Skocz do zawartości
genesis

Postojowe jako dzienne

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie myślę czy nie ma takiej możliwości, żeby w wersji z ksenonami używać postojowych jako dziennych. Tzn włożyć mocniejszą żarówkę, która w trybie dziennym świeci pełną mocą, bez dodatkowych światełek, a w trybie postojowych po prostu przygasa i już normalnie świeci z tyłem i deską.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

a ja sobie tak myślę, żeby w zwykłych lampach na dzienne zaadoptować długie ze zmniejszoną mocą, podłączyć pod czujnik zmierzchu i jeżdżąc w automacie nie martwić się o nic.

Wracając do tematu - mocniejsze żarówki mogą "nadtopić" reflektory. Poza tym, pewnie diagnostyka żarówki się czepi. Pomysł dobry, ale trzeba by nad nim trochę popracować.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy A4 b7 ma dzienne? (wersja z ksenonami) Bo często widzę jak jeżdżą b7mki i świeca się tylko te niby postojowe (jak u nas). Czy teoretycznie nie możemy na nich jeździć, zamiast męczyć ksenony? Świecą dużo słabiej? Bo nawet się nie przypatrzyłem. Np. światła do jazdy Insigni, szczególnie tej bez ksenonów są b. słabo widoczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna by dlugie podlaczyc w szeregu i zobaczyc co z tego da :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak sobie myślę czy nie ma takiej możliwości, żeby w wersji z ksenonami używać postojowych jako dziennych. Tzn włożyć mocniejszą żarówkę, która w trybie dziennym świeci pełną mocą, bez dodatkowych światełek, a w trybie postojowych po prostu przygasa i już normalnie świeci z tyłem i deską.

 

Możliwość jest-co za problem wsadzić power LED.Ale-pierwsza kontrola i masz po dowodzie jak będzie upierdliwy policjant,o homologacji tego wynalazku nie wspomnę ;)

 

 

Witam,

a ja sobie tak myślę, żeby w zwykłych lampach na dzienne zaadoptować długie ze zmniejszoną mocą, podłączyć pod czujnik zmierzchu i jeżdżąc w automacie nie martwić się o nic.

Wracając do tematu - mocniejsze żarówki mogą "nadtopić" reflektory. Poza tym, pewnie diagnostyka żarówki się czepi. Pomysł dobry, ale trzeba by nad nim trochę popracować.

Pozdrawiam

 

Jeżeli chciałbyś dołożyć taki moduł,co z resztą jest jak najbardziej możliwe,to niestety też nie jest to traktowane jako światła do jazdy dziennej...

Poczytajcie te wątki: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=53606&highlight=%B6wiat%B3a+jazdy+dziennej

dodatkowe: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=45398&highlight=%B6wiat%B3a+jazdy+dziennej

i to: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=8631&highlight=%B6wiat%B3a+jazdy+dziennej

to też: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=9607&highlight=%B6wiat%B3a+jazdy+dziennej

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O braku legalności tak przerobionych postojówek proszę nie wspominać, bo ja o tym wiem :)

 

Czy A4 b7 ma dzienne? (wersja z ksenonami)

Tak, to są dzienne.

 

Świecą dużo słabiej? Bo nawet się nie przypatrzyłem.

Postojowe święcą słabiej, a dzienne w a4 czy a6 bez diod są z daleka równie widoczne jak mijania bez soczewki. Tu nie ma różnicy.

 

Np. światła do jazdy Insigni, szczególnie tej bez ksenonów są b. słabo widoczne.

Fakt, w nowym C5 dzienne to również mała kropka, zastanawia mnie jak to ma wymaganą powierzchnie.

 

Wymyśliłem temat z postojówkami, bo się nie rzucają w oczy tak jak np przeciwmgielne w ten sposób przerobione i policja na pewno nie będzie myśleć o zatrzymaniu takiego samochodu, jeśli z odpowiednią mocą będzie świecić żarówka w środku reflektora. A np nowe skody zatrzymują, bo myślą, że jedzie na p-mgielnych. I robią to dlatego, że skoda dała dzienne w innym miejscu niż reflektor.

Edytowane przez genesis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

O braku legalności tak przerobionych postojówek proszę nie wspominać, bo ja o tym wiem :)

 

Jak już tam u siebie zrobisz to Twoja sprawa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiałem się też nad czymś takim samym, tyle że chciałem kupić żarówki z tej strony http://www.hoen-usa.com/index.htm , gdyż wydają się być mocniejsze od normalnych w5w, jednak pomysł upadł, gdy napisałem do nich o wysyłkę i otrzymałem odpowiedź, że po za usa nie wysyłają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

26 czerwca będzie rok jak tak jeżdżę i żaden policjant z tego powodu mnie nie zatrzymał

Tyle, że w miejsce postojówek W5W wsadziłem LED CAN BUS ( zdjęcia tego już prezetowalem w tym partalu http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=76993 - wszystko jest OK

Pozdrawiam

Jack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 czerwca będzie rok jak tak jeżdżę i żaden policjant z tego powodu mnie nie zatrzymał

Tyle, że w miejsce postojówek W5W wsadziłem LED CAN BUS ( zdjęcia tego już prezetowalem w tym partalu http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=76993 - wszystko jest OK

Pozdrawiam

Jack

 

Tak,nic Ci nie zrobi-tylko w Twoim przypadku są to nadal światła postojowe :)

Ja też mam LED'y w postojówkach i z pewnością wyglądają dużo lepiej niż normalna żarówka,z tym że to niema nic wspólnego z DRL.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aczkolwiek jak ktoś nie jest w temacie passata b6 (policjant) a ledy są dobrze widoczne, to problem raczej z głowy, bo to miejsce jak u innych aut z drl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio faceta ładnym B6 widzialem... mial na przednim zderzaku dwie długie diodowe lampki (taki jak mają Audice) na tych czarnych kratkach, normalnych świateł na 90% nie miał włączonych tylko te LEDY. Legalnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio faceta ładnym B6 widzialem... mial na przednim zderzaku dwie długie diodowe lampki (taki jak mają Audice) na tych czarnych kratkach, normalnych świateł na 90% nie miał włączonych tylko te LEDY. Legalnie?

 

Ciężko stwierdzić co to dokładnie było.Aczkolwiek dużo osób ładuje do samochodu te badziewne paski LED'owe kupione w Auchan :lol przepłacając przy okazji i to nieźle...Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aczkolwiek dużo osób ładuje do samochodu te badziewne paski LED'owe kupione w Auchan
Heh, miastowi tunningowcy :D

 

Zastanawiam się coś pokombinować u siebie ze światłami.. może HIDy, muszę rozpoznać bardziej temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dobre pół roku latam na halogenach jako dzienne ze zmniejszona mocą do 40% około.

Pytałem policjanta z drogówki co on na to a że siedzieliśmy przy wodzie ognistej to mi powiedział zupełnie nie oficjalnie.

O homologacji jaka ma być i jak ją sprawdzić każdy policjant wie doskonale. Problemem są w miarę nowe auta np: passat b6 gdzie mogą występować takie właśnie światełka.

Bo co mądry policjant z doświadczeniem robi w takim przypadku? Ano proponuje jazdę na światłach mijania. Bo doskonale wie że jak na danym reflektorze niema stosownego oznaczenia to jest podstawa do odebrania dowodu i blebleble, ale co w przypadku kiedy trafi na równego sobie i ten wiedząc ze te lampy nie spełniają wymagań ale są identyczne które spełniają i może je wymienić? Tak jest to pewien problem bo można pociągnąć do odpowiedzialności organ zatrzymujący dowód rejestracyjny gdyż "kozak" zmuszony wymienił lampy na takie jak być powinny.

Abstrahując od tematu identycznie jest z hidami.

 

Oczywiście nikogo do niczego nie namawiam jest to tylko sposób na dzienne jaki ja stosuję.

Edytowane przez api13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja dobre pół roku latam na halogenach jako dzienne ze zmniejszona mocą do 40% około.

Pytałem policjanta z drogówki co on na to a że siedzieliśmy przy wodzie ognistej to mi powiedział zupełnie nie oficjalnie.

O homologacji jaka ma być i jak ją sprawdzić każdy policjant wie doskonale. Problemem są w miarę nowe auta np: passat b6 gdzie mogą występować takie właśnie światełka.

Bo co mądry policjant z doświadczeniem robi w takim przypadku? Ano proponuje jazdę na światłach mijania. Bo doskonale wie że jak na danym reflektorze niema stosownego oznaczenia to jest podstawa do odebrania dowodu i blebleble, ale co w przypadku kiedy trafi na równego sobie i ten wiedząc ze te lampy nie spełniają wymagań ale są identyczne które spełniają i może je wymienić? Tak jest to pewien problem bo można pociągnąć do odpowiedzialności organ zatrzymujący dowód rejestracyjny gdyż "kozak" zmuszony wymienił lampy na takie jak być powinny.

Abstrahując od tematu identycznie jest z hidami.

 

Oczywiście nikogo do niczego nie namawiam jest to tylko sposób na dzienne jaki ja stosuję.

 

Dzienne owszem-możesz jeszcze pokombinować w nowszym aucie...Ale z HID'ami już nie jest tak łatwo ;) ale to już offtop :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam temat: da się w B6 (brak xenon) zrobić z postojowych dzienne ? Chodzi o to , że nie chciałbym zapalonych tylnich świateł , oświetlenia deski itp. Jak to zrobić zamiast halogenów ?

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączyć tryb amerykański na światłach mijania. Świecą się tylko dwie żarówki mijania i nic więcej. Do tego włącznik na auto i spokój ze światłami przez całą dobę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Włączyć tryb amerykański na światłach mijania. Świecą się tylko dwie żarówki mijania i nic więcej. Do tego włącznik na auto i spokój ze światłami przez całą dobę :)

 

hej,

 

obecnie mam tak, że halogeny "robią" na dzienne. Ale ostatnio wmontowałem LED'y do pozycyjnych i wygląda to na prawdę dobrze. Było by lepiej , gdyby działały jako dzienne właśnie.

Nie chce męczyć drogich żarówek mijania jako dzienne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hej,

 

obecnie mam tak, że halogeny "robią" na dzienne. Ale ostatnio wmontowałem LED'y do pozycyjnych i wygląda to na prawdę dobrze. Było by lepiej , gdyby działały jako dzienne właśnie.

Nie chce męczyć drogich żarówek mijania jako dzienne.

mandat za jazdę na postojowych zrekompensuje ci żarówki? To po pierwsze. Po drugie robie ok 25kkm rocznie i na żarówkach jeżdżę po 3 lata, mam sciemnione na 60%, przełącznik na auto, zarowki raczej nie wyszukane, srednia jakość, markowe. Po trzecie i najważniejsze - tu chodzi o Twoje bezpieczeństwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności