Skocz do zawartości
bufon1

pompka centralnego - potrzebny schemat

Rekomendowane odpowiedzi

witam. jak kupiłem swojego b3 to miał on orginalny centraly zamek. był on nie kompletny bo nie było pompki (bodajże na 12 pinów). załatwiłem od znajomego pompke centralnego od golfa 2 ale jest mały problem: do niej jest kostka tylko na 3 piny. może mi ktoś wytłumaczyć lub dać schemat jak podłączyć tą pompke tzn pod które kable z instalacji dochodącej do kostki się podpiąć i pod który pin podłączyć żeby to działało?? z góry dzięki za pomoc

 

pozdrawiam

bufon1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
załatwiłem od znajomego pompke centralnego od golfa 2 ale jest mały problem: do niej jest kostka tylko na 3 piny

Mam nadzieje ze masz oryginalną wtyczkę po pompce w bagażniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ale na 12 pinów i nie wiem jak podpiąć się pod nią ( tzn pod które piny ) żeby podłączyć tą co mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak koledzy pomoże mi ktoś??

 

potrzebna jest mi rozpiska kostki od centralnego zamka tzn który kabel za co odpowiada. do reszty spróbuje sam dojść

Edytowane przez bufon1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo...piąty screen w pierwszym poście.....1 sec. szukania na forum.

LINK

A bardzo ładnie opisane jest TUTAJ, dwunasty post.

Edytowane przez lebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o to który pin za co odpowiada np: 1 - sygnał otwarcia itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lewy dolny róg...

A cały schemat TUTAJ. dziesiąta strona.

Schowek01.jpg

Edytowane przez lebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to tak...

weź kolego użyj miernika i drugiej osoby.

 

wg tego:

Proszę bardzo...piąty screen w pierwszym poście.....1 sec. szukania na forum.

LINK

przewody odpowiadające za otwieranie i zamykanie to biało czarny i żółto czerwony ale to jest opis dla kostki 10- cio pinowej a nie 12-to.

Więc teraz najlepiej użyć drugiej osoby, która będzie kręciła kluczykiem w zamku. Powinna ona przekręcić w pozycję otwórz i przytrzymać a Ty szukasz na którym pinie pojawia się plus, a gdy wróci kluczykiem to plus znika. i już masz przewód odpowiedzialny za otwieranie. identycznie postępujesz z zamykaniem.

 

Teraz jeszcze dochodzi kwestia jak działa pompka z golfa. skoro jest tam 3 piny to podejrzewam że na jeden pin przyjdzie masa a na pozostałych ma pojawiać się plus po przekręceniu kluczykiem: otwieranie/zamykanie. ale to są podejrzenia.. jeśli masz możliwość sprawdzenia tej pompki w ori układzie czyli w golfie to tak samo miernik w rękę i druga osoba i do roboty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, to ja odpowiem tutaj dla potomnych, gdyby ktoś trafił na ten wątek z podobnym problemem.

W pompce z Golfa II we wtyczce są trzy piny i jest to zrobione prosto jak budowa młotka:

1- czerwony z białym paskiem: OTWIERANIE

2 - brązowy: MASA

3- czerwony z żółtym paskiem: ZAMYKANIE

I w układzie w środku najprawdopodobniej są jakieś krańcówki bo gdy podłączymy minus na masę i podepniemy do dowolnego kabelka czerwonego z paskiem plusa to pompka napompuje/wypompuje ciśnienie i po ok 1-2s się wyłączy i układ pozostanie w tym stanie aż podamy plus na drugi kabelek (ale nie podawajcie na obydwa naraz!).

Mam nadzieje że to się komuś przyda ;)

Pozdrawiam,

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności