Skocz do zawartości
Gość Skorpion31

Jak ustawić Climatronic w zimie

Rekomendowane odpowiedzi

Jest już tyle napisane na ten temat! Wystarczy poświęcić chwilę i poczytać.

Tryb AUTO - sprężarka pracuje -> większe zużycie paliwa.

Tryb ECON - sprężarka wyłączona, spalanie bez zmian.

I nie jeździj przypadkiem z włączonym trybem OFF - zastrzeżony do akcji serwisowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisane wyżej tryb Auto-klimatyzacja włączona można minimalnie regulować temperaturę i siłę nawiewu i nic więcej tryb Econ-klimatyzacja wyłączona brak napisu AUTO lub ECON klimatyzacja włączona można dowolnie ustawiać sobie temperaturę siłę nawiewu i skąd ma lecieć powietrze przycisk nawiewu na szybę przednia wymusza włączenie klimy niezależnie od temperatury na zewnątrz przynajmniej takie są moje informacje z autopsji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przycisk nawiewu na szybę przednia wymusza włączenie klimy niezależnie od temperatury na zewnątrz przynajmniej takie są moje informacje z autopsji

 

Hmmm no nie wiem. Teraz sam zgłupiałem. Nawet jak będzie -20 to przycisk nawiewu na szybę obudzi sprężarkę ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmmm no nie wiem. Teraz sam zgłupiałem. Nawet jak będzie -20 to przycisk nawiewu na szybę obudzi sprężarkę ??

też to zauważyłem, jest temp. ujemna w trubie AUTO sprężarka nie działa ale jak dam na szybę to przekaźnik cyknie i sprężarka działa

 

a czy Duży może mi wyjaśnić dlaczego nie można śmigać na OFF :eek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmmm no nie wiem. Teraz sam zgłupiałem. Nawet jak będzie -20 to przycisk nawiewu na szybę obudzi sprężarkę ??

Wiesz co nie wiem mój Passat jeszcze nie jeździł przy tak niskich tem. ze mną za kierownicą ale przy -5 to i owszem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
też to zauważyłem, jest temp. ujemna w trubie AUTO sprężarka nie działa ale jak dam na szybę to przekaźnik cyknie i sprężarka działa

 

No tak ale dalej mi się tu coś nie zgadza. Bo jeśli jak piszecie że sprężarka się włączy przy nadmuchu na szybę ale co będzie jak do szyby dołożymy nadmuch na nogi czy na górę auta ?? Można to przecież włączyć przy nadmuchu na szybę i wtedy dalej sprężarka chodzi mimo że na dworze - 20 stopni ?? To by się kłóciło z trybem klimy że poniżej 4 stopni sprężarka się nie włącza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest już tyle napisane na ten temat! Wystarczy poświęcić chwilę i poczytać.

Tryb AUTO - sprężarka pracuje -> większe zużycie paliwa.

Tryb ECON - sprężarka wyłączona, spalanie bez zmian.

I nie jeździj przypadkiem z włączonym trybem OFF - zastrzeżony do akcji serwisowych.

 

jesli dobrze rozumiem to wówczas nawet zwykły nawiew nie chodzi gdy jest [br]OFF[/br] tak ?

ale gdy np ustawimy nawiew na 2 lub 3 kreski to wowczas wylaczyc idzie funkcje [br] AUTO i ECON [/br] i wtedy jest jzu tylko zwykly nawiwie i wtedy zwiekszajac intensywnosc nawiewu [br] nie wlaczymy tym klimy [/br]

 

Co sie stanie gdybym wylaczyl calkowicie i klime i nawiew ??

 

przycisk nawiewu na szybę przednia wymusza włączenie klimy niezależnie od temperatury na zewnątrz przynajmniej takie są moje informacje z autopsji

 

Potwierdzam u mnie jest tak samo tylko ze yyy temp wynosila +1,5 stopnia a nie -20 ;) a pytanie do tego mam ktos wczesniej pisal ze jak wlaczy sie sprezarka to obroty skocza czy ktos to moze faktycznie potwierdzic ?? tzn jest to zauwazalne ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tak ale dalej mi się tu coś nie zgadza. Bo jeśli jak piszecie że sprężarka się włączy przy nadmuchu na szybę ale co będzie jak do szyby dołożymy nadmuch na nogi czy na górę auta ?? Można to przecież włączyć przy nadmuchu na szybę i wtedy dalej sprężarka chodzi mimo że na dworze - 20 stopni ?? To by się kłóciło z trybem klimy że poniżej 4 stopni sprężarka się nie włącza.

 

nigdy takiej kombinacji przy ujemnej temp. nie sprawdzałem ale wg. synoptyków już w sobotę będzie okazja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj ludziska temp podałem pierwszą lepszą. Dla czujnika temp nie ma znaczenia czy -20 czy -1.5 bo i jedno i drugie jest poniżej +4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oj ludziska temp podałem pierwszą lepszą. Dla czujnika temp nie ma znaczenia czy -20 czy -1.5 bo i jedno i drugie jest poniżej +4.

 

zgadza się ale teraz jest +7 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można dmuchać na szybę przy trybie ECON. Fakt, że kiedy wciśniemy nawiew na szybę to włącza się sprężarka ale można nacisnąć econ a dalej wieje na szybę (co potwierdza "ikonka") a sprężarka nie działa... A przy dużych mrozach sprężarka włączy się ale tylko wtedy kiedy temp. pracy silnika osiągnie normalną temperaturę...

Zawsze można ją uruchomić "ręcznie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zgadza się ale teraz jest +7

To chyba u was bo rano u mnie jak wsiadłem do auta było +1. W tej chwili na parapecie leżący termometr pokazuje +5. Czyli dalej od budynku i bliżej gleby niższa temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy włączonym klawiszu osuszania szyb nic nie zrobisz przynajmniej tak jest u mnie gdy go uruchomię każda ingerencja w kierunek strumienia powietrza czy też siły nadmuchu wyłącza mi funkcję osuszania szyby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To chyba u was bo rano u mnie jak wsiadłem do auta było +1. W tej chwili na parapecie leżący termometr pokazuje +5. Czyli dalej od budynku i bliżej gleby niższa temp.

 

Jacku, mieszkam na południu czyli bliżej równika :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przycisk nawiewu na szybę przednia wymusza włączenie klimy niezależnie od temperatury na zewnątrz przynajmniej takie są moje informacje z autopsji

Ja, niestety zauważyłem coś innego.

Zawsze przy włączeniu trybu AUTO pow. 4 st. C, mam wahnięcie obrotów, co oznacza włączenie sprężarki. Poniżej tej temp. gdy z trybu ECON włączam nadmuch na przednią szybę, takiego wahnięcia nie ma, co oznaczałoby, że sprężarka, w efekcie i klima, nie działa.

a czy Duży może mi wyjaśnić dlaczego nie można śmigać na OFF

Cytuję fragment instrukcji obsługi:

Funkcję tę należy stosować tylko w wyjątkowych przypadkach, na przykład w raie uszkodzenia urządzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja, niestety zauważyłem coś innego.

Zawsze przy włączeniu trybu AUTO pow. 4 st. C, mam wahnięcie obrotów, co oznacza włączenie sprężarki. Poniżej tej temp. gdy z trybu ECON włączam nadmuch na przednią szybę, takiego wahnięcia nie ma, co oznaczałoby, że sprężarka, w efekcie i klima, nie działa

Co do wahnięć obrotów się nie wypowiadam ponieważ ich nie zaobserwowałem ale moja klima po włączeniu cichutko piszczy niestety i stąd wiem że przy włączeniu osuszania przedniej szyby nawet przy -5 sprężarka załącza się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przy włączonym klawiszu osuszania szyb nic nie zrobisz przynajmniej tak jest u mnie gdy go uruchomię każda ingerencja w kierunek strumienia powietrza czy też siły nadmuchu wyłącza mi funkcję osuszania szyby

 

No nie teraz to się mylisz. Dziś jechałem na nadmuchu na szybę i dołożyłem nadmuch na twarz. Nie ma prawa wyłączyć ci się nadmuch na szybę. Jeśli chcesz cyknę ci fotkę po 15. Stąd mój tok rozumowania że sprężarka nie ma prawa działać bo gryzłoby się to z jej działaniem poniżej +4 stopni. Chyba że....Mamy temp -5 dajemy osuszanie szyby wtedy się sprężarka załącza ale już kolejna ingerencja typu dodaj nadmuch na nogi powoduje jej wyłącznie.

Edytowane przez Łysy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No nie teraz to się mylisz. Dziś jechałem na nadmuchu na szybę i dołożyłem nadmuch na twarz. Nie ma prawa wyłączyć ci się nadmuch na szybę. Jeśli chcesz cyknę ci fotkę po 15. Stąd mój tok rozumowania że sprężarka nie ma prawa działać bo gryzłoby się to z jej działaniem poniżej +4 stopni. Chyba że....Mamy temp -5 dajemy osuszanie szyby wtedy się sprężarka załącza ale już kolejna ingerencja typu dodaj nadmuch na nogi powoduje jej wyłącznie.

Przyznaje rację poleciałem do auta sprawdzić. Ale oznacza to że moje autko coś nie halo w zeszłym roku daję sobie rękę uciąć że było tak jak opisałem wcześniej a fakt faktem bardzo dawno nie bawiłem się panelem klimy przestawiałem tylko z auto na econ.

Ale co właśnie zaobserwowałem po włączeniu osuszania szyby faktycznie zapala się znaczek i można dodawać lub zmniejszać siłę nadmuchu kierować strumień powietrza znaczek nie gaśnie. Ale po włączeniu osuszania i skierowania powietrza na przód i nogi powietrze na szybę już nie leci. Pomijając osuszanie szyby kiedy wcisnę klawisz nadmuchu na przód jest ok leci na przód kiedy dodam do tego nogi leci nadal tylko na przód kiedy dam na same nogi to leci na nogi ale kiedy włączę do tego na przód leci znowu tylko na przód i to nie ważne czy jest na econ czy na włączoną klimę( pomijam tryb auto tam nic nie zrobisz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powoduje ze poniżej tych magicznych 4' sprężarka się nie włącza..? wie ktoś? Ja mam swoja teorię na ten temat.. ale chętnie posłucham waszych.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponieważ czujnik tem. na zewnątrz nie pozwala jej uruchomić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności