pytanie odnosnie mojego passka. Gdy jade powyzej 100 to wpada mi do srodka zimne powietrze nie wiecie co moze byc przyczyna??

Mam podobny problem zauwazylem ze np jak wlacze cieple na max nie zaleznie czy zamkne obiek czy nie to na gwaltownym zakrecie w lewo czy prawo od strony tunelu srodkowego zawiewa mi zimnem...Problem w tym ze nie mam w nim dziory, sprawdzalem;)

Czyzby przeciaenie otwieralo klape strumienia zimnego na nogi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki objaw ze jadać wiecej niz 100km/h i klima i ogrzewanie nie do konca działają tak jak powinny, klima słabiej dmucha, ogrzewanie gorzej grzeje. Wystarczy włączyć obieg wew i juz jest ok klima mrozi a ogrzewanie jest gorące.

 

W czym problem? przypuszczam ze chodzi o wdmuchiwanie powietrza, ale nie wiem jak sie za to zabrać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie czy w czasie kiedy włączona jest klima ona sama sobie ustawia temperaturę powietrza (chłodnego ) czy trzeba niebieskim przyciskiem ustawić?? pytam bo u mnie nie da się ustawić mniej jak 18 stopni... A jeszcze jedno jak pogrzebałem w ustawieniach to po ponownym uruchomieniu silnika zaczął migać wyświetlacza wszystkie funkcje na raz kilkanaście razy potem wróciło do normy.

Edytowane przez samael

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam takie pytanie czy w czasie kiedy włączona jest klima ona sama sobie ustawia temperaturę powietrza (chłodnego ) czy trzeba niebieskim przyciskiem ustawić?? pytam bo u mnie nie da sie ustawic mniej jak 18 stopni...
tak sama reguluje do zadanej temp jak masz LO to klima powinna się wyłączyć a na 18(powinno być chyba 17 przed LO) to pracuje normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to skoro sama reguluje to jak ustawić chłodzenie po swojemu ??? nie da się samemu ustawić żądanej temperatury ? jeśli na wyświetlaczu jest 18 stopni to klima nie zejdzie z temperatura po nizej 18 stopni?? a jak jest LO to klima się wyłącza no to jak ma zbic temperature do nizszej jak 18 stopni.???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to skoro sama reguluje to jak ustawić chłodzenie po swojemu ??? nie da się samemu ustawić żądanej temperatury ? jeśli na wyświetlaczu jest 18 stopni to klima nie zejdzie z temperatura po nizej 18 stopni?? a jak jest LO to klima się wyłącza no to jak ma zbic temperature do nizszej jak 18 stopni.???

tak jak piszesz

jeśli na wyświetlaczu jest 18 stopni to klima nie zejdzie z temperatura po nizej 18 stopni
a jak jest LO to powinno dawać mroźnym powietrzem z nawiewów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to teraz już kumam wielkie dzięki . to chyba mam coś z klima nie tak bo dmucha chłodem ale nie aż tak mocno , a czy powinna pokazać temperaturę w aucie jak spadnie poniżej tych 18 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to teraz już kumam wielkie dzięki . to chyba mam coś z klima nie tak bo dmucha chłodem ale nie aż tak mocno , a czy powinna pokazać temperaturę w aucie jak spadnie poniżej tych 18 stopni.
nie pokaże ci tego klimatronik LO to najniższe co pokaże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy mam problem z klimą ,termometr zatrzymał mi się w klimatroniku na -6 st. i nie chce włączyc się klimatyzacja , czy to jest jakiś poważny problem:ocochodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam koledzy mam problem z klimą ,termometr zatrzymał mi się w klimatroniku na -6 st. i nie chce włączyc się klimatyzacja , czy to jest jakiś poważny problem:ocochodzi
to problem z czujnikiem temp przy zderzaku pewnie do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam koledzy mam problem z klimą ,termometr zatrzymał mi się w klimatroniku na -6 st. i nie chce włączyc się klimatyzacja , czy to jest jakiś poważny problem

Najpewniej uszkodzony jest czujnik temperatury zewnętrznej (pod zderzakiem, przed chłodnicą) lub okablowanie do czujnika (miałeś rozrząd teraz wymieniany?). Podłącz komputer i odczytaj błędy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc ,tak miałem miesiąc temu i po wymianie to mam więcej problemów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, dziś jak wsiadłem do samochodu i go uruchomiłem to temperatura ( + 3,5 stopni ) na wyświetlaczu migała i włączył się sygnał dźwiękowy ( parę "piknięć ) - potem wszystko wróciło do normy.

Czy to "normalny" objaw ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie, dziś jak wsiadłem do samochodu i go uruchomiłem to temperatura ( + 3,5 stopni ) na wyświetlaczu migała i włączył się sygnał dźwiękowy ( parę "piknięć ) - potem wszystko wróciło do normy.

Czy to "normalny" objaw ?

Tak, normalny objaw. Zawsze tak się dzieje, kiedy temperatura otoczenia spada poniżej 4st.

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php/37660-Pulsuj%C4%85cy-wy%C5%9Bwietlacz-z-temperatur%C4%85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, normalny objaw. Zawsze tak się dzieje, kiedy temperatura otoczenia spada poniżej 4st.

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php/37660-Pulsujący-wyświetlacz-z-temperaturą

 

a u mnie przy spadku temperatury wcale komputer nie pika, tylko wyświetla sie w MFA obecna temperatura w komplecie ze "śnieżynką" .. ahhh nie spojrzałem, że to B6 :P pewnie to sie zmieniło ^^ poranki..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy w trybie econ można ustawić nawiew na szybę, nie uruchamiając jednocześnie sprężarki? I jeszcze jedno pytanie: czy istnieje możliwość ustawienia kombinacji szyba + nogi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy w trybie econ można ustawić nawiew na szybę, nie uruchamiając jednocześnie sprężarki? I jeszcze jedno pytanie: czy istnieje możliwość ustawienia kombinacji szyba + nogi?

Econ- ekonomizer czyli sprężarka nie działa , a szyba plus nogi jak najbardziej Kolego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest taka mozliwosc, aby przestawic wyswietlanie temperatury climatronika na wewnetrzna? Domyslnie wyswietla sie temp zewnetrzna oraz zadana. A temperature zewnetrzna mam tez na desce rozdzielczej, wiec jak dla mnie to za duzo szczescia, natomiast nie pogardzilbym temperatura z wnetrza auta

 

 

PS

Czytam sobie ten watek pod katem wylaczenia klimy i po prostu nie wierze, ze ludzie przyjmuja jako normalne to, ze nie mozna sobie wylaczyc klimy i ze musi powietrzem na ryj dmuchac. Co to za wyjscie, zeby zostawic nawiew na 1 kresce? Niestety nie doczytalem tutaj co mam zrobic, zeby poprawnie uzywajac klimy wylaczyc calkowicie nawiew...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jest taka mozliwosc, aby przestawic wyswietlanie temperatury climatronika na wewnetrzna? Domyslnie wyswietla sie temp zewnetrzna oraz zadana. A temperature zewnetrzna mam tez na desce rozdzielczej, wiec jak dla mnie to za duzo szczescia, natomiast nie pogardzilbym temperatura z wnetrza auta

 

W sumie też bym był zainteresowany uzyskaniem odpowiedzi na to pytanie.

 

 

Czytam sobie ten watek pod katem wylaczenia klimy i po prostu nie wierze, ze ludzie przyjmuja jako normalne to, ze nie mozna sobie wylaczyc klimy i ze musi powietrzem na ryj dmuchac. Co to za wyjscie, zeby zostawic nawiew na 1 kresce? Niestety nie doczytalem tutaj co mam zrobic, zeby poprawnie uzywajac klimy wylaczyc calkowicie nawiew...

 

Klima i nawiew to niezależne od siebie rzeczy. Można ustawić nawiew z klimą lub bez niej (ECON). Jednak nie można uruchomić sprężarki klimy przy wyłączonym wentylatorze nawiewu. Wyłączony nawiew zawsze = climatronic OFF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mam włączony nawiew na szybę to leci też na nogi ( na nogi jest wyłączone ) , co za tym idzie szyba troszkę dłużej odparowuje , można to jakoś zmienić w ustawieniach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności