Skocz do zawartości
Rabbit

Schemat wydechu czy ma on sens? Proszę o pomoc.

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym grzebać troszeczkę w wydechu, zgodnie z, takim schematem (silnik APT 1.8):

 

wydechpassatb5.jpg

 

 

rury 2,5", przy takim wydechu zgodnie z zasadą "naczyń połączonych", musiałbym dolot również poprawić stożek K&N niżej zawieszony (kratka, zderzak), odizolowanie od silnika.

 

Teraz nasuwają się moje pytania:

1. Czy w ogóle, poprawi to prace silnika i przyrost KM?

2. Jak może kształtować się przyrost po takich modach?

3. Czy kolektor powinien mieć również 2,5"?

 

Dodatkowe rady mile widziane :)

 

p.s. Jestem świeży w tematach także proszę o wyrozumiałość, jeżeli coś faktycznie nie ma sensu.. pozdrawiam.

Edytowane przez Rabbit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a cały wydech i dolot chcesz przeliczać i robić dokładnie pod swoje auto? czy na pałe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc raczej na pałe? dlatego piszę w sprawie o pomoc.. słyszałem kiedyś, że dolot powinien być wielokrotnością 70 cm? nie jestem do końca do tego przekonany, ale tak słyszałem.. dlatego wole pytać by nie błądzić bo reszta jest mi raczej mało znana... Jeżeli zna ktoś sposób na przeliczanie takich wartości oczywiście, że wolałbym to przeliczyć i zrobić dobrze, niż kombinować i coś spieprzyć :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem fabryka nie jest taka głupia i długości dolotu bum za bardzo nie zmieniał bo za długi strasznie obniża moment obrotowy (sprawdzone na własnej skórze) najlepiej wkładke wsadzic i powiększyc dolot do filtra lub dedykowany komplet ze stożkiem ale to już drogie sprawy. teraz wydech, na codzien pracuje w firmie specializującej się w montazu układów wydechowych, fabrycznych i sportowych. wszyskie kolanka w kolektorze muszą mieć taką samą długośc i nie mogą miec 2,5'' bo stracisz cały moment, rurki ok 45-48 mm wystarczą, ja mam zrobione na 48mm. strumienicy niema sensu montowac bo wywalisz kase a nic to nie da jezeli zostawisz tłumik środkowy, można kupic kat metalowy np firmy Boosal, koszt ok 400PLN albo już nie zgonie z przepisamo w ori kata wspawasc rurke, wtedy na przeglądzie sie nie czepiają a tak naprawde to kata niema. reszta jest w pożadku tylko po co wsadzać 2 tłumiki na koniec jak można duet wsadziic, wtedy jest 1 tłumik i ma fachowe rozgałezienie na 2 strony. koszt to ko 1400pln w zaleznosci od koncówki. a jeszcze, 2,5'' kolektor ma miec na koncu oczewiscie jak juz wszystkie rury sie połącza. jaki to konkretnie przyrosy bedzie to ciezko powiedziec bo wszystko zalezy jak Ci kolektor wyjdzi, ale kilka koni napewno bedzie więcej

Edytowane przez einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaki to konkretnie przyrosy bedzie to ciezko powiedziec bo wszystko zalezy jak Ci kolektor wyjdzi, ale kilka koni napewno bedzie więcej

robienie kolektórów jak i całych układów na ma "oko" z zachowaniem jakiś tam wytycznych w większości przypadków w wolnossakach nie przyniesie pozytywnego efektu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym grzebać troszeczkę w wydechu, zgodnie z, takim schematem (silnik APT 1.8):

 

wydechpassatb5.jpg

 

 

rury 2,5", przy takim wydechu zgodnie z zasadą "naczyń połączonych", musiałbym dolot również poprawić stożek K&N niżej zawieszony (kratka, zderzak), odizolowanie od silnika.

 

Teraz nasuwają się moje pytania:

1. Czy w ogóle, poprawi to prace silnika i przyrost KM?

2. Jak może kształtować się przyrost po takich modach?

3. Czy kolektor powinien mieć również 2,5"?

 

Dodatkowe rady mile widziane :)

 

p.s. Jestem świeży w tematach także proszę o wyrozumiałość, jeżeli coś faktycznie nie ma sensu.. pozdrawiam.

równie dobrze mógłbyś wstawić zwykłe rury 2,5" zaraz za kolektorem skoro chcesz pozakładać przelotówki a moc może o parę koni wzrośnie ale czy ty to odczujesz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności