Skocz do zawartości
ameba01

Swierszcz pod maska - czy to EGR??

Rekomendowane odpowiedzi

Widac oszczednosci wszedzie sie szuka - pewnie w rozpisie roboty uwzglednili wymian uszczelki tylko jak im udowodnisz ze nie wymienili co rozkrecal bedziesz i sprawdzal?? Tak wlasnie sie naprawia auta wszedzie nie tylko w polsce czy UK!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie bylo to swierzo wymieniany ok(13 tys temu )oryginalny napinacz rozrzadu fachowiec wylapal swierscza a tylu sluchalo poprostu posypal sie ale facio mowil ze taki cwierkanie to nic przyjesdzaja z tak zajechanymi napinaczami ze szok ze moglem jescze dlugo pomykac i ze to rzekomo pierwsza

rzecz sypiaca sie po wymianie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jestem nowym uzytkownikiem passata jaki forum i mam podobny problem. mam tdi w utomacie i pisk pojawia sie prawdopodobnie z egr poniewaz kiedy wrzuce bieg i silnik dosaje obciazenia to wtedy go słychac jak piszczy/dzwoni no i jak sie doda wiecej gazu to troche dymi wydaje mi sie ze za bardzo. Jak myslicie trzeba to juz teraz koniecznie wymieniac? moze sie cos stac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może któreś łożysko na paskach roboczych, musiałbyś podnieść maske i porpasic zeby ktoś wrzucił bieg i obsłuchać pacjenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EGR kwaka gdy silnik nie jest obciążony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam to samo cichutko na lozysku alternatora a jak wlacze klime to wtedy zaczyna swierczys na maksa ale mam to w d... kiedys przy okazji wymiany silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz to zrobilem wziałem kogos i posłuchałem co tam słychac i do konca nie wiedziałem do czego słuzy to cos ale na allegro zauwazylem ze to zawór egr i jak stuknałem to przestał ale jak sie przejechałem to znow powróciło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego u mnie świerszczy łożysko od klimy ,właśnie w tym zakresie obrotów -jak wyłącze klime to jest cicho.

wydmuchałem kurz kompresorem później potraktowałem delikatnie wd kręcąc kołem i jak na razie mam ciszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

mam podobny problem....

a mianowicie gdy odpalam samochód to spod maski wydobywa się piszczenie w okolicach EGR-u - od razu mówię że to stamtąd, ponieważ jak ściągnę wężyk który zasysa powietrze z EGR to raptownie piszczenie ustaje. Jednak po lekkim dodaniu gazu problem powraca...

sprawdzałem na vag-com i w enigme kanał 11 gdy w kolumnie "spec. intake press" zmienia się na ON (lub OF) -dokładnie nie pamiętam teraz to piszczenie ustaje. dodaje zdjęcie dla lepszego zrozumienia:

Zdj?cie355.jpg

 

Czy to oznaka że EGR mam do wymiany??

Czy jak zrobię sobie zamiennik EGR to problem ustanie??

 

Ps. dodam tylko że jak przejadę jakieś 0.5 do 1 km problem ustaje az do następnego zapalenia silnika(po ok. 15- 30 minutach)

Edytowane przez mazio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a mianowicie gdy odpalam samochód to spod maski wydobywa się piszczenie w okolicach EGR-u - od razu mówię że to stamtąd, ponieważ jak ściągnę wężyk który zasysa powietrze z EGR to raptownie piszczenie ustaje. Jednak po lekkim dodaniu gazu problem powraca...

 

okazało się że dźwięk wydobywał się w pod uszczelki od kolektora, po dokręceniu objaw minął:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam taki probloem ze w moim passacie jak wrzucam z 4 na 5 to cwierka jakby ktos wsadzil tako perkotke co za mlodego sie robilo w rowerze w szprychy kola a jak jest zimny to tez slychac alena kazdym biegu ale tak cichutko dopiero jak sie wrzuci 5 to jest glosno pomozcie co to kmoze byc bo moj mechank rozklada rece z gory dziekuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności