Skocz do zawartości
pa.sko

Światła do jazdy dziennej + przeciw mgielne + czujnik światła

Rekomendowane odpowiedzi

zeby tak chodzilo musisz wbic je zamiast przeciwmgielnych i zakodowac tryb amerykanski poprzez przeciwmgielne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Panowie,

Czy ktoś widział kiedyś na żywo coś takiego?

http://allegro.pl/lampy-przednie-vw-passat-b6-3c-led-pasek-black-i1386447508.html

 

W jednym z tematów znalazłem poniższy link i powiem, że mocno mnie "nakręcił", bo wcześniej chciałem kombinować z listwą LED, ale o wiele lepiej wigląda to:

[ame]

[/ame]

 

Jak dla mnie WYPAS!!!, że się tak wyrażę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie kosmos! Już zachorowałem :)

Pytanie jak to działa? Na mój rozum LEDy zastępują światła postojowe - mam rację?

Tzn mając aktywne LH i CH po otwarciu/zamknięciu auta odpala się wszystko?

Mając włączony tryb skandynawski trzeba ustawić pokrętło na pozycyjne i jeździć na "pozycyjnych" LEDach w dzień i pamiętać żeby włączyć ręcznie światła mijania jak zrobi się ciemno?

No i czekam z niecierpliwością na pierwszego nabywcę i relacje czy warto.

Cena też trochę wysoka ale pewnie będzie spadać.

 

P.S. I jak to sie ma do przepisów? Gdzieś kiedyś czytałem że światla dzienne nie mogą być włączone razem ze światłami mijania ale moze sie mylę...

Edytowane przez Domely

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ja też zacząłem się "ślinić" ...

Zadałem pytania sprzedającemu te światła na Allegro.

Odpisał mi dziś rano, że światła LED zastępują postojówki - dobrze zgadłeś Domely.

Montaż polega na wymianie lamp i podłączeniu przewodów. Nie działają na Xenonach, także jak ktoś ma takie to lipa. Dodatkowo z tego, co zrozumiałem z odpowiedzi również w ruchu prawostronnym nie będą działać poprawnie.

Poza tym lampy mają również silniczki poziomujące.

Niestety nie zrozumiałem dobrze maila, bo ta firma mieści się w Reichu i chyba odpowiedź pisał ktoś, kto długo nie posługiwał się ojczystą polszyzną.

Zapytałem, czy jest możliwość ustawienia LEDów tak, by włączały się tylko one i zaraz po włączeniu zapłonu. Czekam również na odpowiedź, czy LEDy przygasają po włączeniu świateł mijania, bo nie gasną wcale - to pewne.

Również chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś ma z tym jakieś doświadczenia i jak się mają do tego przepisy.

Bo jeżeli "milicja" miała by zabrać mi dowód za te lampy, to trochę bym się wściekł. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ja dobrze zrozumiałem, że w B6 można zaprogramować halogeny, żeby świeciły się jako światła dzienne bez tylnych pozycji? Czy taka możliwość jest tylko w wersji amerykańskiej, czy do europejskiej przy delikatnym pogrzebaniu w sofcie też się da?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, czy ja dobrze zrozumiałem, że w B6 można zaprogramować halogeny, żeby świeciły się jako światła dzienne bez tylnych pozycji? Czy taka możliwość jest tylko w wersji amerykańskiej, czy do europejskiej przy delikatnym pogrzebaniu w sofcie też się da?

Jest taka możliwość, wszystko opisane tutaj: Modyfikacja trybu "skandynawskiego" świateł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiasz światła amerykańskie (tylko 2 żarówki od mijania i absolutnie nic więcej) i zaznaczasz "realizowane przez przeciwmgielne" (wtedy tylko 2 żarówki na dole i nic więcej).

Dodatkowo przy zaznaczeniu drugiej opcji możesz procentowo ustawić moc świecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo przy zaznaczeniu drugiej opcji możesz procentowo ustawić moc świecenia.

 

przy pierwszej też ustawiasz moc świecenia.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przy pierwszej też ustawiasz moc świecenia

 

No właśnie tego nie jestem pewien, bo jak próbowałem to zrobić to wywalało mi błąd.

A jak zaznaczyłem realizację przez przeciwmgielne to umniejszanie działało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie tego nie jestem pewien, bo jak próbowałem to zrobić to wywalało mi błąd.

A jak zaznaczyłem realizację przez przeciwmgielne to umniejszanie działało.

 

u mnie działa na 60% mocy ze sterowaniem czujnikiem zmierzchu, na 23 bitowym sterowniku.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na 23 bitowym sterowniku

 

A na 30 bitowym nie bangla.... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A na 30 bitowym nie bangla.... :(

 

ale masz doświetlanie z przeciwmgielnych, a ja nie mam, i pewnie coś jeszcze ciekawego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano mam takie doświetlanie...

Na marginesie to ciekawe czy nie przez to, chociaż na amerykańskim i tak nie działa, dopiero na mijania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 30 bitowy i mam ustawione przeciwmgielna na 30 % mocy(chyba bo juz nie pamiętam) a doświetlanie mi działa standartowo w zwykych lampach, swoja droga ciekawie to wygląda jak jedziesz na halogenikach do jazdy dziennej i zapali ci sie doświetlanie, inaczej niz wszyscy maja oryginalnie ustawione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tryb amerykański przez reflektory główne, a doświetlanie w przeciwmgielnych włącza mi się dopiero na mijania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie takie ustawienie nie pójdzie bo mam xenona, więc tryb amerykański i skandynawski jest na p. mgłowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dostałem bardziej szczegółowe informacje od sprzedawcy.

Niestety LEDy w tych lampach nie są światłami to jazdy dziennej. Okazuje się, że zastępują tylko postojówki, także bardziej gadżet tuningowy...

Być może jest możliwość zamontowania ich i używania jako dziennych - trzeba by było potwierdzić na milicji

 

---------- Post added at 09:30 ---------- Previous post was at 09:28 ----------

 

http://allegro.pl/lampy-przednie-vw-...386447508.html

 

Mówię o tych lampach - cytat mi się nie podłączył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Być może jest możliwość zamontowania ich i używania jako dziennych - trzeba by było potwierdzić na milicji

Nie ma takiej możliwośći, bo nie są homologowane RL. Tak jest ze wszystkimi lampami z serii dayline. Nawet nie ma co się wysilać z szukaniem.

Nie wiem jak to mocno świeci, albo bardziej jak to widać z daleka, ale ja bym po prostu jeździł na postojach i się nie przejmował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda obiecująco, ale cena też konkretna. Znalazłeś gdzieś może zdjęcie tego już zamontowanego na aucie? Nie widziałem jakiegoś dobrego zbliżenia w linku załączonym przez Ciebie.

 

---------- Post added at 15:09 ---------- Previous post was at 15:07 ----------

 

Nie wiem jak to mocno świeci, albo bardziej jak to widać z daleka, ale ja bym po prostu jeździł na postojach i się nie przejmował.

 

Dla mnie jednak ryzyko wywalić ponad tauzena i liczyć na szczęście...

Może faktycznie zamontujesz i zobaczymy, co dalej z tym będzie ;)

Będziemy mieć w końcu Pioniera ;)

 

---------- Post added at 15:15 ---------- Previous post was at 15:09 ----------

 

Znalazłem więcej zdjęć na tej stronie - pokazane na aucie i english język

 

https://www.dectane.de/product_info.php?info=p54092_modulite-tagfahrlicht-vw-passat-3c-05--mit-nsw-smoke.html

 

---------- Post added at 15:16 ---------- Previous post was at 15:15 ----------

 

Jak na razie to jest chyba najlepsza opcja - gotowe do zamontowania i nie trzeba kombinować z przerabianiem kratek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności