Skocz do zawartości
mak_tronik

Przekaźnik vw nr 90 - Gdzie go szukać? ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

 

Chciałem sie zapytać gdzie znajde przekaźnik w vw passacie b4 2.0 95r o numerze 90? W skrzynce z bezpiecznikami nie ma takiego numeru. Natomiast znalazłem schemat elektryczny i na min jest on pokazany koło kluczyka (pewnie stacyjka) Jeśli ktoś wie to prosze o pomoc i może ktoś bedzie wiedział jaki org numer vw/audi posiada ten przekaźnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...przekaźnik o numerze 90...

Hej,

Nie pamiętam zbyt dobrze ale wydaje mi się, że jet to przekaźnik odpowiedzialny za pracę wycieraczek. W jego miejsce może być wstawiony przekaźnik o nr 19 bez czasowego ustawienia pracy wycieraczek.

Pozdrawiam Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie pamiętam zbyt dobrze ale wydaje mi się, że jet to przekaźnik odpowiedzialny za pracę wycieraczek.
99jest od wycieraczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chodzi mi o jakiś główny przekaźńik na schemacie jest on po numerem 90.

A dokładnie chce go wymienić ponieważ mam taki problem ponieważ podczas jazdy na chwilkę (dosłownie sekunda) przygasa silnik ale nie gasnie do końca (jest tak na benzynie i lgp). Spadną tylko obroty do zera i za sekunde dalej są jak były wcześniej. W tym momencie szarpnie autem ale kontrolki nie zaświecają sie (przynajmniej w tak krótkiej chwili tego nie widać). Problem występuje "losowo" podczas jazdy. Posprawdzałem przewody, świece, cewkę, przewody masowe, przepływkę, komputer, sonde, czujnik halla, akumulator itp. Ale problem jest cały czas. Ktoś może spotkał sie z taką sytuacja?

Autko to wv passat B4 - 95r. 2,0.

 

 

Z góry dziękuje za pomoc

 

 

pozdrawiam

 

 

maktronik

SCHEMAT.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozebrałem teraz całego passata i nigdzie nie było tam przekaźnika nr 90 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nie ma przekaźnika 90, tylko jest takie oznaczenie na schemacie. Trzeci od lewej w drugim rzędzie od dołu (109)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo nie ma przekaźnika 90, tylko jest takie oznaczenie na schemacie. Trzeci od lewej w drugim rzędzie od dołu (109)

 

O widzę że po trzech latach od postu będę mógł zabłysnąć. Otóż przekaźnik 90 jest w tunelu środkowym za popielniczką. Znajduje się tam jeszcze jeden przekaźnik o nr 83. wydaje mi się że mają coś wspólnego z EDS i napędem syncro.

Zgłębiam temat EDS i dlatego tu trafiłem -więc bez spiny proszę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza się za tunelem są przekaźniki w syncro.. Nie wiem czy to ma związek z EDSem ale wiem że Skippi coś kiedyś pisał o tych przekaźnikach... Napisz do niego PW bo on teraz b5 jeździ to tu nie zagląda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię trupa odnośnie przekaźnika 90 w B3.

 

Faktycznie jest on za popielniczką. Tylko do czego on realnie służy?

Jestem tym żywotnie zainteresowany, gdyż niechcący go połamałem. Podczas prac nad wymianą nagrzewnicy chciałem go odłączyć i połamał się dziad. Pękła PCB w środku. Polepiłem na razie ścieżki ale samochód bez niego działa.

Po części jest opisany na stronach jako przekaźnik pompy paliwa. Ale pompę słychać, odpala i chodzi. Jakoś wątpię więc, że jest od pompy. EDS raczej nie mam, ABS brak.

Nie złożyłem jeszcze tego do kupy w pełni ale wszystko pobieżnie działa.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności