Skocz do zawartości
raab

[Instrukcja] podświetlenie panelu climatronic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Otóż mam taki problem, ponieważ chcę założyć zegary od cc z białym podświetleniem, a jak wiadomo w b6 jest niebieskie. natomiast wymiana panelu climatronic wiąże się z wyjęciem całej deski rozdzielczej, kierownicy, itd. i w związku z tym chciałbym wymieć diody podświetlające wyświetlacz temperatury. i tu mam pytanie, czy ktoś robił coś takiego i czy może wie mniej więcej jakie diody należy zastosować, żeby się zbytnio od podświetlenia zegarów nie różniły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj przyda się, przyda się, dzięki wielkie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udało się wymienić :), jednakże jest mała różnica, przynajmniej u mnie, między tym co na zdjęciu, a co jest w rzeczywistości. Różnica jest niewielka, w touranie są po trzy diody do podświetlenia, natomiast u mnie były po dwie.

a i oto efekt godzinnej pracy :)

20100608081.jpg

 

mam prośbę do moderatora, by przeniósł temat do warsztatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz podać jakie diody kupiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie podam, bo sam nie wiem jakie dokładnie. pojechałem w warszawie na wolumen i pokazałem panu diodę i podałem kolor jaki chcę i takie dostałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji - czy w paskach z białymi zegarami (b6 FL i b7) było inne podswietlenie panelu klimy i rns'a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był inny panel klimatyzacji... Ale jak posiadasz grzaną szybę i Webasto, niestety znalezienie innego Panelu, graniczy niemal z cudem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piotrek, możesz wrzucić nowe fotki?

Jakby ktoś jeszcze potrzebował, to u mnie wygląda to tak. Fabrycznie były 2 niebieskie diody, ja założyłem po 3 białe zimne na każdą stronę. Miejsce jest przygotowane fabrycznie na 3.

Typ LED, to smd 3528.

Całość operacji 15 minut + wymontowanie z samochodu jeszcze kilka.

 

8b70341f57eac3acad7d0782b9853192.jpg

 

Wysłane z mojego MI NOTE Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jeszcze ogarnąć "negatyw" i będzie prawie jak w ostatniej wersji panela ;)

Możesz podać gdzie kupowałeś diody albo konkretny model, bo różnie to z nimi bywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie to samo jak zrobisz odwrotnie cyfry na biało to będzie git. ja wole najnowszy panel z b7 nie duży koszt a wygląd wspaniały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz jeszcze ogarnąć "negatyw" i będzie prawie jak w ostatniej wersji panela ;)

Możesz podać gdzie kupowałeś diody albo konkretny model, bo różnie to z nimi bywa.

Nie kupowałem ledów. Wyjąłem ze starej żarówki ledowej.

Co do penelu z B7, to też był to mój pierwszy zamysł, ale jednak ten ma swój charakter i podoba mi się w B6. Nie potrzebuję widzieć temperatury w radiu. Drażnił mnie tylko ten niebieski kolor. Teraz mi się podoba. Przynajmniej na razie[emoji1]

 

Wysłane z mojego MI NOTE Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_20170703_215616.jpg

Efekt dzisiejszego popołudnia, wygląda lepiej niż na zdjęciu, fajne białe podświetlenie, nic nie razi a jest wyraźniejsze wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś konkretny kolor czy na chybił/trafił kupowałeś? Rozmiar był podany wyżej, pytam tylko o barwę/moc, bo z LEDami to różnie bywa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, chciałem biały taki naturalny, wybór padł na białą (X:0.28,Y:0.29); światłość 1100-1500mcd; kąt świecenia 120°.

Tutaj barwa jest podana we współrzędnych ale to wychodzi ok 6 - 6,5tys K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności