Skocz do zawartości
ceroone

Zatrzasnięte drzwi.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od pewnego czasu zauważyłem że gdy wcisnę guzik zlokalizowany na drzwiach, zamykają się drzwi moje pasażera a także tylko prawe tylne.

 

Problem także występuje w otwieraniu drzwi z kluczyka nie da rady go przekręcić - jakby go coś blokowało.

 

Dziś za to zatrzasnęły mi się kompletnie drzwi i nic nie mogę zrobić - wchodzę przez pasażera ;/

 

Dodam że centralny (sama centralka sterująca) był zakładany jakiś czas temu mam namyśli pilota.

 

Teraz pytanie czy zamknięcie drzwi może być spowodowane usterka modułu komfortu.

 

Co robić i do kogo z takim problem się udać. Czy np na logach z PC będzie widać tego rodzaju błędy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na moje oko moduł komfortu zobacz czy nie masz tam wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie ma od razu sprawdziłem sucho...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziiimne luty.Milionowy temat:lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zimne luty ale drzwi mi sie nie otwieraja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a działa silniczek w zamku?? Tzn czy wogóle próbuje zamek otworzyć??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy coś słychać nie wiem czy to sam siłownik słychać. Knefel od drzwi podnosi się do pewnego momentu tak jak by go coś blokowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego ja ci nie pomogę bo mam ten sam problem polecam ci tylko temat Centralny zamek w (B5) na naszym forum i tam ostatnia strona.

 

U siebie powoli działam ale jeszcze rozwiązania nie znalazłem ale jak dojdę do tego to dam znać

 

ale jeśli u ciebie w ogóle coś się podnosi to zdejmij tapicerkę i zobacz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klemke zewnetrzna pociagnij na maxa, i wydlub z niej koncuwke linki tak zeby wpadla do srodka, potem kluczykiem otwierasz wszystkie drzwi i klamka zewnetrzna otwierasz auto, rozbierasz tapicerke wyciagaasz zamek, i naprawiasz luty, ale przed zabiegiem sprawdz kable ktore ida z drzwi do auta ( taka guma w progu ) u mnie to wlasnie bylo problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego problem jest w tym że niestety tapicerki nie ściągnę bo nie mam jak :D A kluczyk u mnie nie działa w żadnych drzwiach czy tez w bagażniku... Czyli na PC nie wybierać się ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A, podepne sie tez pod temat bo mam podobny problem.

W zeszlym roku zablokowal mi sie zamek z tylu (prawy) i nie szlo go niczymotworzyc. Przejezdzilem pol roku i z miesiac temu, cudownym ae nieznanym mi sposobem, zamek sie naprawil. Zona tylko zartowala, ze samochod sie wkurzyl ze go nie naprawiam, wiec naprawil sie sam. Ale jednak pare tygodni pozniej, zamek znowu sie nie otwiera ani nie zamyka, z tym, ze teraz moge go otworzyc klamka (od sroda) i zamknac wciskajac ten cycek. Co nawalilo wtedy a co teraz?

I jeszcze jedno - jak zamykam auto z klucza to musze 3-4 razy przyciskac kluczyk, zeby zalaczyl sie immo. W tym czasie (tzn po kazdym wcisnieciu kluczyka) zamek od pasazera sie otwiera, potem znowu zamyka, potem slychac mielenie i dopiero wszystko jest OK... To tez wina zalanego modulu komfortu? (nie sprawdzalem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 90 % koledze padła wkładka z dzwi mozna to naprawic kupując inną i przekładasz tylko koncowe czesci bębenek zostawiasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z drzwiami z tylu jest ten klopot, ze masz kilka rzeczy. Po 1 - modul - czy zalany czy nie. Dwa - mikrostyki w zamku - trzeba wyjac, przelutowac, zmontowac i sprawdzic. trzy - wiazki, ktore wychodza ze slupka i wchodzi do drzwi lubi się przetrzec / przelamac. I to tez moze prowadzic do problemow z zamykaniem i otwieraniem drzwi. sprawdz to co mozesz po najmniejszej linii oporu, czyli modul i kable, pozniej wez sie za same mikrusy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znaczy coś słychać nie wiem czy to sam siłownik słychać. Knefel od drzwi podnosi się do pewnego momentu tak jak by go coś blokowało.

a jak chodzi klamka od wewnątrz od kierowcy? Porównaj z działaniem w sprawnych drzwiach.

Kolego problem jest w tym że niestety tapicerki nie ściągnę bo nie mam jak

To, że drzwi nie możesz otworzyć nie znaczy, że tapicerki nie zdejmiesz, u góry jak odsuniesz szybę na max to jest możliwość podwadzenia tapicerki, tak, żeby zeszła na tyle, że widać linkę od klamki wewnętrzenej, w której zapewne jest problem. Dotyczy to przednich drzwi. Jak się uprzesz to i te śruby na dole tapicerki wykręcisz i wtedy Ci już cała zejdzie :)

Czyli na PC nie wybierać się

Nic Ci to nie da, powie Ci facet że błąd drzwi strona kierowcy wyskakuje i tyle :D a i weźmie 50 zł :D

zamek znowu sie nie otwiera ani nie zamyka, z tym, ze teraz moge go otworzyc klamka (od sroda) i zamknac wciskajac ten cycek. Co nawalilo wtedy a co teraz?
Zimne luty w zamku, wtedy drzwi zostały w pozycji zaryglowanej, w międzyczasie się odryglowały, a teraz zamek nie dostaje wogóle sygnałów do otwarcia i zamknięcia, czyli + i - do silniczka, dlatego możesz otworzyć drzwi co w przypadku zaryglowanego zamka jest niemożliwe, instrukcję jak dostać się do zamka i jak go poprawić masz w linku z naprawy zamków w moim podpisie, pdfy ze zdjęciami + filmik.
w 90 % koledze padła wkładka z dzwi mozna to naprawic kupując inną i przekładasz tylko koncowe czesci bębenek zostawiasz

Zgadza się, ale żeby to zrobić musi drzwi otworzyć a z tym jest problem.

z drzwiami z tylu jest ten klopot, ze masz kilka rzeczy. Po 1 - modul - czy zalany czy nie. Dwa - mikrostyki w zamku - trzeba wyjac, przelutowac, zmontowac i sprawdzic. trzy - wiazki, ktore wychodza ze slupka i wchodzi do drzwi lubi się przetrzec / przelamac. I to tez moze prowadzic do problemow z zamykaniem i otwieraniem drzwi. sprawdz to co mozesz po najmniejszej linii oporu, czyli modul i kable, pozniej wez sie za same mikrusy.

Dobrze prawi, polać mu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zeby te drzwi otworzyc musisz jednoczesnie szarpnac klamke i uderzec nad zamkiem zacisnieta piescia tylko uderzyc a nie pier...... a potem posluchac kolegow i zrobic co mowia :) wiem ze to banalne ale dziala zastosowane w moich drzwiach i kolegi za kazdym razem skuteczne pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W tym czasie (tzn po kazdym wcisnieciu kluczyka) zamek od pasazera sie otwiera, potem znowu zamyka, potem slychac mielenie i dopiero wszystko jest OK... To tez wina zalanego modulu komfortu? (nie sprawdzalem)
Nie, to wina zamka i do przelutowania zamek jak go otworzysz. Ja niestety nie dałem rady i musiałem rozebrać boczek na zamkniętych drzwiach ale i tak nie otworzyłem zamka. Musiałem oddać auto do specjalistów. Ale przynajmniej powstał manual ze ściągnięcia boczków. Klik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazało się że zamek się zablokował ale już po wszystkim cała naprawa oraz rozbiórka drzwi + podłączenie pod kompa 60 zł :)

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a już chciałem zabłysnąć ponieważ miałem to samo :P

dodam tak na przyszłość ponieważ mam nauczkę - powtarzał Pan od zamków- "nie pryskać odmarżaczem w zamek bo go chu... strzeli juz na wiosnę" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z drzwiami pasażera są zatrzaśnięte problem zidentyfikowany w klamce spadła linka lecz nie ma możliwości jej założenia gdyż jej nie widać w jaki sposób założyć ją przy zatrzaśniętych drzwiach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności