Skocz do zawartości
mani

Olej do skrzyni biegów G052911A1/A2, norma VW 501.50

Rekomendowane odpowiedzi

witam posiadam passata b5 fl 1.9 avf 6 skrzynia i chcem wymienic w niej olej naczytalem sie troche na forum a ze jestem troche zielony nie mam pojecia jaki olej byl by najlepszy prosze o pomoc

 

Naczytałeś się tyle, że masz tak namieszane, że chcesz żeby Ci jeszcze bardziej namieszać?:) Zadaj pytanie fachowcom od srzyń, którzy wypowiadali się na tym forum na temat tego jaki olej będzie dobry do skrzyni 6 i będziesz miał jasność, chociaż nie wiem co więcej jeszcze można napisać na ten temat, skoro tutaj zostało już napisane chyba wszystko...no chyba że urządzi Cię kolejny wpis typu "ja nalałem taki i taki olej i jestem zadowolony"?:)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam info od siebie. Mam wlany polecany Titan Sintofluid 75W80 i jest ok już kilka miesięcy. Pasek taki jak widzicie obok w profilu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a z tego co mi wiadomo to jedni mówią że się nie wymienia wcale , a drudzy że ok 60 tyś.km

Sam nie wymieniałem nigdy.

I autko śmiga i nie wyje.

ASO też tylko wymienia ale w automatach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jednak mnóstwo wpisów, że wymiana oleju odczuwalnie pomogła w pracy skrzyni biegów.

Jak by nie było to przez 15 lat olej siłą rzeczy musi stracić / zmienić w jakimś stopniu właściwości i coś w tym jest skoro ludzie po zmianie stwierdzają polepszenie pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być.Ale ponoć orginal olej ma być na wieki...Ponoć. Chyba że coś się złego dzieje ze skrzynią.

Sam też się zastanawiałem nad tym bo nie chciałbym żeby mi skrzynia nawaliła bo śmiga rewelacyjnie .Czy zimno czy gorąco to No problem.

Mam 250 tysia i zdaża mi się zobaczyć obrotomierz na 4k na 5 biegu i odpukać spokój.

 

Może panowie który mają szerszą wiedzę w końcu odpowiedzieć na pyt. Czy wymieniamy co jakiś tam przebieg czy nie w manualu.

 

A że poprawi wrzucanie biegów na nowym to raczej oczywiste bo nowy to nowy i smarowanie inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podłączę się pod temat żeby nie zaśmiecać, mam pytanie odnośnie tego gdzie moge w passacie b5 fl 2002r 1.9 tdi sprawdzić poziom oleju. Do tego moje pytanie jest takie, zauważylem, że po mocy i nie tylko po nocy jak zbijam z P to nie raz ciężko drążek idzie (słychać takie stuknięcie jak by był mocno na hamulcu) czy jest to normalne czy nie? Oraz przy wrzurzenia 1 i daniu gazu do konca jest brzydki dzwiek reszta chodzi dobrze. Będę wdzięczny za pomoc

Edytowane przez Jozin3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ostatecznie co do oleju w skrzyni manual do B5 to :

 

FUCHS TITAN SINTOFLUID 75W80

 

czy

 

CASTROL SYNTRANS TRANSAXLE 75W90

 

Ja bym stawiał na Castrola bo ma lepszą kinematykę.

w 40 jak i 100 stopniach

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

a może to :

G052911 A2

75W90 GL-5 Febi 32590 G052911 A2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

proszę się nie gniewać, że odkpuję, ale chciałbym kolegów zapytać jak te wszystkie oleje spisują się po takim czasie?

Najbardziej interesuje mnie fuchs?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę na Fuchs oko 3 lata i jak śmigało tak śmiga nadal. Nic się nie wysypało, nic się nie polepszyło, działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem też jakieś 3 lata temu na Fuchs i podpisuje się pod StreamHD.  Co najbardziej zauważyłem, to to, że lżej wchodzi jedynka w mroźne dni przez te pierwsze kilometry od ruszenia.    

Edytowane przez daniel_maroco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlaśnie wymieniłem simering na wybieraku 15x24x7 oraz dolałem 800ml oleju do skrzyni firmy K2,przejechalem dzis 300km  i jak na razie jest wszystko ok 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FUCHS TITAN SINTOFLUID 75W80 jest olejem o zupełnie innych właściwościach niż ten z normy VW 501.50

Z poniższego zestawienia, zdecydowanie kolejność wyboru oleju wygląda tak: OE -> Castrol -> Shell -> Fuchs (chociaż ja bym go z tego zestawienia wywalił)

 

OE VW G052911

Temperatura topnienia: -48*C
Temperatura zapłonu  : >230*C
Lepkość w 40*C       : 77,4 mm2/s
Lepkość w 100*C      : 14,5 mm2/s
Indeks lepkości      : nie podano

 

Castrol Syntrans Transaxle 75W90 - i chyba tylko ten olej na rynku ma oficjalną aprobatę VW

Temperatura topnienia: -54*C
Temperatura zapłonu  : 210*C
Lepkość w 40*C       : 78 mm2/s
Lepkość w 100*C      : 14,8 mm2/s
Indeks lepkości      : 195

 

Shell Spirax S4 G 75W90 - według producenta oleju spełnia wymogi normy - z tego co mi wiadomo nie ma aprobaty

Temperatura topnienia: -42*C
Temperatura zapłonu  : 134*C
Lepkość w 40*C       : 64.2 mm2/s
Lepkość w 100*C      : 14 mm2/s
Indeks lepkości      : 228

FUCHS TITAN SINTOFLUID SAE 75W-80 - zalecany przez producenta oleju - nie ma aprobaty

Temperatura topnienia: -48*C
Temperatura zapłonu  : 190*C
Lepkość w 40*C       : 49.8 mm2/s
Lepkość w 100*C      : 9.4 mm2/s
Indeks lepkości      : 175

 

Edytowane przez piotraskbw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Ja ostatnio zalełem skrzynię olejem FUCHS TITAN SINTOFLUID 75W80  i jest wszystko OK - Polecam

Weszło 2.3 L + setka extra po przechyleniu dla pewności.

Edytowane przez dariusz198012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności