Skocz do zawartości
ormowiec

Klimatyzacja ręczna Diavia

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Poszukuję schematu klimy ręcznej DIAVIA, zaznaczam że różni się od klimy fabrycznej VW. Schemat może być od innego auta grupy VW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas wysyłanie pliku(ów) Proszę czekać .

Coś nie tak chyba z tym naszym forum.

 

Teraz wywaliło , że plik za duży.

Daj @ na priv to podeślę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ormowiec a masz moze do klimatronika diavia ?:) do recznej tez mozesz podeslac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kolega Kuban nie ma nic przeciwko, to wrzucę gdzieś na serwer. Jest też climatronic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta klima to wielka zagadka :D chłodzi super, teraz mam questa z uruchomieniem klapy recyrkulacji powietrza. Moim zdaniem to jest tak zrobione, że nie ma prawa działać prawidłowo. W każdym razie, może ktoś ma pomysł czym zastąpić silniczek widoczny na zdjęciu? Powinien podciągnąć klapę do góry po podaniu napięcia, po wyłączeniu napięcia klapa powinna sobie sama opaść. Może z jakiegoś innego auta? Podciśnieniowy też by mógł być. Skok tej dźwigni to ok. 3 cm.

im000051.th.jpgim000052t.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zmieści się tam nastawnik od monowtrysku? Trzeba było by tylko dorobić sterownik żeby zmieniał polaryzację. Przychodzi mi na myśl też podciśnieniowy siłownik od c.zamka. W fordzie aerostarze przy klimie był właśnie taki fajny siłownik od razu ze sprężyną. Po podaniu podciśnienia trzpień się wysuwał, bez podciśnienia chował się. Wyglądało to mniej więcej tak http://www.allegro.pl/item1052337259_ford_mondeo_mk2_silownik_nagrzewnicy_pompka.html A temu co dolega?

Edytowane przez pszemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym zastosował zwykły podciśnieniowy siłownik od recyrkulacji od paska b3/b4 z klimą

a to sterowanie co masz bym podłączył do elektrozaworu też od recyrkulacji i to załatwie sprawę - podajesz napięcie - masz otwarte, wyłączasz prąd siłownik się otwiera

 

jak byś szukał to powinienem mieć taki komplet od mojej manualnej klimy. ten siłownik ma zbliżony skok.. jak byś miał nieodpowiedni to mozesz przerobić dźwigienkę.

byłoby prosto i skutecznie i częsci są dostępne na każdym szrocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie, będę kombinował. Co jest z tym nie tak... Jak zamknę obieg, to już się nie otworzy, chyba że pójdę pod maskę i zamienię piny we wtyczce :D A silnik ma chyba ślimaka i stawia opór nie do pokonania przez jakąś custom sprężynkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ormowiec masz klimatronik czy manual ? ja mam klimatronik diavia i jak na razie dziala ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic przeciwko wrzuceniu.

Od tego jest forum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, wrzuciłem schematy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności